GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Książka tradycyjna kontra elektroniczna

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-28 12:52 - czytano: 425 razy - dodaj komentarz
Książka tradycyjna kontra elektronicznaWedług badania Biblioteki Narodowej 61% Polaków, w ubiegłym roku nie przeczytało żadnej książki. Tylko w październiku bieżącego roku wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl, zanotowała 500%-owy wzrost zapytań o hasło „audiobook”. To dowodzi, że polskie społeczeństwo staje się bardziej cyfrowe. W dobie szybkiego rozwoju nowych technologii zmienia się podejście do wielu sfer życia. Coraz większe zainteresowanie książką elektroniczną to z pewnością wynik dominacji smartfonów i tabletów.
REKLAMA
Jak wynika z raportu firmy Eniro Polska, pt. „Zwyczaje Polaków dotyczące korzystania ze smartfonów i tabletów” jesteśmy coraz bardziej mobilni, a urządzenia mobilne są wykorzystywane do poszukiwania różnych lokalnych informacji, np. audiobooków. Smartfony doskonale sprawdzają się jako nośniki e-booków w autobusie, metrze czy tramwaju zastępując ciężką książkę papierową.

Rynek książek elektronicznych rozwija się dynamicznie, a e-booki i audiobooki zyskują coraz więcej zwolenników. Poszukujemy innowacyjnych, ciekawych rozwiązań w zakresie czytelnictwa, które świetnie sprawdzają się w klimacie zabieganych metropolii.

- Mówi się o tym, że rynek audiobooków jest wart miliony, a polscy producenci podbijają ze swoją ofertą światowe rynki. Najwięksi gracze przedstawiają czytelnika audiobooka jako dobrze zarabiającego, wykształconego 30-latka, który chętnie i sprawnie korzysta z nowych technologii, w tym tych mobilnych. Profil naszego użytkownika jest podobny, co może tłumaczyć rosnąca liczba zapytań o audiobooki w naszej wyszukiwarce lokalnej. Ten miesiąc jest jednak rekordowy, a to oznacza, że szukając cyfrowych produktów, np. e-książek w okolicy korzystamy z takich rozwiązań jak panoramafirm.pl – mówi Adrian Hinc, Kierownik ds. Produktu w Eniro Polska.

Nieustanny brak czasu i nadmiar obowiązków nie sprzyja książce papierowej. O wiele lepiej sprawdzają się nowoczesne formy czytania. Audiobooków możemy słuchać w samochodzie, podczas domowych porządków, gotowania a także na spacerze, siłowni, joggingu czy w wielu innych sytuacjach.

Audiobooki weszły w nasze codzienne życie, wypierając tradycyjne książki. Według badania firmy Virtualo niemalże co czwarty ankietowany mieszkaniec dużego miasta systematycznie lub okazjonalnie czyta e-booki. I chociaż Polacy wciąż słuchają pięć razy mniej książek niż Niemcy i 10 razy mniej niż Brytyjczycy, to książka elektroniczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno w wersji e-booka jak i formie audiobooków, co oznacza iż pomimo że nie czytamy w formie tradycyjnej nie rezygnujemy do końca z lektury.
Źródło: Eniro
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: