GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Huawei potwierdza swoje zaangażowanie w budowanie pozycji w Europie i inwestycje R&D

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-09-16 17:10 - czytano: 366 razy - dodaj komentarz
Huawei potwierdza swoje zaangażowanie w budowanie pozycji w Europie i inwestycje R&D13 ośrodków badawczo-rozwojowych w Europie, ponad 800 specjalistów oraz plany kolejnych inwestycji w badania na rynkach europejskich - Huawei, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), podsumowuje swoje dotychczasowe zaangażowanie w działania badawczo-rozwojowe w Europie oraz zapowiada kolejne inwestycje na rynkach Starego Kontynentu. Celem inwestycji prowadzonych przez Huawei jest wyjście naprzeciw ewoluującym potrzebom biznesowym klientów, wsparcie
REKLAMA
realizacji celów strategicznych Unii Europejskiej w dziedzinie ICT oraz zwiększanie przychodów firmy w Europie i na całym świecie.

- Huawei przeznacza przynajmniej 10 procent przychodów na inwestycje w działania badawczo-rozwojowe każdego roku
– mówi Renato Lombardi, wiceprezes Europejskiego Centrum Badawczego Huawei. - W 2012 roku zainwestowaliśmy ponad 13 procent globalnych przychodów w działalność centrów R&D (Research & Development), co stanowi jeden z najwyższych nakładów na cele badawczo-rozwojowe wśród firm prywatnych z branży teleinformatycznej. Również nasze inwestycje R&D w Europie nieustannie rosną: w latach 2010-2013 ich łączna wartość podwoiła się i ma się ponownie podwoić w ciągu kolejnych pięciu lat.

Firma Huawei utworzyła 13 ośrodków badawczo-rozwojowych w całej Europie – w Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Belgii, Irlandii i we Włoszech. We wszystkich europejskich placówkach firma zatrudnia ponad 800 specjalistów z branży R&D.

Europejskie zespoły badawcze Huawei zajmują się takimi obszarami jak urządzenia i oprogramowanie ICT, mikroprocesory, optyczna transmisja danych i sieci bezprzewodowe.

- Do naszych priorytetów należy wspieranie naszych klientów z branży telekomunikacyjnej oraz innych sektorów w radzeniu sobie z rosnącą ilością danych zalewających ich sieci i ograniczaniu poziomu zużycia energii przez urządzenia, na których są one oparte. Dokładamy wszelkich starań, by oferować im najbardziej zaawansowane i wydajne technologie obsługujące coraz większą ilość danych w sieciach mobilnych i stacjonarnych, przy pomocy jak najlepszego oprogramowania – powiedział Jim Lu, prezes Huawei na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawię. - Globalny personel R&D Huawei składa się z 70 tys. inżynierów. Ośrodek w Sztokholmie otwarty w 2000 roku był naszym pierwszym laboratorium. Najnowsze placówki otwarto w 2012 i 2013 roku – dodaje Jim Lu.

Kevan Watts, członek Międzynarodowego Komitetu Doradczego Huawei i wiceprzewodniczący HSBC komentuje: - Huawei uważa Europę za swój główny rynek strategiczny i inwestuje na kontynencie, aby zrealizować swoje długofalowe cele.

- W miarę rozwoju sprzedaży na rynkach międzynarodowych na przełomie nowego tysiąclecia, firma Huawei, podobnie jak wiele innych przedsiębiorstw, wdrożyła strategię rozproszonych działań sprzyjających innowacjom. Doprowadziło to do powstania wielu ośrodków badawczo-rozwojowych w różnych zakątkach świata, z których każdy skupia się na innym obszarze. Większość placówek R&D Huawei znajduje się w rozwiniętych ośrodkach innowacji i centrach rozwoju. – tłumaczy Lombardi.

- Taka polityka jest podyktowana przez szereg wymogów. Pierwszym z nich jest potrzeba posiadania ośrodków R&D położonych bliżej klientów. Drugim, umiejscowienie laboratoriów w miejscach posiadających rozwinięty ekosystem, zasób wykwalifikowanych specjalistów i istniejące połączenia z uczelniami wyższymi oraz instytucjami i infrastrukturą badawczą. Dlatego też placówki R&D powstały tutaj, w północnej Europie, gdzie istniały już centra rozwoju technologii sieci mobilnych i stacji bazowych, a także urządzeń mobilnych. Z tych samych przyczyn powstały ośrodki badawcze we Włoszech, w Niemczech i w Wielkiej Brytanii – mówi Lombardi, dodając że wraz z rosnącą integracją branży ICT, zacieśnia się także współpraca pomiędzy zespołami badawczymi w rozproszonych, wyspecjalizowanych ośrodkach.
Źródło: Huawei
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: