GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Catzilla: polski program testujący komputery z szansą na globalny sukces (wideo)

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-09-24 16:00 - czytano: 344 razy - dodaj komentarz
Catzilla: polski program testujący komputery z szansą na globalny sukces (wideo)Dzisiaj odbyła się premiera długo oczekiwanego programu ALLBenchmark Catzilla 1.0, który ma szansę wyznaczyć nowy światowy standard w dziedzinie mierzenia wydajności komputera. Po przeprowadzeniu testu wynik wskazuje, w których zaawansowanych graficznie grach uzyskamy płynną rozgrywkę. Catzilla może stać się jednym z dwóch najpopularniejszych benchmarków stosowanych przez entuzjastów gier na całym świecie. Pierwszy polski benchmark wyróżnia się efektowną animacją i systemem
REKLAMA
rekomendacji umożliwiającym dobranie odpowiedniego sprzętu do danych gier komputerowych. Po przeprowadzeniu testu użytkownik otrzymuje wynik oraz odznakę określającą moc komputera (w sumie 12 stopni). Dzięki temu systemowi wyniki będą mogły porównywać osoby niekoniecznie zaznajomione ze szczegółami technicznymi.

Nowy program jest pomysłem twórców popularnego ALLPlayera. ALLBenchmark Catzilla powstał we współpracy ze studiem Platige Image (m.in. grafika w grach Wiedźmin czy Cyberpunk 2077) odpowiedzialnym za koncepcję i stronę graficzną oraz studiem Plastic, które zapewniło między innymi silnik graficzno-fizyczny.

- Tomek Bagiński z Platige Image zaproponował współpracę ze studiem Plastic, które produkuje gry wideo dla Sony. Był to zdecydowanie najlepszy kandydat do realizacji tego przedsięwzięcia. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego, a o popularności projektu może świadczyć fakt, że już wersja beta została pobrana ponad 200 000 razy przez użytkowników z całego świata – mówi jeden z pomysłodawców Maciek Matuszewski z ALLPlayer Group.

Animacja, która jest wyświetlana podczas przeprowadzania testu ALLBenchmark Catzilla, to wybuchowa mieszanka stylu inspirowana filmami o Godzilli, anime typu Evangelion czy internetowymi memami longcats. Całość przedstawia postapokaliptyczną wizję świata osadzoną mocno w klimacie gier komputerowych.

ALLBenchmark Catzilla testuje wydajność netbooków, ultrabooków, laptopów i komputerów stacjonarnych z systemami operacyjnymi Windows XP, Vista, 7 lub 8. Program w wersji 1.0 można pobrać ze strony internetowej catzilla.

Film przedstawiający animację:

Źródło: Sarota
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: