GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Apple prezentuje zmodernizowany komputer iMac

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-02 16:45 - czytano: 391 razy - dodaj komentarz
Apple prezentuje zmodernizowany komputer iMacFirma Apple zaprezentowała dziś zmodernizowany komputer iMac z czterordzeniowymi procesorami Intel czwartej generacji, nowymi procesorami graficznymi, interfejsem Wi-Fi nowej generacji i szybszymi opcjonalnymi pamięciami masowymi flash PCIe. Zmodernizowany iMac to wiodący na świecie stacjonarny komputer all-in-one, który oferuje najnowocześniejsze technologie ukryte za przepięknym ekranem, wewnątrz uderzająco smukłej obudowy.
REKLAMA
iMac
Apple
- iMac dowodzi, jak piękny, szybki i atrakcyjny może być komputer stacjonarny - powiedział Philip Schiller, wiceprezes Apple ds. marketingu globalnego. -W ultrasmukłej aluminiowej obudowie iMaca kryją się najnowsze procesory Intel, szybsze procesory graficzne, interfejs Wi-Fi 802.11ac nowej generacji i szybsze pamięci flash z magistralą PCIe.

Podstawowy model iMaca z ekranem o przekątnej 21,5 cala ma czterordzeniowy procesor Intel Core i5 2,7 GHz i nowy procesor graficzny Iris Pro, który oferuje wydajność niespotykaną dotąd wśród zintegrowanych układów GPU. Najwyższy model 21,5-calowy oraz oba modele 27-calowe mają czterordzeniowe procesory Intel Core i5 taktowane częstotliwością do 3,4 GHz oraz procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce 700. Te ostatnie współpracują z dwukrotnie większą pamięcią wideo i oferują wydajność o 40 procent większą niż modele poprzedniej generacji.* Klienci oczekujący maksymalnej dostępnej wydajności mogą zamówić iMaca z czterordzeniowym procesorem Intel Core i7 taktowanym częstotliwością maksymalnie 3,5 GHz oraz z procesorem graficznym z serii NVIDIA GeForce GTX 780M z maksymalnie 4 GB pamięci wideo.

iMac obsługuje teraz sieci Wi-Fi nowej generacji, działające w standardzie 802.11ac. iMac podłączony do stacji bazowej 802.11ac osiąga teraz nawet trzykrotnie większą wydajność pracy w sieci niż model poprzedniej generacji.

Zmodernizowany iMac obsługuje pamięci masowe flash z magistralą PCIe, dzięki której Fusion Drive i opcjonalne pamięci masowe flash działają nawet o 50 procent szybciej niż w poprzedniej generacji iMaca.* Popularna opcjonalna pamięć masowa Fusion Drive stanowi połączenie pojemnego dysku twardego z szybką pamięcią masową flash i przyspiesza uruchamianie komputera oraz dostęp do aplikacji i plików. Klienci mogą zamawiać komputery iMac z pamięcią masową Fusion Drive o pojemności 1 TB lub 3 TB. Ponadto są obecnie dostępne konfiguracje z pamięcią masową w całości zrealizowaną w technologii flash, o pojemnościach do 1 TB.

iMac ma standardowo 8 GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 1 TB, a klienci mogą zamawiać konfiguracje obejmujące do 32 GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności maksymalnie 3 TB. iMac ma także dwa porty Thunderbolt i cztery porty USB 3.0 służące do podłączania zewnętrznych pamięci masowych i innych szybkich urządzeń peryferyjnych.

Wpisując się w realizowaną przez Apple strategię efektywności energetycznej i ochrony środowiska iMac spełnia rygorystyczne wymagania certyfikacji Energy Star 5.2 i uzyskał klasę EPEAT Gold. Wyświetlacze iMaców nie zawierają rtęci i są wykonane ze szkła niezawierającego arsenu. iMac zawiera podzespoły i kable wolne od PCW, nie zawiera bromowanych środków zmniejszających palność (BFR), wykonany jest z materiałów dobrze nadających się do recyklingu, zaś konstrukcja jego opakowania minimalizuje zużycie materiałów.

iMac dostarczany jest z systemem OS X Mountain Lion oferującym między innymi Wiadomości, Centrum powiadomień, Udostępnianie z dowolnego miejsca systemu, Klonowanie AirPlay, Dyktowanie, Game Center oraz udoskonalony mechanizm bezpieczeństwa Gatekeeper. Dzięki integracji usługi iCloud z fundamentem systemu OS X Mountain Lion użytkownik może jeszcze łatwiej zapewnić aktualność i synchronizację swoich treści miedzy swoim komputerem Mac, iPhonem, iPadem i iPodem touch.

Ceny i dostępność
Nowy iMac jest już dostępny u wybranych sprzedawców Apple Authorised Reseller. 21,5-calowy iMac dostępny jest z czterordzeniowym procesorem Intel Core i5 2,7 GHz (Turbo Boost do 3,2 GHz) i procesorem graficznym Intel Iris Pro albo z czterordzeniowym procesorem Intel Core i5 2,9 GHz (Turbo Boost do 3,6 GHz) i procesorem graficznym NVIDIA GeForce GT 750M. 27-calowy iMac jest dostępny z czterordzeniowym procesorem Intel Core i5 3,2 GHz (Turbo Boost do 3,6 GHz) i procesorem graficznym NVIDIA GeForce GTX 755M albo z czterordzeniowym procesorem Intel Core i5 3,4 GHz (Turbo Boost do 3,8 GHz) i procesorem graficznym NVIDIA GeForce GTX 775M.
Źródło: Apple
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: