GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Samsung KNOX – bezpieczne dane w telefonach z Androidem

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-09 16:26 - czytano: 255 razy - dodaj komentarz
Samsung KNOX – bezpieczne dane w telefonach z AndroidemSamsung KNOX, kompleksowe rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo danych w urządzeniach mobilnych, od 29 października będzie dostępne w Polsce dzięki usłudze firmy Integrated Solutions. Samsung KNOX to rozwiązanie oparte na mechanizmach zarówno sprzętowych, jak i programistycznych, zaimplementowanych w systemie operacyjnym Android SE (Security Enhanced). Wykorzystują one wydzielone z zasobów systemowych bezpieczne szyfrowane środowisko, w którym są przechowywane dane dla
REKLAMA
zatwierdzonych aplikacji (np. biznesowych, jak poczta, kontakty, kalendarz, dokumenty, CRM czy business intelligence). Są one w ten sposób chronione przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem (próbami wyłudzania poufnych informacji) oraz przed utratą danych w przypadku kradzieży lub zgubienia urządzenia.

- Widzimy coraz większe oczekiwania naszych klientów związane z bezpieczeństwem na urządzeniach mobilnych. Samsung w ramach usługi KNOX wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Będzie to przełom na rynku, gdyż nie tylko będziemy dostarczać klientom najwyższej jakości smartfony, ale także dbać o ich komfort pracy oraz ochronę danych firmowych i prywatnych. KNOX pozwoli na zburzenie granicy między bezpiecznym sprzętem firmowym, a wydajnym i stylowym urządzeniem do użytku prywatnego. Dzięki naszemu systemowi, w jednym urządzeniu możemy pogodzić te dwa światy. Biznes uzyska najwyższej jakości poziom bezpieczeństwa, a pracownik będzie miał swoje prywatne treści, niedostępne dla firmy. To rozwiązanie wpisuje się idealnie w zjawisko BYOD – mówi Wojciech Olechno, Sales Unit Manager w Samsung Electronics Polska.

- Nawiązanie przez Integrated Solutions strategicznej współpracy z firmą Samsung w obszarze rozwiązania KNOX to odpowiedź na pytanie, jak połączyć świat zawodowy i prywatny w jednym urządzeniu bez szkody dla bezpieczeństwa firmy i bez ingerencji w prywatność użytkownika. Dodatkowo, KNOX jest rozwiązaniem o wysokiej integralności z innymi systemami m.in. z Mobile Device Management. MDM zwiększa bezpieczeństwo i umożliwia łatwe zarządzanie urządzeniami mobilnymi. Połączenie kompetencji technologicznych Samsung i Integrated Solutions – spółki-córki Orange Polska – daje firmie konieczny poziom bezpieczeństwa, a pracownikom zapewnia komfort pracy i użytkowania urządzeń mobilnych – podsumowuje Leszek Hołda, Prezes Integrated Solutions oraz Dyrektor Sprzedaży i Obsługi Klientów Kluczowych w Orange Polska.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa gwarantowany przez Samsung KNOX docenił m.in. Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, który dopuścił do użytku w swoich sieciach urządzenia mobilne wykorzystujące to rozwiązanie.

Pomimo wykorzystania zaawansowanych mechanizmów ochrony danych, Samsung KNOX jest rozwiązaniem niezwykle intuicyjnym i prostym w obsłudze. Użytkownik może przełączać się pomiędzy standardowym trybem pracy systemu Android a środowiskiem KNOX po puknięciu na ikonę i zalogowaniu się za pomocą loginu i hasła.

Samsung KNOX to idealne rozwiązanie nie tylko dla użytkowników prywatnych chcących chronić swoje dane przed niepowołanym dostępem, ale również dla działów IT przedsiębiorstw, które chcą ograniczyć koszty infrastruktury przez zastosowanie coraz bardziej popularnego modelu BYOD (Bring Your Own Device). Dzięki KNOX pracownicy firm mogą w sposób bezpieczny korzystać z aplikacji biznesowych nawet na swoich prywatnych telefonach, co zdecydowanie zwiększa wygodę i jednocześnie znacznie zmniejsza koszty. Działy IT otrzymują przy tym możliwość zarządzania aplikacjami biznesowymi za pośrednictwem usługi EAS (Exchange Active Server).

Rozwiązanie jest kompatybilne z powszechnie używanymi modelami infrastruktury korporacyjnej i obsługuje m.in. sieci VPN zgodne z normą FIPS, szyfrowanie na urządzeniu, zabezpieczenie przed wyciekiem danych, jednokrotne logowanie firmowe (Enterprise Single Sign ON – SSO), usługi katalogowe Active Directory czy uwierzytelnianie wieloskładnikowe z wykorzystaniem kart Smart Card.

Samsung KNOX to rozwiązanie dla firm zrealizowane w ramach programu Samsung For Enterprise (SAFE). Celem tego długofalowego projektu jest promowanie stosowania urządzeń Samsung do użytku w zastosowaniach firmowych.
Źródło: samsung knox technologia smartfon firma biznes smart card
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: