GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson przedstawia Radio Dot System (wideo)

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-09-27 15:35 - czytano: 378 razy - dodaj komentarz
Ericsson przedstawia Radio Dot System (wideo)Firma Ericsson (NASDAQ: ERIC) wypuszcza na rynek radio komórkowe tak małe, że mieści się w dłoni, ale jednocześnie wewnątrz pomieszczeń zapewnia odpowiedni zasięg dla dużej liczby użytkowników. To przełomowe rozwiązanie w kształcie dysku, nazwane Ericsson Radio Dot System, umożliwia wiele różnych przypadków dostarczania wysokiej jakości dostępu do mobilnego pasma szerokopasmowego i usług głosowych wewnątrz pomieszczeń.
REKLAMA
Środowisko wewnątrz pomieszczeń tworzy dla operatorów mobilnych szczególną grupę wyzwań związanych ze złożonością, skalowalnością i ciągłością usług. Współczesne rozwiązania do wnętrz zostały zbudowane głównie dla zapewnienia zasięgu usługom głosowym, ale nie spełniają rosnących oczekiwań ze strony aplikacji. Pokrycie znacznej części budynków było wyzwaniem ze względu na wysokie koszty i ograniczoną skalowalność.

Ericsson Radio Dot System jest rozwiązaniem kompaktowym, oferującym elastyczne sposoby montażu. Urządzenie waży 300 gram, jest wynikiem dwóch lat badań i prac rozwojowych oraz obejmuje 14 patentów. Wprowadza rewolucyjny element antenowy, zwany „kropką”, który dostarcza użytkownikom mobilny dostęp szerokopasmowy. Ze względu na swój niewielki rozmiar, skalowalność i istotną ścieżkę ewolucji, rozwiązanie to adresowane jest do różnych typów użytkowników w średnich i dużych lokalizacjach wewnątrz budynków i ma na celu spełnienie potrzeb operatorów oferując kompletne rozwiązanie do wnętrz.

Kropki są podłączane i zasilane poprzez standardowe internetowe kable sieci LAN (kategorii 5/6/7) do wewnętrznych jednostek radiowych, które połączone są ze stacjami bazowymi. Radio Dot System czerpie korzyści z tych samych czołowych funkcji, które można znaleźć w makro stacji bazowej firmy Ericsson. Rozmieszczanie i rozbudowa są łatwe, co pozwala spełnić rosnące wymagania dotyczące wydajności i zasięgu. W ten sposób wrażenia użytkowników są takie same, bez względu na ich położenie, a sieć wewnętrzna ewoluuje wraz z siecią zewnętrzną. Ericsson Radio Dot System wspiera integrację z portfolio urządzeń nośnych Wi-Fi firmy Ericsson udostępniając funkcje, takie jak sterowanie ruchem w czasie rzeczywistym dla zapewnienia najlepszych wrażeń użytkownika zarówno w sieciach Wi-Fi, jak i 3GPP.

Johan Wibergh, dyrektor jednostki biznesowej ds. sieci w firmie Ericsson, powiedział: - Dzięki Radio Dot System obniżyliśmy próg zasięgu wewnątrz budynków. Kropki to najbardziej ekonomiczne, bezkompromisowe rozwiązanie dla wyzwań zapewnienia zasięgu wewnątrz budynków zgłaszanych przez naszych klientów. Jest niezwykle małe, ale może być skalowane do praktycznie nieograniczonej pojemności; jest łatwe w instalacji, przygotowane na wyzwania przyszłości i w pełni zintegrowane w istniejącymi sieciami mobilnymi.

Produkt już wzbudza zainteresowanie u operatorów mobilnych w Stanach Zjednoczonych. Kris Rinne, starszy wiceprezes w dziale planowania sieci i produktów firmy AT&T Services, Inc., powiedział: - Małe komórki są kluczowym komponentem projektu programu rozwoju sieci VIP firmy AT&T, ponieważ dążymy do ciągłego poprawiania wrażeń naszych klientów podczas korzystania z mobilnego Internetu. Dostarczanie doskonałych wrażeń podczas korzystania z usług bezprzewodowych wewnątrz budynków może wiązać się z wyzwaniami zarówno technicznymi, jak i logistycznymi. Rozwiązanie takie, jak Ericsson Radio Dot System jest dla firmy AT&T kolejnym narzędziem do wyboru z zestawu narzędzi nowej generacji.

Ken Rehbehn, główny analityk firmy Yankee Group,powiedział: -Atrakcyjnie wyglądające elementy, które w nowatorski sposób zapewnią wydajność radiową do sprostania wyzwaniom instalacji wewnątrz pomieszczeń zostaną gorąco przywitane w wielu różnych przedsiębiorstwach i biurach. Ericsson Radio Dot System zapewnia korzyści z istniejących instalacji kablowych wewnątrz budynków, aby ograniczyć problemy instalacyjne i koszty, a ze względu na fakt, że bazuje na standardowej architekturze radiowej firmy Ericsson, zapewnia szeroki zestaw funkcjonalności bez negatywnego wpływu na przyszły rozwój.

Produkt jest przewidziany do wprowadzenia do sprzedaży pod koniec 2014 roku.

Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: