GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Nowe trendy technologiczne w telewizorach

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-22 16:41 - czytano: 363 razy - dodaj komentarz
Nowe trendy technologiczne w telewizorach Nowości technologiczne są nieodzowną częścią naszego życia. Na rynku pojawia się wiele urządzeń o zaawansowanych funkcjonalnościach. Do tego zacnego grona zaliczyć można również telewizory. Jakie królują trendy i jak długo przetrwa obecna technologia Full HD? Eksperci twierdzą, że już niebawem w naszych domach zagości technologia OLED-owa - zupełnie nowy typ ekranu telewizora, zapewniający świetną jakość odtwarzanych kolorów i doskonale odzwierciedlający ruch.
REKLAMA
Już dziś pojawia się technologia Ultra HD (UHD lub 4K). Charakteryzuje się ona wysoką rozdzielczością - 4 razy większą niż obecnie dostępna Full HD.

Istotne są również wszystkie funkcjonalności Smart. Zdaniem Rafała Wilczopolskiego z Samsung Electronics Polska, są one nawet ważniejsze niż technologia OLED-owa czy UHD. - Wiele osób kojarzy Smart z przeglądarką internetową w telefonie czy komputerze. Tymczasem telewizor Smart to przede wszystkim treść - dostęp do setek tysięcy programów, filmów i seriali o każdej porze dnia i nocy” - mówi Rafał Wilczopolski,  Product Marketing Unit Manager z Samsung Electronics Polska. Ogromną zaletą tej technologii jest możliwość korzystania z kontentu, nie wymagająca od użytkownika znajomości obsługi komputera i Internetu. To sprawia, że urządzenie jest łatwe w obsłudze nawet przez osoby w starszym wieku. Wystarczy podłączyć telewizor do sieci i za pomocą jednego guzika można mieć dostęp do wszystkich seriali, filmów i programów, przygotowanych w specjalnych aplikacjach.

- Aplikacje można pobierać z Samsung Apps i instalować na naszym telewizorze, odtwarzaczu blu-ray lub kinie domowym z odtwarzaczem blu-ray podłączonym do Internetu. Zdarza się, że już w samej aplikacji możemy znaleźć treści płatne, dotyczy to głównie najnowszych produkcji filmowych, jednak większość materiałów jakie znajdziemy w aplikacjach jest bezpłatna. Najpopularniejsze i najczęściej stosowane formy płatności za treści w aplikacjach Smart TV to SMS premium, karta kredytowa oraz przelew bankowy – mówi Michał Wojciechowski, Kierownik Zespołu ds. treści i aplikacji w Samsung Electronics Polska.

- Przeglądarka internetowa w telewizorze Smart TV ma nieco inne przeznaczenie niż w komputerze. Należy ją traktować jako uzupełnienie, a nie główną funkcję Smart TV. Dzięki aplikacjom dostępnym na Samsung Smart TV użytkownik nie musi korzystać z przeglądarki WWW aby oglądać, słuchać lub czytać najpopularniejsze treści – podsumowuje Michał Wojciechowski.

Źródło: netPR
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: