GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson zbuduje trzy globalne centra ICT

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-09-09 17:13 - czytano: 384 razy - dodaj komentarz
Ericsson zbuduje trzy globalne centra ICTEricsson zainwestuje w budowę trzech globalnych centrów ICT ok. 7 mld koron szwedzkich w ciągu najbliższych 5 lat. Dwa centra będą się mieścić w Szwecji – w Sztokholmie i Linköping. Trzecie zostanie zbudowane w Ameryce Północnej – w Montrealu. Centra zostaną zlokalizowane blisko głównych ośrodków badań i rozwoju firmy Ericsson i staną się platformą współpracy dla ponad 24 tys. inżynierów R&D z całego świata.
REKLAMA
Zespół ekspertów będzie wstanie kooperować łatwiej i bardziej efektywnie.

Klienci firmy Ericsson będą w stanie połączyć się zdalnie z centrum i brać udział w testach. Będą również mieć dostęp do innowacji w czasie rzeczywistym, niezależnie od miejsca przebywania.

Trzy nowe centra ICT będą miały powierzchnię łączną 120 tys. m2, co równa się wielkości 14 boisk futbolowych. W centrach znajdzie się pełne portfolio firmy Ericsson, co umożliwi ekspertom R&D rozwój i testowanie działania firmowych rozwiązań.

- Nowe centra ICT są przykładem pasji firmy Ericsson, by napędzać rozwój branży. Wspaniałe idee biorą się ze współpracy. W powstających centrach chcemy przesuwać granice możliwości, tworząc nowe generacje technologii i usług. Elastyczność tworzona przez nowe metody pracy spowoduje szybsze wprowadzanie innowacji na rynek i do klientów – powiedział Hans Vestberg, prezydent i CEO firmy Ericsson.

Centra będą posiadały ultranowoczesny design, powstaną z modułów i będą skalowalne. Ericsson szacuje, że połączenie architektury, designu i lokalizacji spowoduje redukcję zużycia energii o 40%.

Dwa centra ICT zlokalizowane w Szwecji, zaczną działać kolejno na koniec 2013 i 2014 roku. Centrum mieszczące się w Ameryce Północnej rozpocznie działanie na początku 2015 roku.

Ericsson posiada największy hub R&D w Sztokholmie, gdzie pracuje ponad 9000 specjalistów. Inne duże huby zlokalizowane są w Chinach, USA, Kanadzie i na Węgrzech. W 2012 roku, wydatki firmy Ericsson na badania i rozwój wyniosły 32,8 mld koron szwedzkich, co stanowi ok. 14% wartości sprzedaży.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: