GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Scenariusz przyszłości 5G. Ericsson partnerem w projekcie METIS

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-09-06 15:11 - czytano: 433 razy - dodaj komentarz
Scenariusz przyszłości 5G. Ericsson partnerem w projekcie METISEricsson jest partnerem unijnego projektu METIS, którego celem jest ujednolicenie różnych wizji istniejących w branży i stworzenie podstawej koncepcji 5G. METIS opracował scenariusz przyszłości 5G i wymagania, które muszą zostać spełnione by technologia weszła w życie. Rozwój 5G jest kolejnym krokiem w drodze do realizacji wizji firmy Ericsson, określanej jako Networked Society, gdzie wszyscy i wszystko jest połączone z siecią.
REKLAMA
- W Ericssonie definiujemy ł5G jako zestaw technologi radiowego dostępu, które stosowane razem prowadzą do realizacji wizji Networked Society. Dotychczas, kolejne generacje technologi mobilnych były budowane na bazie poprzednich, zwiększając ich wydajność i możliwości. 5G połączy wszystkie odrębne technologie w jedno zunifikowane rozwiązanie i podniesie możliwości całego systemu do poziomu, na którym będziemy mogli sprostać ekstremalnym wymaganiom - powiedział Oliver Kanzi - prezydent Ericsson w Polsce.

Projekt Unii Europejskiej o nazwie METIS (Mobile and Wireless Communications Enablers for the 2020 Information Society) to pierwszy międzynarodowe przedsięwzięcie badawcze o takiej skali dotyczące techologii 5G. METIS został utworzony  w 2012.  W 2013 roku Unia Europejska przeznaczyła 50 mln euro na badania i wsparcie rozwoju 5G. Ericsson jest partnerem projektu.

Ewolucja LTE będzie fundamentalna dla realizacji scenariusza “połączonych urządzeń”, podobnie jak rozwój HSPA i Wi-Fi. Nawet technologia GSM będzie miała do odegrania istotną rolę na niezurbanizowanych obszarach. 5G nie zastąpi istniejących technologii, a raczej połączy i ulepszy istniejące rozwiązania, uzupełniając je o nowe technologie np. ultraniezawodne sieci dla urządzeń medycznych.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: