GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Wiedeńska Opera Państwowa na ekranie Samsung Smart TV

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-16 16:43 - czytano: 328 razy - dodaj komentarz
Wiedeńska Opera Państwowa na ekranie Samsung Smart TVZa sprawą firmy Samsung działająca od prawie 150 lat opera w Wiedniu przeszła prawdziwą rewolucję technologiczną. W październiku pojawiły się bowiem internetowe transmisje z przedstawień austriackiej opery. Dzięki temu każdy posiadacz Samsung Smart TV może na ekranie telewizora podziwiać relacje z przedstawień operowych i baletowych wystawianych na deskach wiedeńskiej sceny.
REKLAMA
Samsung
Samsung
Samsung
Samsung
- Współpraca nawiązana pomiędzy Wiedeńską Operą Państwową, a firmą Samsung to wyjątkowe wydarzenie. Formy sztuki, które dotychczas uznawane były za ekskluzywne, elitarne i niezwykle kosztowne dzięki tej współpracy zdecydowanie będą dostępne dla  szerszego grona odbiorców. Od teraz twórczość jednej z najlepszych scen operowych w Europie będzie można podziwiać nie ruszając się z salonu za pośrednictwem urządzeń firmy Samsung. – mówi Olaf Krynicki, PR Manager Samsung Electronics Polska.

Efektem tej współpracy jest pomysłowe zastosowanie najlepszych technologii firmy Samsung. Projekt transmisji na żywo wykorzystuje zarówno ekrany telewizorów Samsung Smart TV, jak i smartfonów. Na urządzenia mobilne stworzona została specjalna aplikacja, dzięki której możemy na smartfonie Samsung zobaczyć libretto, czyli tekst dzieła wraz z tłumaczeniem oraz dodatkowe informacje na przykład związane z osobą kompozytora czy obsadą.

Jeszcze w tym roku, posiadacze Samsung Smart TV będą mieli okazję podziwiać takie opery jak Tosca Giacomo Pucciniego, Cyrulik sewilski czy sceniczna adaptacja tragedii Williama Shakespeare’a Otello. Ponadto, w repertuarze Wiedeńskiej Opery znajdują się także światowej sławy balety, takie jak  Dziadek do orzechów  czy Jezioro łabędzie. Wystarczy usiąść w fotelu i włączyć telewizor.   

Oficjalne rozpoczęcie wspólnego projektu Opera Wiedeńska oraz Samsung ogłosiły podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek 15 października 2013 o godzinie 18.00, w sali im. Gustava Mahlera Wiedeńskiej Opery Państwowej. Konferencja była transmitowana na żywo przez internet. W jej trakcie, zaprezentowano funkcjonalność aplikacji na przykładzie Aidy autorstwa Giuseppe Verdiego, którą można było obejrzeć z różnych perspektyw. W konferencji wzięli udział SP Kim, prezes i dyrektor generalny Samsung Electronics Europe, który opowiedział o wkładzie firmy w ten wyjątkowy projekt oraz Dominique Meyer, dyrektor Opery Wiedeńskiej.

Firma Samsung ma długie tradycje we wspieraniu europejskiej i polskiej kultury. Wystarczy tylko przypomnieć patronat nad wiedeńską wystawą „Skarby Habsburgów” czy wiele inicjatyw w  Polsce, takich jak cykl Samsung Art Master – wspierający studentów oraz absolwentów polskich, wyższych uczelni artystycznych. Polski oddział firmy Samsung jest również sponsorem strategicznym i technologicznym Centrum Nauki Kopernik oraz był partnerem technologicznym wystawy „Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi”, która inaugurowała Rok Jubileuszowy Muzeum Narodowego w Warszawie. Samsung funduje nagrody dla laureatów Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz wspiera powstawanie aplikacji, które przybliżają kulturę wysoką. Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Teatr Wielki - Opera Narodowa to pierwsze w Polsce instytucje, które zaproponowały wielbicielom kultury dostęp do swoich bogatych zasobów, często niedostępnych na co dzień dla zwiedzających. Eksperci z 4 ośrodków zadbali, aby forma prezentowanych zasobów była atrakcyjna zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i koneserów kultury wysokiej. Zdjęcia eksponatów np. z Muzeum Narodowego w Warszawie wzbogacono o opisy katalogowe. Z kolei w aplikacji Muzeum Powstania Warszawskiego można zapoznać się z licznymi wywiadami, animacjami. Miłośnicy opery, przed udaniem się na spektakl do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej mogą sprawdzić repertuar, a także zapoznać się z materiałami zakulisowymi i wywiadami z artystami. Imponującą bazę multimedialną proponuje także Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA). NINATEKA to obecnie blisko 2000 cennych materiałów audiowizualnych: spektakli teatralnych i operowych, rejestracji koncertów, filmów dokumentalnych i animowanych, wykładów i debat, audycji telewizyjnych i radiowych, relacji z festiwali i konferencji.
Źródło: Samsung
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: