GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Najnowsza rodzina produktów Nokia przyspiesza rozwój innowacyjnych aplikacji

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-22 15:33 - czytano: 423 razy - dodaj komentarz
Najnowsza rodzina produktów Nokia przyspiesza rozwój innowacyjnych aplikacjiDziś na konferencji Nokia World: Abu Dhabi firma Nokia przedstawiła wiele oferowanych przez twórców niezależnych aplikacji wzbogacających funkcjonalność urządzeń Nokia Asha i Nokia Lumia. DreamWorks Animation, Flipboard, Electronic Arts, Vine i WhatsApp to tylko niektórzy z wiodących twórców, którzy opracowali nowe aplikacje przeznaczone na najnowsze urządzenia Nokia Lumia z dużym ekranem oraz intuicyjne telefony Nokia Asha, w tym na pierwszy tablet firmy Nokia, który
REKLAMA
Lumia 1320
Nokia
Lumia 2520 Hero
Nokia
Asha 503
Nokia
także zaprezentowano na dzisiejszej konferencji Nokia World.

Ogłoszono również, że popularna aplikacja do udostępniania zdjęć i filmów, Instagram, w najbliższych tygodniach zostanie udostępniona w wersji do systemu Windows Phone.

- Naszym ostatecznym celem jest udostępnienie aplikacji Instagram wszystkim osobom, które będą chciały z niej korzystać
— mówi Kevin Systrom, prezes i współzałożyciel firmy Instagram. - Cieszymy się, że społeczność Windows Phone uzyska możliwość utrwalania i udostępniania cennych chwil za pomocą Instagramu — a nastąpi to już w najbliższych tygodniach”. 

Firma Nokia ujawniła również własne, przełomowe aplikacje, takie jak Nokia Storyteller, Nokia Video Director i Nokia Beamer, które wykorzystują najnowsze innowacje fotograficzne firmy oraz ścisłą integracją z mapami HERE Maps. Umożliwiają one utrwalanie wspomnień, dzielenie się nimi i ponowne ich przeżywanie tak, jak nigdy dotąd.

- Klienci coraz częściej oczekują od aplikacji wysokiej jakości i przydatności w realnym życiu — mówi Bryan Biniak, wiceprezes działu Developer Experience firmy Nokia. - Nawiązaliśmy ścisłą współpracę z firmą Microsoft i najlepszymi twórcami z całego świata, aby zaproponować niepowtarzalne funkcje aplikacji i przesunąć dotychczasowe granice innowacyjności naszego ekosystemu. Oferując nowe urządzenia Nokia Lumia i Nokia Asha, Nokia umożliwia twórcom lepsze wykorzystanie naszych najnowszych narzędzi i inwestycji do tworzenia przełomowych aplikacji, które zachwycą użytkowników i stworzą okazje do zwiększenia przychodów.

Począwszy od dziś twórcy aplikacji do telefonów Asha mogą dołączać do wszystkich pozostałych twórców oprogramowania do systemu Windows Phone i korzystać z nagród dostępnych w globalnym programie DVLUP firmy Nokia. Aby dodatkowo zachęcić twórców do opracowywania aplikacji do urządzeń Nokia Lumia i Nokia Asha, Nokia oferuje obecnie za pośrednictwem programu DVLUP nagrody o wartości 5 milionów dolarów. Twórcy mogą zapisywać się do dostępnego w ponad 20 krajach programu DVLUP, aby gromadzić punkty, podejmując zróżnicowane wyzwania — od zdobywania wiedzy na webinariach do faktycznego opracowywania aplikacji. Deweloperzy mogą zamieniać zdobyte punkty na nagrody, takie jak artykuły promocyjne, działania marketingowe czy wsparcie promocyjne.

Windows Phone 8 update 3 to jednak nie jedyna okazja dla twórców aplikacji do systemu Windows Phone. Począwszy od dziś, Nokia oferuje deweloperom nowy zestaw narzędzi do tworzenia aplikacji i rozwiązywania problemów, dzięki którym mogą oni efektywniej tworzyć oprogramowanie do systemu Windows Phone.

Dynamika rozwoju środowiska Windows Phone
Sklep Windows Phone oferuje wiele certyfikowanych aplikacji i gier, a codziennie dodawanych jest kilkaset nowych. Począwszy od dziś, użytkownicy urządzeń z systemem Windows Phone mogą pobierać wiele nowych aplikacji, w tym m.in.: CamScanner, Goal Live Scores, InNote, phriz.be, Rail Rush, SophieLensHD czy zaktualizowaną aplikację TuneIn Radio ze stacjami radiowymi na żywo na ekranie startowym.

Vine, kolejna z aplikacji udostępnianych dziś w wersji do Windows Phone, jest wschodzącą gwiazdą rynku aplikacji do udostępniania filmów. Dzięki niej użytkownicy urządzeń Nokia Lumia będą mogli utrwalać otaczający ich świat i dzielić się nim za pośrednictwem krótkich, przeznaczonych do wielokrotnego odtwarzania filmów.

- Cieszymy się z możliwości zaoferowania Vine użytkownikom urządzeń z Windows Phone, w tym rodziny Nokia Lumia. W połączeniu z nowymi funkcjami fotograficznymi i filmowymi urządzeń Nokia oznaczają one dla posiadaczy smartfonów i tabletów Nokia Lumia swobodę tworzenia, udostępniania i odkrywania fantastycznych filmów Vine od ludzi całego świata” — mówi Charles Wu, menedżer ds. programów firmy Twitter.

W najbliższych tygodni posiadacze urządzeń z systemem Windows Phone mogą spodziewać się wielu nowych aplikacji, w tym takie jak m.in. ESPN F1, EA SPORTS FIFA 14, Instagram, My Talking Tom, Papyrus, Temple Run 2, Vyclone Pro czy Xbox Video2.

Smartfony z dużym ekranem i tablet Nokia Lumia zachętą dla twórców nowych, wciągających aplikacji
Ilość miejsca dostępnego na większych ekranach Full HD urządzeń Nokia Lumia 1520 (6 cali) i Nokia Lumia 2520 (10,1 cala) zainspirowała już wielu twórców do opracowania unikatowych aplikacji na ten smartfon i tablet.

Dragons Adventure, niepowtarzalna gra stworzona w ramach partnerstwa ze studiem DreamWorks Animation, zmienia rodzinną podróż w interaktywną rozgrywkę. Ta zainspirowana wielokrotnie nagradzanym trójwymiarowym filmem animowanym „Jak wytresować smoka” gra wykorzystuje mapy HERE Maps i technologię LiveSight do przekształcania rzeczywistych krajobrazów w fikcyjną wyspę Berk. Drogi, budynki, jeziora, a nawet rzeczywiste warunki drogowe i pogodowe są odzwierciedlane w grze, nadając jej indywidualny wygląd i zmieniając wycieczkę w niezwykle atrakcyjną przygodę. Opracowana z myślą o tablecie Nokia Lumia 2520 gra ma również tryb towarzyski, w którym inni gracze mogą za pomocą smartfonu Nokia Lumia uczestniczyć w tworzeniu misji, zmienianiu akcji i dodawaniu nowych wyzwań.

- Dzięki niewiarygodnej innowacyjności zespołu Nokia możemy obecnie dać rodzinom narzędzia, dzięki którym zmienią one swój świat w fantastyczną rzeczywistość «Jak wytresować smoka» — jednego z naszych ulubionych filmów — mówi Jim Mainard, szef ds. strategii cyfrowej studia DreamWorks Animation. - Dragons Adventure to zapowiedź całkowicie nowego etapu ewolucji funkcjonalności aplikacji mobilnych. A co najważniejsze — to mnóstwo dobrej zabawy. Grałem i byłem naprawdę oczarowany.

Flipboard, osobiste czasopismo, umożliwia użytkownikom czytanie i gromadzenie wszystkich wiadomości, na których im zależy — czytelnicy tworzą z ulubionych historii własne czasopisma. Za pomocą dostępnych w systemie Windows kafelków dynamicznych użytkownicy mogą teraz zapoznawać się z wiadomościami łatwiej i szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Aplikacja Flipboard będzie dostępna w wersji do tabletu Nokia Lumia 2520 już od początku jego sprzedaży, a wersja do smartfonów Nokia Lumia zostanie wprowadzona do oferty w najbliższych miesiącach.

- Z niecierpliwością oczekujemy chwili, w której wszyscy użytkownicy tabletu Nokia Lumia 2520 będą mogli korzystać z aplikacji Flipboard — mówi Eric Feng, dyrektor ds. technicznych firmy Flipboard. - Dzięki zaangażowaniu w tworzenie światowej klasy oferty dla użytkowników firma Nokia stała się naszym kluczowym partnerem w procesie opracowywania pierwszej wersji aplikacji Flipboard do systemu Windows 8. Posiadacze tabletu Nokia Lumia 2520 mogą natychmiast zapoznawać się z ulubionymi wiadomościami lub tworzyć własne magazyny Flipboard o wszystkim, o czym tylko zamarzą. Spodziewamy się, że aplikacja Flipboard w wersji dopasowanej do smartfonów Nokia Lumia zostanie wprowadzona w najbliższych miesiącach.

Nokia Video Director, kolejna z aplikacji przeznaczonych na tablet Nokia Lumia 2520, umożliwia użytkownikom łatwe przesyłanie filmów ze smartfonu na tablet. Posiadacze tego modelu otrzymują również proste narzędzia edycyjne, dzięki którym mogą w ciągu paru minut tworzyć i udostępniać odzwierciedlające ich indywidualny styl krótkie filmy.

W Sklepie Windows dostępnych jest ponad 100 000 aplikacji, w tym takie hity, jak Twitter, Foursquare, Vevo, OpenTable, czy gry — Halo: Spartan Assault, Temple Run: Brave, Bejeweled LIVE, Angry Birds Star Wars i wiele innych. W Sklepie Windows znaleźć można również wiele aplikacji wykorzystujących unikatowe funkcje systemu Windows 8.1, których można używać z tabletem Nokia Lumia 2520, w tym Facebook, Netflix, eBay, Hulu Plus, Nook, Evernote oraz Adobe Photoshop Express. Dostępny w systemie Windows 8.1 Sklep Windows został też gruntownie przeprojektowany — obecnie użytkownicy mogą korzystać z nowych, wspaniałych funkcji, które pomogą im odkrywać najlepsze aplikacje i gry.

Aplikacje na urządzenia Asha teraz bardziej społecznościowe
Środowisko Asha jest nieustannie rozwijane — do klubu miliona pobrań należy już ponad 900 twórców. Wielu z nich pracuje nad aplikacjami do udostępniania oraz obróbki zdjęć i filmów w sieciach społecznościowych do najnowszych telefonów z tej rodziny. WhatsApp, popularna aplikacja społecznościowa, dzięki której miliony ludzi z całego świata cieszą się bezpłatną komunikacją, będzie dostępna w wersji na telefon Nokia Asha 501 od listopada, a wkrótce potem zostaną wprowadzone jej wersje do modeli Nokia Asha 500, Asha 502 oraz Asha 503.

- WhatsApp od wielu lat ściśle współpracuje z firmą Nokia — mówi Jan Koum, prezes WhatsApp Inc. - Cieszymy się, że możemy nadal oferować nowe wersje produktów dla posiadaczy urządzeń Nokia, a aplikacja WhatsApp już w najbliższym miesiącu zostanie udostępniona w wariancie dostosowanym do nowej generacji telefonów Asha. Jako światowy lider mobilnej komunikacji z ponad 350 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie z przyjemnością dostarczamy aplikację WhatsApp do coraz szerszego grona użytkowników Nokia Asha.

Najnowsze telefony Asha stają się jeszcze bardziej społecznościowe dzięki Nimbuzz Messenger — pierwszej aplikacji obsługującej telefonię VoIP. Użytkownicy mogą teraz tanio dzwonić do abonentów krajowych i zagranicznych sieci komórkowych oraz stacjonarnych.

Pozostałe aplikacje udostępniane w wersjach do telefonów Asha to m.in.: Danger Dash, ESPN F1, ESPN FC, ESPN Hub, Goal Live Scores, LINE z bezpłatnymi połączeniami głosowymi, Photofunia, PicFeed oraz PicTag.
Źródło: Nokia
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: