GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Debiut ekranów UHD firmy Samsung Electronics na targach IFA 2013

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-09-03 14:23 - czytano: 311 razy - dodaj komentarz
Debiut ekranów UHD firmy Samsung Electronics na targach IFA 2013Firma Samsung Electronics wchodzi w erę ekranów o ultra-wysokiej rozdzielczości (UHD), prezentując 98-calowy wielkoformatowy ekran do zastosowań komercyjnych (LFD) oraz 31,5-calowy monitor UHD o doskonałej jakości i rozdzielczości obrazu. Miejscem premiery będą odbywające się w dniach 6-11 września berlińskie targi IFA 2013. Wyprodukowany przez Samsung Electronics 98-calowy ekran UHD LFD to największe tego typu urządzenie na rynku. Jego rozdzielczość jest 4-krotnie większa od typowych
REKLAMA
Samsung
Samsung
Samsung
Samsung
ekranów full HD, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się obrazem o wyjątkowej jakości z niezwykle wyrazistymi szczegółami.

98-calowy ekran UHD LFD można zamontować w pozycji pionowej, aby uzyskać większą powierzchnię wyświetlania i jeszcze bardziej realistyczne efekty. Na targach IFA 2013 firma Samsung Electronics zainstaluje olbrzymie ściany wideo o wielkości 171 cali (odpowiada to wielkości samochodu osobowego), łącząc ze sobą trzy ustawione pionowo ekrany UHD LFD. Goście targów będą mogli docenić najwyższą jakość obrazu z rozdzielczością 12-krotnie wyższą niż w przypadku ekranów full HD.

31,5-calowy monitor UHD
Na targach IFA 2013 Samsung Electronics pokaże także swój pierwszy 31,5-calowy monitor UHD. Jest to odpowiedź firmy na trend zwiększania wielkości monitorów – obecnie jest to monitor o największej przekątnej tego producenta.

31,5-calowy / 8,3-megapikselowy monitor UHD oferuje czterokrotnie więcej pikseli niż monitory full HD (2,07 megapiksela), łącząc niezwykle realistyczny obraz z wysoką rozdzielczością.

Monitor posiada funkcję kalibracji. Przeprowadzana jest wtedy kompleksowa analiza obrazu z podziałem ekranu na 25 stref i weryfikacją wartości kolorów. Kalibrację można też przeprowadzić przy użyciu niezależnego oprogramowania, umożliwiającego regulację kolorów przez użytkownika. Dodatkowo nowy monitor zapewnia szerszą niż inne urządzenia paletę barw, wyświetlając 1 miliard kolorów i obsługując 99% zakresu palety Adobe RGB.

- Firma Samsung Electronics staje się liderem światowego rynku produktów UHD za sprawą odważnej prezentacji komercyjnych ekranów i monitorów UHD na targach IFA 2013 - powiedział wiceprezes Jeong-hwan Kim, szef zespołu Enterprise Business Team w dziale Visual Display Business firmy Samsung Electronics.
Źródło: Samsung
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: