GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson wprowadza na rynek nowe usługi zarządzania mediami

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-09-12 14:16 - czytano: 334 razy - dodaj komentarz
Ericsson wprowadza na rynek nowe usługi zarządzania mediami W ramach dążenia do zaoferowania nadawcom portfelu zaawansowanych usług, Ericsson (NASDAQ:ERIC) zaprezentuje swoje nowe usługi zarządzania mediami na IBC 2013 (1.D61). Managed Services mają na celu zwiększenie możliwości nadawców w zakresie przygotowania i odtwarzania treści i zapewnienie efektywnego wprowadzania treści do Internetu oraz mobilnych urządzeń masowego przekazu w dzisiejszym szybko rozwijającym się środowisku „telewizji wszędzie”.
REKLAMA
Przy dzisiejszym ogromnym wzroście globalnej konsumpcji mediów, nadawcy i organizacje radiowo-telewizyjne muszą przetwarzać znacznie większe ilości mediów w rosnącej liczbie formatów, jeżeli chcą docierać do swoich odbiorców na każdym ekranie i urządzeniu – powiedział Thorsten Sauer, Dyrektor Broadcast Services, Business Unit Global Services w firmie Ericsson. – Nasze nowe usługi w zakresie zarządzania mediami ograniczają tą złożoność dzięki zapewnieniu całościowego rozwiązania dotyczącego ujednoliconego przygotowania i dostarczania treści. Gwarantują one nadawcom i organizacjom radiowo-telewizyjnym elastyczność i skalowalność, jakich potrzebują dla lepszego skupienia się na swojej marce, oferowanej treści, oraz zapewnienia klientom doświadczenia wysokiej jakości oglądania.

Usługi zarządzania mediami firmy Ericsson obejmują dwa rozwiązania — Przygotowanie mediów zarządzanych oraz Dostarczanie mediów zarządzanych do Internetu. Razem, te dwie usługi tworzą wyjątkowe końcowe rozwiązanie umożliwiające nadawcom przekazywanie swoim odbiorcom treści w sposób łatwy i ciągły w dowolnym czasie i miejscu. Co ważne, pozwalają one nadawcom na obejście wyzwań związanych z dostawą technologii w dzisiejszym niemal uniwersalnym środowisku wieloekranowym.

Usługa Przygotowania mediów zarządzanych umożliwia liniowe odtwarzanie, przesyłanie strumieniowe, oraz nieliniowe i mobilne przekazywanie wzbogaconych wieloformatowych treści i zapewnia większą wydajność, skracając czas wprowadzania na rynek dzięki szybkiej i efektywnej obsłudze dużych ilości mediów. Poprzez nową automatyzację przepływu pracy, zarządzanie procesami biznesowymi i narzędzia pulpitowe dla przedsiębiorstw, usługa wykorzystuje nowe zautomatyzowane raportowanie w czasie rzeczywistym, monitoring i moduły rozdzielcze. Daje to nadawcom zdalny dostęp do narzędzi i usług tak, że mogą oni przeglądać i wzbogacać treść i metadane na własnych komputerach stacjonarnych w czasie rzeczywistym, podczas gdy treść jest bezpiecznie digitalizowana i zachowywana w urządzeniu Ericsson. Dodatkowo, Usługa Przygotowania mediów zarządzanych skraca czas wprowadzania na rynek dzięki szybkiej i efektywnej obsłudze dużych ilości mediów, niezależnie od strefy czasowej czy lokalizacji geograficznej, jak również ułatwia interakcje między właścicielami mediów a firmą Ericsson.

Usługa Dostarczania mediów zarządzanych do Internetu doprowadza do perfekcji połączenie dostawy na wyrost (OTT) i odtwarzania dla efektywnego dostarczania treści klientom, poszerzając i wzbogacając doświadczenia odbioru wizualnego u widzów. Omawiana usługa zarządzana dla nadawców eliminuje zawiłości i wyzwania związane z użyciem dostarczanych drogą internetową do niezliczonej liczby podłączonych urządzeń usług telewizyjnych online i umożliwiających nadrobienie zaległości, umożliwiając nadawcom skupienie się na tworzeniu doskonałych treści. Zbudowana jako modularny zestaw usługowy i obsługująca duży wachlarz urządzeń, usługa dostaw internetowych stanowi logiczne rozszerzenie przygotowania mediów zarządzanych i możliwości odtwarzania, jakimi dysponuje Ericsson.

Osoby odwiedzające stoisko firmy Ericsson na IBC będą miały możliwość dowiedzieć się, jak usługi zarządzania mediami przetwarzają treść i metadane przy zarządzaniu dostawami w przypadku nadawania liniowego, OTT, zastosowań nieliniowych i mobilnych, zapewniając ogromną ekonomię skali i szerszy zakres odbiorców. Osoby te zobaczą również, w jaki sposób komponent zarządzania biblioteką cyfrową usługi Przygotowania mediów zarządzanych umożliwia właścicielom treści, nadawcom i dystrybutorom bezpieczną digitalizację własnych bibliotek, oraz zdalny dostęp i wzbogacanie zawartych w nich treści i metadanych.

Niniejsza nowa oferta opiera się na sukcesie firmy Ericsson w obrębie Broadcast Services, który rozpoczął się w roku 2007, i zostanie rozszerzona na wszystkie urządzenia nadawcze firmy w roku 2014.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: