GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Oceanolodzy dzwonią przez VoIP

Dodał: AK - opublikowano: 2007-08-16 18:51 - czytano: 690 razy - dodaj komentarz
Instytut Oceanologii PAN w Sopocie wdrożył nowoczesny serwer Datera Call-eX wraz z telefonami IP. Cała inwestycja została zrealizowana przez trójmiejską spółkę Datera SA, świadczącą kompleksowe usługi doradcze w zakresie zarządzania infrastrukturą telekomunikacyjną oraz oferującą rozwiązania VoIP.
REKLAMA
Z telefonii internetowej może obecnie korzystać 20 pracowników Instytutu, którzy otrzymali telefony IP, posiadają własne numery miejskie oraz numery wewnętrzne. Telefony i wdrożony serwer Datera Call-eX działają w oparciu o specjalną podsieć, którą Instytut stworzył na potrzeby inwestycji. Ma ona zapewnić 100 proc. niezawodność, a także umożliwić uruchamianie w przyszłości innowacyjnych usług dodanych związanych z telefonią IP (np. e-FAX, systemy IVR itp.).

„Dzięki wdrożeniu telefonii IP i nowoczesnego serwera telekomunikacyjnego, nasz Instytut ponosi zdecydowanie mniejsze opłaty za rachunki telefoniczne. Te oszczędności sięgają kilkudziesięciu procent i będą jeszcze większe, gdyż docelowo planujemy wyposażyć wszystkich naszych pracowników w telefony IP, co pozwoli na bezpłatne rozmowy w ramach Instytutu i docelowo do wszystkich instytucji akademickich. Do niskich rachunków przyczynia się też fakt, że na numery zewnętrzne dzwonimy przez operatorów TelAreny (usługa FreecoNet), gdzie nie ma abonamentu, a rozmowy są bardzo tanie i do tego naliczane sekundowo” - mówi Marcin Wichorowski, Kierownik Centrum Komputerowego z Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie.

Datera Call-eX, na bazie której zbudowano nowoczesną sieć w Instytucie Oceanologii PAN, to serwer umożliwiający integrację posiadanych przez firmę zasobów telefonicznych i infrastruktury sieciowej w jeden spójny system telekomunikacyjny. Call-eX pozwala wygenerować oszczędności na rachunkach telefonicznych sięgające nawet 60 procent, a jednocześnie daje dostęp do wielu zaawansowanych rozwiązań, jak serwer faksów, IVR, Call Center, czy połączenia konferencyjne. To również atrakcyjny produkt dla lokalnych dostawców Internetu, którzy wdrażając dedykowane rozwiązanie Datera Call-eX ISP, mogą poszerzyć swoją ofertę o usługę telefonii VoIP, a nawet stać się wirtualnym operatorem telefonii internetowej.

Datera SA – twórca serwera Datera Call-eX - to firma świadcząca kompleksowe usługi doradcze dla dużych organizacji w zakresie zarządzania infrastrukturą telekomunikacyjną, a także oferująca gotowe rozwiązania telekomunikacyjne dla małych i średnich firm. Datera jest także twórcą FreecoNet – platformy VoIP integrującej usługi wielu operatorów w jednym miejscu. Operatorzy obecni na TelArenie (moduł FreecoNet) walczą o każde połączenie na numery niezarejestrowane we FreecoNet. Zawsze wygrywa ten, który zaoferuje najniższą stawkę w danym kierunku. Pomiędzy numerami zarejestrowanymi we FreecoNet rozmowy są darmowe (nie ma znaczenia, od jakiego operatora pochodzą zarejestrowane numery i w jakich krajach mieszkają ich użytkownicy).

Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk (IOPAN) został utworzony w 1983 roku jako kontynuacja Morskiej Stacji PAN, istniejącej w Sopocie od 1953 roku. W Instytucie pracuje 164 pracowników, w tym: 21 profesorów i docentów, 44 doktorów. IOPAN bierze udział w wielu międzynarodowych programach badawczych, wydaje także własne publikacje, w tym m.in. „Oceanologię” - kwartalnik o zasięgu międzynarodowym, prezentujący wyniki badań z zakresu oceanologii (fizyki, dynamiki, chemii i biologii morza). Jego współwydawcą jest Polski Komitet Badań Morza.

Więcej informacji o Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk:
http://www.iopan.gda.pl/index-pl.html.

Więcej informacji o FreecoNet: http://www.freeconet.pl.

Źródło: Datera
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: