GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Rekordowe ekrany LFD Samsung – najgłębiej położony i największy w Polsce

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-07 15:27 - czytano: 332 razy - dodaj komentarz
Rekordowe ekrany LFD Samsung – najgłębiej położony i największy w PolsceSamsung Electronics, światowy lider rynku rozwiązań wyświetlaczy wielkoformatowych, ustanowił w tym roku dwa nietypowe rekordy Polski. Ekrany firmy Samsung zamontowane w Kopalni Soli w Wieliczce mogą poszczycić się mianem najgłębiej położonej instalacji LFD w kraju, natomiast zielonogórskie Centrum Monitorowania Alarmów wzbogaciło się o największą w Polsce ścianę wizyjną, złożoną z trzydziestu 55-calowych monitorów UD55A. Rozwiązania LFD zwykle kojarzone są z miejscami takimi
REKLAMA
Samsung
Samsung
jak lotniska, centra dyspozycyjne, stadiony czy hale wystawowe. Okazuje się jednak, że ekrany wielkoformatowe mogą z powodzeniem znajdować zastosowanie i być wdrażane nawet w najbardziej nietypowych lokalizacjach, jak choćby podziemia zabytkowej kopalni. Na głębokości 125 metrów, w komorze Wincentego Witosa w Kopalni Soli „Wieliczka” firma Positive zainstalowała na początku 2013 roku ścianę wideo składającą się z 16 wyświetlaczy Samsung 460UT. Połączone ekrany o łącznych wymiarach 4,1 na 2,4 metra są częścią wyposażenia podziemnego placu zabaw.

Interaktywna ściana pozwala dzieciom uczestniczyć w emocjonujących grach inspirowanych historią Kopalni Soli „Wieliczka”, geologią solnego złoża oraz górniczymi tradycjami. Videowall służy zatem zarówno zabawie jak i nauce, ale może też być wykorzystywany do celów prezentacyjnych i konferencyjnych – mówi Marian Leśny, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z.o.o. - Zwiezienie całego sprzętu pod ziemię oraz jego transport do komory Witosa stanowiły duże wyzwanie. Niemniej z pomocą wielickich górników wszystko udało się znakomicie – dodaje.

Zupełnie innego rodzaju wyzwanie stało przed firmą Perfect Displays, odpowiedzialną za wdrożenie systemu wizualizacji w powstałym na początku 2013 roku Centrum Monitorowania Alarmów firmy ITM Poland w Zielonej Górze. Jest to miejsce, do którego z całej Polski spływają dane z wszelkiego typu urządzeń nadzoru, jak choćby obrazy z kamer przemysłowych, sygnały GPS z nadajników zamontowanych w samochodach czy informacje o uruchomianiu lub wyłączaniu alarmów. W sytuacjach wymagających skoordynowanej pracy większej liczby osób kluczowym elementem systemu staje się widoczna dla wszystkich ściana wizyjna, na której operatorzy mogą w każdej chwili wyświetlić w dowolnym układzie niemal nieograniczoną liczbę okien prezentujących napływające do nich dane.

Według Rafała Śmierzyńskiego z firmy Perfect Displays, zielonogórskie Centrum ITM dysponuje aktualnie największą ścianą wizyjną o zastosowaniu przemysłowym w Polsce. Ma ona wymiary 7,3 na 3,4 metra i składa się z trzydziestu 55-calowych ekranów UD55A firmy Samsung o łącznej powierzchni ponad 25 m2. Dzięki wyjątkowo cienkiej ramce o grubości zaledwie 5,5 mm, połączone monitory funkcjonują niemalże jak jeden ekran o sumarycznej rozdzielczości przeszło 60 milionów pikseli. Ze względu na swoje profesjonalne zastosowanie, wyświetlacze UD55A przystosowane są do pracy w trybie 24-godzinnym, a ich doskonałe parametry gwarantują, że obraz ze ściany wizyjnej jest widoczny bez jakichkolwiek zakłóceń z każdego stanowiska operatorskiego.

Kopalnia Soli „Wieliczka” działa nieprzerwanie od średniowiecza, co czyni ją jedną z najstarszych europejskich firm. W roku 1978 zabytkowa kopalnia znalazła się w grupie 12 obiektów otwierających prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Współcześnie w Wieliczce nie wydobywa się już soli. Kopalnia znana jest przede wszystkim jako atrakcja turystyczna, sanktuarium, uzdrowisko, miejsce wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz imprez. Kopalnia Soli „Wieliczka” to najliczniej odwiedzany podziemny obiekt na świecie.
Źródło: Samsung
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: