GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

UKE: Polkomtel i T-Mobile wyróżnione za jakość usług

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-09-09 17:34 - czytano: 715 razy - dodaj komentarz
UKE: Polkomtel i T-Mobile wyróżnione za jakość usługPrezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj wręczyła wyróżnienia dla Polkomtel i T-Mobile za najlepszą jakość usług telefonii komórkowej w badaniu przeprowadzonym przez firmę Systemics PAB na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu.Uroczystość odbyła się podczas trwającego w Gdańsku w dniach 4-6 września XXIX Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki, którego hasłem przewodnim jest „Czas na inteligentne miasta”. Sympozjum zostało objęte patronatem honorowym
REKLAMA
Prezes UKE. Przy wręczaniu dyplomów dla wyróżnionych operatorów Prezes Magdalena Gaj nawiązała do prac Sygnatariuszy Memorandum w sprawie podnoszenia jakości usług telekomunikacyjnych. Prezes UKE podkreśliła, że finału prac Sygnatariuszy można spodziewać się do końca września br., a głównym celem tych działań jest poprawienie jakości dostępnych usług i wypracowanie obiektywnych metod ich weryfikacji. Należy więc mieć nadzieję, że dobre wyniki pomiarów zasięgu i jakości transmisji w sieciach wyróżnionych operatorów, które przeprowadzono w Trójmieście, już wkrótce będzie można potwierdzić także w skali całego kraju.

Niezależne pomiary jakości usług sieci komórkowych GSM/UMTS (tzw. drive testy, czyli badania w ruchu) zostały przeprowadzone na terenie Trójmiasta przez firmę Systemics PAB, jednego z Sygnatariuszy Memorandum, w dniach 5-9 sierpnia 2013 r. Na badanym obszarze najlepszą jakość połączeń głosowych uzyskano sieci Polkomtela, natomiast sieć T-Mobile oferowała najlepsze usługi transmisji danych.

Prezes UKE Magdalena Gaj dokonała również otwarcia towarzyszącej obradom Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki wystawy prac badawczych realizowanych przez zespoły krajowe, a także sprzętu oferowanego przez firmy telekomunikacyjne i teleinformatyczne.

Ponadto w drugim dniu Sympozjum odbyła się sesja moderowana przez dr inż. Jolantę Podolską z Urzędu Komunikacji Elektronicznej (Departament Kontroli i Egzekucji) oraz doc. dr inż. Sławomira Kulę z Politechniki Warszawskiej pt. „Jakość usług telekomunikacyjnych – otwarty Internet? Tak, ale…”, dotycząca obecnych narzędzi regulacyjnych i pomiarowych.
Źródło: UKE
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: