GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Internet podstawowym czynnikiem niezbędnym do życia studenta

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-01 15:41 - czytano: 277 razy - dodaj komentarz
Internet podstawowym czynnikiem niezbędnym do życia studentaCo trzeci student i pracownik w młodym wieku uważa Internet za podstawowy czynnik niezbędny do życia[1]. Producenci aplikacji mobilnych odpowiadają na te zapotrzebowania i dostarczają coraz to nowych produktów, pozwalających na sprawną organizację studenckiego czasu lub pomagających w nauce. Zarówno dojrzali, jak i świeżo upieczeni studenci na rynku aplikacji mobilnych z łatwością znajdą coś dla siebie.
REKLAMA
Początek października to czas, kiedy tysiące studentów żegnają się z wakacjami, starają zorganizować sobie plan zajęć i przyzwyczaić swój organizm do porannego wstawania na wykłady. Na rynku jest wiele aplikacji na urządzenia mobilne, dzięki którym powrót na studia może okazać się przyjemnością.

Na początek, najważniejsze to skrupulatnie rozplanować sobie czas. Dlatego bez dobrego kalendarza w smartfonie żaden student nie powinien ruszać się z domu. Aplikacja Jorte Calendar należy do najbardziej lubianych i najpopularniejszych aplikacji kalendarzy na androida, która może być równocześnie pełnić funkcję organizatora naszych zajęć, co bardzo przyda się w studenckim życiu. Inne polecane kalendarze to m. in. CalenGoo, Calendar Pad Pro i oczywiście Google Calendar. Mimo podobnych funkcjonalności każdy jest nieco inny, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest krótki test kilku różnych aplikacji, zanim zdecydujemy się na tą, która odpowiada nam najbardziej.

Jednak samo zanotowanie ważnej daty nie wystarczy. Konieczne jest także mądre planowanie każdego dnia. Niektórym wystarczają proste programy do notowania, inni wolą korzystać z profesjonalnych planerów i organizerów. Plan Zajęć 3.0, Wunderlist, Evernote – to tylko początek bardzo długiej listy aplikacji pomagających nam w codziennym planowaniu zajęć. Tutaj, podobnie jak w przypadku kalendarza, warto samemu przetestować i wybrać najbardziej odpowiedni.  

Kolejnym ważnym elementem życia studentów jest komunikacja miejska. Jest to twardy orzech do zgryzienia szczególnie dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z uczelnią wyższą – przede wszystkim ze względu na nieznajomość miasta, w którym mamy spędzić co najmniej najbliższe 5 lat. Z pomocą przychodzi tutaj mobilna wersja strony internetowej Jakdojade.pl – dzięki niej nawet osoby nieznające topografii miasta mogą być pewne, że dotrą na miejsce bez problemów i na czas.

Studenci, którzy już bezpiecznie dotarli na zajęcia z pewnością chętnie skorzystają z aplikacji ułatwiających sporządzanie notatek. Teraz, kiedy już rzadko kiedy na wykładzie zobaczyć można studenta notującego w zeszycie, przydają się aplikacje takie jak na przykład Notability, Note Everything czy TeuxDeux. A dla studentów kierunków ścisłych, gdzie porządne notatki to dopiero połowa sukcesu, przygotowane zostały zaawansowane kalkulatory i aplikacje zawierające wszelkie potrzebne tabele i wykazy, np. Graphing Calculator lub PrimeCalc.

Studenci wszystkich kierunków z pewnością docenią także oficjalną aplikację Wikipedii. Co ważne, ma ona możliwość zapisywania stron, dzięki temu możemy je później przeglądać w trybie off-line bez konieczności łączenia się z internetem.

Ważnym elementem życia studenta są także książki. Na szczęście czasy, kiedy trzeba było nosić ze sobą kilkusetstronicowe publikacje powoli odchodzą i teraz wszystkie potrzebne lektury można mieć przy sobie na urządzeniu mobilnym.

- Poza aplikacjami służącymi wyłącznie do odczytywania plików pdf lub ebooków, na szczególną uwagę zasługują te, które pozwalają dodawać w treści własne notatki, zaznaczać wybrane fragmenty tekstu oraz przy opuszczaniu aplikacji zapamiętują, na której stronie skończyliśmy czytać. – mówi Izabela Mikruta, Management Board Assistant GRUPA 365NET. - Dzięki temu łatwo jest powrócić do ostatnio czytanej strony bez konieczności przeszukiwania całego pliku, co pomaga znacznie zaoszczędzić czas.

Producenci aplikacji mobilnych prześcigają się w wymyślaniu i tworzeniu programów, które mają na celu ułatwienie życia studentom. W opracowywaniu swoich pomysłów bazują na doświadczeniu swoim oraz swoich znajomych, ale także na komentarzach i opiniach pojawiających się w sieci, ponieważ to w swoim "naturalnym środowisku" studenci najchętniej i najszerzej dzielą się swoimi opiniami.
Źródło: GRUPA 365NET
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: