czwartek, 28 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Huawei umacnia pozycję lidera technologii LTE w pierwszej połowie 2013

    Zobacz również

    Pierwsza połowa 2013 roku była bardzo dobrym okresem dla działu LTE Huawei, wiodącego globalnego dostawcy rozwiązań teleinformatycznych (ICT). Firmie udało się pozyskać znaczące kontrakty komercyjne oraz powiększyć obroty i udział w rynku, utrzymując tym samym pozycję lidera na rynku rozwiązań LTE. Na globalnej mapie projektów LTE realizowanych przez Huawei nie zabrakło także Polski Polski – w czerwcu firma zakończyła pierwsze na świecie wdrożenie sieci LTE TDD w paśmie 3.5GHz. w gminie

    - Reklama -

    Ożarowice na Dolnym Śląsku.

    Wspólne wnioski z raportów trzech czołowych firm analitycznych – ABI Research, Dell’Oro oraz Informa Telecoms and Media – potwierdzają, że Huawei jest liderem pod względem liczby kontraktów komercyjnych, udziału w obrotach rynku oraz rozwoju standardów 3GPP.

    Od początku roku sektor LTE przeżywa szybki rozwój. Według raportu “Evolution to LTE” opublikowanego przez GSA w sierpniu 2013, 443 operatorów zainwestowało w LTE, a na całym świecie funkcjonuje już 200 komercyjnych sieci działających w tej technologii. Huawei wygrał 196 komercyjnych kontraktów na sieci LTE i przeprowadził 93 wdrożenia takich sieci na całym świecie. Z badań przeprowadzonych przez firmę Informa, analizującą udział poszczególnych dostawców w przetargach kontraktowych wynika, że 40 procent kontraktów na nowe sieci LTE przypadło Huawei. Udział ten przewyższa osiągi wszystkich innych firm. Badania przeprowadzone wśród dyrektorów ds. technicznych firm operatorskich – również w ramach raportu firmy Informa – pokazały, że Huawei jest jednym z dwóch dostawców sprzętu cieszących się największym uznaniem pod względem technologii, ceny, jakości serwisu i usług zarządzanych.

    Ważnym elementem napędzającym rozwój branży LTE w 2013 roku był wkład producentów w inicjatywy 3GPP LTE Core Specification. Według najnowszych danych 3GPP, ITU i kilku innych organizacji, eksperci Huawei piastują obecnie 90 kluczowych stanowisk – od prezesów i członków rad nadzorczych po sekretarzy w wielu międzynarodowych organizacjach zajmujących się standaryzacją. Huawei jest siłą napędową w procesie rozwoju i ulepszania standardów obowiązujących w branży.

    ABI Research, jedna z wiodących firm analitycznych zajmujących się badaniami i prognozami dla rynku, niedawno zaktualizowała dane z raportu szacującego wkład firm w rozwój technologii 3GPP. W raporcie uwzględniono działania na polu technologii WCDMA/HSPA oraz LTE, a także piastowane stanowiska, zaproponowane rozwiązania, przyjęte rozwiązania oraz propozycje standardów dla 3GPP. Z danych ABI wynika, że Huawei jest obecnie jednym z 2 najbardziej aktywnych przedsiębiorstw, jeśli chodzi o standaryzację 3GPP.

    Ying Weimin, dyrektor działu GSM, UMTS and LTE Network w Huawei Technologies, komentuje: – Sądzimy, że tak wysoka zgodność opinii tak wielu znaczących ekspertów jest efektem działań firm operatorskich, będących naszymi partnerami, które poszerzają potencjał rynkowy i przyciągają nowych użytkowników końcowych, ofertą usług Huawei No-Edge.

    Polska nie pozostaje w tyle, jeśli chodzi o wdrożenia LTE: – W lipcu tego roku przeprowadziliśmy w gminie Ożarowice pierwsze na świecie wdrożenie sieci eLTE na zlecenie administracji publicznej. Poza bezprzewodową infrastrukturą sieciową w technologii LTE, w gminie zainstalowane zostały także infokioski oraz hotspoty zapewniające publiczny dostęp do sieci – podkreśla Bartłomiej Ślawski, Huawei Enterprise Business Group Country Manager.

    Dzięki zastosowaniu technologii LTE Huawei, w całej gminie zapewniono nowoczesną i wydajną infrastrukturę sieciową. Znacznie polepszyło to komunikację pomiędzy jednostkami gminy, mieszkańcy zyskali szybki i stabilny dostęp do sieci szerokopasmowej, a wielousługowy charakter infrastruktury gwarantuje, że jest ona gotowa do wdrożeń kolejnych aplikacji w przyszłości – m.in. monitoringu miejskiego, kontroli urządzeń pomiarowych (np. energii, wody czy gazu) i innych, które potrzebują niezawodnego, szerokopasmowego łącza transmisyjnego.

    Dzięki globalnemu zasięgowi firmy, sieci LTE Huawei są obecne wszędzie: od dalekiej północy (szerokość geograficzna 78°13’N za kołem podbiegunowym), na wsi w Niemczech, na pustyniach w Namibii, w tropikalnych lasach na Filipinach, na lodowych równinach w Rosji i dalekim południu Australii. Sprzęt Huawei poddawany jest rygorystycznym testom i działa bez problemów w zakresie temperatur od -50℃ do +50℃, zapewniając sprawny dostęp do usług w dosłownie każdym zakątku świata.

    ŹródłoHuawei
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service

    OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury...