GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Bezpieczne pływanie z Dialogiem

Dodał: AK - opublikowano: 2007-08-09 21:00 - czytano: 709 razy - dodaj komentarz
Dzisiaj na zakończenie wakacyjnego kursu pływania zorganizowanego przez Telefonię Dialog we Wrocławskim Centrum SPA uczestniczące w nim dzieci ze świetlic środowiskowych mogły sprawdzić nabyte przez 6 tygodni umiejętności. W finałowym Wielkim Turnieju Pływackim o atrakcyjne nagrody walczyło 28 małych pływaków. Turniej poprzedził pokaz udzielania pierwszej pomocy
REKLAMA

Sednem projektu było zapewnienie dzieciom ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, które z przyczyn finansowych zmuszone są do spędzenia wakacji w mieście, karnetów na basen wraz z nauką pływania pod okiem profesjonalnych instruktorów. Okres wakacyjny to doskonały moment, aby przypominać dzieciom o mądrym gospodarowaniu czasem wolnym. Akcja ma uczyć zachowania równowagi pomiędzy godzinami spędzanymi przed komputerem a aktywnością fizyczną.

Przez 6 tygodni, od 2 lipca br., 56 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, które z przyczyn finansowych podczas tegorocznych wakacji nie wyjechało z miasta, brało udział w sponsorowanych przez Dialog lekcjach pływania. Wielu uczestników tych zajęć zrobiło znaczne postępy w pływaniu. Niektóre dzieci dopiero tutaj nauczyły się pływać! Oprócz tego mali pływacy poznali zasady bezpiecznego zachowania w wodzie. Otrzymali od Dialogu ulotki i plakaty z najważniejszymi zasadami bezpiecznego pływania, poza tym byli szkoleni w tym zakresie przez instruktorów pływackich. Oprócz nauki pływania dzieci miały również zapewnione różne zabawy w wodzie.Akcja zakończyła się dzisiaj Wielkim Pływackim Turniejem. Mogło w nim wziąć udział każde dziecko, które uczestniczyło wcześniej w dialogowych lekcjach pływania - bez względu na własne umiejętności pływackie. Zgłosiło się 28 dzieci. Instruktorzy, którzy opracowali program rozgrywek, dostosowali je do wieku i stopnia zaawansowania w pływaniu. Wśród konkurencji znalazły się m.in. wyścigi w pływaniu różnymi stylami, wyścigi w pływaniu dla osób słabiej pływających z wykorzystaniem pomocy pływackich (deski, piłki, koła), sztafeta wodna. Oczywiście nie było przegranych – każdy uczestnik otrzymał nagrodę.Telefonia Dialog regularnie organizuje pomoc najmłodszym potrzebującym. Stałą opieką objęła świetlicę środowiskową przy wrocławskiej parafii śś. Stanisława, Doroty i Wacława oraz schronisko im. Św. Brata Alberta Dla Kobiet i Matek z Dziećmi. Maluchy zawsze mogą liczyć na prezenty, słodycze, bilety do kina. Dialog pomaga sam, ale do pomocy namawia też pracowników i abonentów. Pracownicy spontanicznie przekazują zabawki, biorą udział w aukcjach rysunków i przedmiotów wykonanych przez dzieci. Abonenci – uczestnicy Programu Partnerskiego „Dialog... między nami” mogą zamiast zamieniania na nagrody przekazywać zebrane przez siebie punkty na pomoc potrzebującym, wskazując wybraną przez siebie świetlicę lub dom dziecka.

Źródło: Dialog
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: