GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Korekta prognoz w TelForceOne

Dodał: AK - opublikowano: 2007-08-18 20:23 - czytano: 666 razy - dodaj komentarz
"TelForceOne po wynikach III kwartału zdecyduje, czy zmieniać tegoroczne prognozy wyników finansowych. Spółka do końca 2007 roku planuje mieć 122 punkty sprzedaży Teletorium, a w 2008 roku chce je rozwijać w Czechach" - poinformował Sebastian Sawicki, prezes spółki.
REKLAMA
-"Po wynikach II kwartału nie mamy podstaw, by korygować, w dół, bądź do góry, prognozy całoroczne. Decyzje w tej sprawie podejmować będziemy po wynikach III kwartału, kiedy będziemy znać koszty, które ponieśliśmy" - powiedział w czwartek na spotkaniu z dziennikarzami Sawicki.

TelForceOne obecnie prognozuje, że na koniec 2007 roku osiągnie 9,2 mln zł zysku netto i 107,9 mln zł przychodów.

Pod koniec czerwca 2007 roku zysk netto TelForceOne wzrósł do 2,8 mln zł z 1,46 mln zł rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży wyniosły 41,1 mln zł.

Wiesław Żywicki, wiceprezes TelForceOne poinformował, że wpływ na wyniki I półrocza miały koszty, w wysokości 700 tys. zł, poniesione na szybszy rozwój sieci punktów sprzedaży Teletorium.

To właśnie rozwój tej sieci sprzedaży będzie miał duży wpływ na poziom kosztów ponoszonych w drugim półroczu 2007 roku. W ocenie przedstawicieli spółki kumulacja tych kosztów nastąpi w III kwartale.

Sieć ta będzie się rozwijała szybciej, między innymi wskutek akwizycji.

Spółka podpisała bowiem w maju list intencyjny w sprawie przejęcia sieci 70 punktów handlowych, zlokalizowanych m.in. w Tesco, M1, Carrefour i Auchan. Z kolei w czerwcu podpisano dwie kolejne umowy dotyczące przejęcia sieci składającej się z 15 punktów handlowych, zlokalizowanych m.in. w Geant, M1, Carrefour i Auchan.

W ocenie Żywickiego w drugiej połowie 2007 roku koszty związane z rozbudową sieci Teletorium będą wyższe niż 700 tys. zł poniesione w okresie pierwszego półrocza, jednak nie podał szczegółów.

Obecnie spółka ma 50 punktów Teletorium, a do końca roku ma ich być 122. Przychody tej
sieci w czerwcu wyniosły 0,09 mln zł, w lipcu 0,79 mln zł i zgodnie z planem w grudniu
wzrosnąć mają do 5-6 mln zł. W całym 2007 roku obroty Teletorium wynieść mają 15-20 mln
zł, a w 2008 roku powyżej 50 mln zł.

W 2008 roku spółka chce rozpocząć budowę tej sieci za granicą.

-"W 2008 roku chcemy budować sieć Teletorium za granicą, na początku w Czechach. Chcemy jednak najpierw otworzyć tam pilotażowo 6 punktów, by potem podjąć decyzję o dalszym rozwoju" - powiedział Sawicki.

Przedstawiciele spółki pytani o możliwe przychody w 2008 roku poinformowali, że "poziomem wyjściowym" jest uzyskanie 150 mln zł. (PAP)

Źródło: TelForceOne
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: