GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Stanowisko T-Mobile w sprawie wstępnych warunków aukcji na pasma 800 MHz i 2,6 GHz

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-08-30 17:22 - czytano: 276 razy - dodaj komentarz
Stanowisko T-Mobile w sprawie wstępnych warunków aukcji na pasma 800 MHz i 2,6 GHzStanowisko Polkomtela w sprawie wstępnych warunków aukcji na częstotliwości z pasma 800MHz jest kolejnym strategicznym ruchem Grupy Kapitałowej Polkomtel - Midas, mającym na celu wywarcie presji na organach administracji państwowej. T-Mobile nie chce żadnych przywilejów ani preferencji, a dokumenty przedstawione przez UKE do konsultacji w ramach aukcji z całą pewnością ich nie zawierają. Oczekujemy jasnych i przejrzystych zasad dla wszystkich podmiotów działających na polskim rynku
REKLAMA
telekomunikacyjnym.

Grupa Kapitałowa Polkomtel - Midas posiada dominującą pozycję w zakresie posiadanych częstotliwości w Polsce. Dlatego wcześniej, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) zgodził się wobec Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie Polkomtela tylko pod warunkiem, że powstające olbrzymie skupienie zasobów częstotliwościowych w posiadaniu jednej grupy kapitałowej będzie uwzględniane przy przyszłej dystrybucji pasma. W związku z tym, nikogo nie powinny dziwić zaproponowane teraz przez UKE warunki.

Polkomtel od dłuższego czasu porównuje współpracę Orange i T-Mobile do struktury grupy kapitałowej, do której sam należy. Dokonuje jednak daleko idących uproszczeń, całkowicie pozbawionych podstaw prawnych, które wprowadzają w błąd niezorientowanego odbiorcę. Nasze relacje z Orange są jasne i przejrzyste dla wszystkich, w tym dla UKE i UOKiK. Każdy podmiot działający na rynku telekomunikacyjnym potrafi odróżnić strukturę zarządczą grupy kapitałowej - czy to ze Sferią, czy bez - od kooperacji T-Mobile i Orange, czyli dwóch niezależnych przedsiębiorców, ograniczonej do wspólnego zarządzania sieciami. Każdy, w tym Polkomtel, może realizować tę samą formę współpracy z jakimkolwiek podmiotem na rynku pod warunkiem, że uzyska wcześniej odpowiednie zgody UKE i UOKiK.
Źródło: T-Mobile
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: