GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Płatności zbliżeniowe MasterCard PayPass telefonem z NFC w ofercie eurobanku

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-04 15:12 - czytano: 278 razy - dodaj komentarz
Płatności zbliżeniowe MasterCard PayPass telefonem z NFC w ofercie eurobankueurobank, wprowadził do swojej oferty zbliżeniową kartę MasterCard Debit NFC, dołączył tym samym do grona banków, które umożliwiają płatności zbliżeniowe telefonem, tj: Getin Banku, mBanku, Raiffeisen Polbank oraz Noble Banku. Płatności zbliżeniowe telefonem to kolejny etap rozwoju bezgotówkowych form płatności. Celem MasterCard jest dostarczanie coraz bardziej bezpiecznych, inteligentnych i użytecznych dla konsumenta rozwiązań płatniczych.
REKLAMA
- Jesteśmy dumni z faktu, że kolejny bank w Polsce widzi wielki potencjał płatności zbliżeniowych telefonem NFC. Celem MasterCard jest dostarczanie coraz bardziej użytecznych dla konsumenta rozwiązań płatniczych. Smartfon zastępujący kartę płatniczą podczas zakupów oznacza wejście na jeszcze wyższe piętro technicznej doskonałości i wygody użytkownika – komentuje Michał Skowronek, Dyrektor Generalny na Polskę, Ukrainę, Czechy i Słowację w MasterCard Europe.

Nowa karta MasterCard Debit NFC jest zdalnie instalowana i umożliwia płatności zbliżeniowe telefonem w technologii MasterCard PayPass. Usługa dostępna jest w pierwszej kolejności dla klientów w sieci T-Mobile. Inni operatorzy także interesują się jej wdrożeniem. Płatności zbliżeniowe MasterCard PayPass telefonem w ramach MyWallet są bezpieczne i posiadają certyfikację MasterCard.

Przy płatnościach dokonywanych w technologii NFC, jak w przypadku każdej innej transakcji, w której uczestniczy karta MasterCard, zachowane zostają wszelkie standardy bezpieczeństwa. Transakcja wykonywana przy użyciu technologii zbliżeniowej MasterCard PayPass gwarantuje taki sam poziom bezpieczeństwa, jak transakcja wykonywana standardową kartą chipową. Chip wbudowany w kartę MasterCard PayPass korzysta z takich samych technik szyfrowania, zarówno w odniesieniu do transakcji zbliżeniowych, jak i stykowych oraz generuje dynamiczne dane („podpis” komunikatu), które mają unikalny charakter dla każdej transakcji. Przy transakcjach dokonywanych kartą MasterCard PayPass, do 50 złotych nie jest wymagany kod PIN, zaś przy transakcjach powyżej 50 złotych klienci muszą wprowadzić PIN. Dodatkowe środki bezpieczeństwa mogą być stosowane również przez samych operatorów. W przypadku MyWallet w sieci T-Mobile aplikację można zabezpieczyć hasłem lub kodem PIN.

Transakcje zbliżeniowe telefonem komórkowym w technologii MasterCard PayPass, można realizować, w ponad 30% sklepów w całej Polsce.
Źródło: MasterCard
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: