GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

ZyXEL oferuje bezpłatne narzędzie do optymalizacji sieci WiFi – Wireless LAN Optimizer

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-01 16:08 - czytano: 384 razy - dodaj komentarz
ZyXEL oferuje bezpłatne narzędzie do optymalizacji sieci WiFi – Wireless LAN OptimizerNarzędzie ZyXEL Wireless LAN Optimizer umożliwia resellerom określenie najlepszej lokalizacji bezprzewodowych punktów dostępowych. Pomoże to w tworzeniu lepszych rozwiązań dla klientów, szczególnie, że coraz więcej firm wraz z rozwojem struktury potrzebuje rozbudowy swojej sieci internetowej. Dzięki dobrej analizie rozmieszczenia urządzeń sieciowych, oferta partnerów ZyXELa na najnowsze urządzenia - bramę ZyXEL NXC2500 i punkty dostępowe NWA5100 staje się jeszcze efektywniejsza.
REKLAMA
Kontroler NXC2500
ZyXEL
ZyXEL Communications, wiodący dostawca rozwiązań sieciowych i komunikacyjnych oferuje partnerom biznesowym możliwość pobrania Wireless LAN Optimizer, służącego do planowania rozmieszczenia punktów dostępowych. Nowe narzędzie wspiera resellerów w sprzedaży punktów dostępowych i kontrolerów sieci WiFi ZyXELa poprzez lepsze ich dopasowanie do potrzeb i specyfiki poszczególnych klientów. Wireless LAN Optimizer umożliwia bowiem określenie najlepszej lokalizacji bezprzewodowych punktów dostępowych współpracujących z kontrolerem NXC2500. Kontroler obsługuje do dwudziestu czterech urządzeń rozsyłających sygnał i został zaprojektowany z myślą o MSP. W ciągu kilku pierwszych tygodni producent odnotował wyższą niż zakładał sprzedaż, co oznacza dla resellerów istnienie dużego potencjału sprzedaży kontrolerów sieci WiFi klientom z rynku małych i średnich firm.

 - Nieograniczona dostępność do narzędzia to szansa dla resellerów - twierdzi Norbert Ogłoziński Country Sales Manager ZyXEL Commmunications - ZyXEL Wireless LAN Optimizer umożliwia naszym partnerom oferowanie użytecznych usług swoim klientom a tym samym umacnia ich przewagę nad konkurencją. Oprogramowanie jest bardzo proste w użyciu. Pomaga zwiększyć sprzedaż NXC2500 oraz naszych popularnych punktów dostępowych z serii NWA5100 stylizowanych na „czujniki dymu”. Oba produkty doskonale sprzedają się w Europie.

 Ponieważ coraz więcej użytkowników korzysta z rosnącej liczby urządzeń wymagających dostępu do sieci, wzrasta zapotrzebowanie firm na poszerzanie zasięgu swoich sieci WiFi. Ten trend spowodował, że ZyXEL odnotował znakomite wyniki sprzedaży modeli serii NXC2500 i NWA5100 od wiosny 2013 r, czyli od czasu wprowadzenia ich na rynek.

 -Rośnie zapotrzebowanie na zwiększanie zasięgu sieci oraz na sprawne zarządzanie dostępem i ruchem sieciowym dla użytkowników. NXC2500 okazuje się popularnym wyborem firm, hoteli, barów, klubów, szkół, placówek medycznych i wielu innych o podobnych rozmiarach, gdzie istnieje potrzeba oferowania sieci o rozbudowanym zasięgu gwarantującej odpowiednią przepustowość. Potencjał tego rynku jest ogromny- twierdzi Norbert Ogłoziński.

Zasady działania

Po pobraniu i uruchomieniu aplikacji na komputerze, narzędzie Wireless LAN Optimizer automatycznie wykryje kontroler NXC2500 oraz punkty dostępowe w sieci WiFi. Program gromadzi informacje o wydajności, zakłóceniach i konfliktach, które integrator może śledzić i analizować. Korzystając z tych danych, partnerzy mogą dostosowywać pozycję i konfigurację punktów dostępowych, aby mieć pewność, ze wszyscy użytkownicy optymalnie wykorzystują zasoby sieci. Poza tym specjaliści ZyXELa są zawsze dostępni dla resellerów i oferują wsparcie techniczne.

Kontroler NXC2500 został zaprojektowany, aby spełniać potrzeby mniejszych firm. Podczas gdy standardowa wersja obsługuje do 8 punktów dostępowych, może być w prosty sposób dostosowana do obsługi 24 punktów dostępowych, oferując klientom biznesowym elastyczną ścieżkę rozwoju i solidną ochronę inwestycji. Urządzenie obsługuje również zaawansowane funkcje zabezpieczające takie jak wbudowany serwer RADIUS.

Seria ZyXEL NWA5100 z opcją montażu pod sufitem została zaprojektowana specjalnie do współpracy z kontrolerem NXC2500. Zainstalowane urządzenia wyglądem przypominają standardowe czujniki dymu, dlatego idealnie nadają się do zastosowania w miejscach publicznych. Jak wszystkie produkty bezprzewodowe i przełączniki marki ZyXEL, seria NXC2500 i punkty dostępowe NWA5100 posiadają gwarancję dożywotnią, więc zwrot z inwestycji jest zagwarantowany.
Źródło: ZyXEL
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: