GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Exatel przygotowuje sieć MPLS Carrier Ethernet

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-08-30 14:31 - czytano: 311 razy - dodaj komentarz
Exatel przygotowuje sieć MPLS Carrier EthernetExatel rozpoczyna pierwszy etap budowy sieci Carrier Ethernet. 44 nowe węzły sieci, zlokalizowane w większości w aglomeracji warszawskiej, pozwolą na dostarczenie rozwiązań do nowych klientów, uruchomienie usług w chmurze oraz przesyłanie danych z prędkością do 100 Gbps. Rozwiązanie jest przygotowane we współpracy z firmą Atende, która odpowiada za budowę i integrację sieci na urządzeniach Cisco. Dzięki zastosowaniu w ramach Carrier Ethernet popularnego protokołu transmisyjnego MPLS,
REKLAMA
sieć Exatel zostanie ujednolicona pod względem standardu przesłania danych. Standaryzacja ta pozwoli na bezproblemowe podłączanie do sieci nowych klientów oraz szybsze uruchamianie nowych usług dla tych już istniejących.

MPLS Carrier Ethernet, w połączeniu z obecną siecią szkieletową Exatel o przepływności 40 Gbps, pozwoli na dostarczenie klientom rozwiązań w chmurze, między innymi Security as a Service (anty DDoS i Firewall nowej generacji) oraz usług dla operatorów (np. backhauling)

- Projekt budowy Carrier Ethernet to kolejny etap realizacji zaktualizowanej strategii Exatel. Nowa infrastruktura pozwoli naszej firmie na realizowanie zapotrzebowania klientów - głównie z branży finansowej - na dostarczenie wymaganych przez nich przepływności w ramach wydzielonej i zamkniętej lokalnie sieci. MPLS Carrier Ethernet to podstawa do rozwoju usług dzierżawy pasma w sposób efektywny kosztowo, na które zapotrzebowanie stale rośnie - powiedział Wojciech Pomykała, Prezes Zarządu Exatel.

Wybudowanie, uruchomienie i wdrożenie sieci CE obejmie dwie podstawowe usługi: Ethernet LINE oraz Ethernet LAN. Pierwsza z nich umożliwia zestawianie połączeń typu punkt-punkt.

Wykorzystywana jest do transmisji znacznych pakietów danych pomiędzy dwiema lokalizacjami w ramach sieci miejskiej (MAN) lub o zasięgu krajowym bądź międzynarodowym (WAN). Usługa Ethernet LAN umożliwia realizację połączeń typu wielopunkt - wielopunkt. Jest to specyficzny rodzaj usług VPN, które pozwalają łączyć ze sobą rozproszone sieci LAN w taki sposób, że użytkownik rozległej sieci korporacyjnej może korzystać ze wszystkich funkcjonalności charakterystycznych dla sieci lokalnej.

Do budowy sieci wykorzystane zostaną urządzenia sieciowe Cisco, takie jak: routery serii ASR 9000, ASR 900 oraz przełączniki ME 3600X, 3400. Centralny system zarządzania siecią Carrier Ethernet będzie realizowany w oparciu o rozwiązanie Cisco Prime IP NGN. Za jego dostawę i uruchomienie odpowiedzialne będzie Atende.

- Bardzo się cieszymy, że weźmiemy udział w tak ciekawym i ważnym projekcie. Od lat specjalizujemy się w oferowaniu zaawansowanych rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych. Postaramy się podołać wyzwaniu i przyczynić się do świadczenia jeszcze lepszego poziomu usług przez naszego Partnera, właśnie dzięki zastosowanym w projekcie najnowocześniejszym rozwiązaniom technicznym - powiedział Roman Szwed, Prezes Zarządu Atende S.A.

Carrier Ethernet to technologia wykorzystywana do budowy sieci rozległych (MAN, WAN), bazująca na standardzie Ethernet, który zwyczajowo stosowany jest w sieciach lokalnych (LAN). Popularność sieci CE wynika z możliwości realizacji nowych usług o wysokich przepustowościach z wykorzystaniem technologii obecnej w wielu firmach. Po raz kolejny rozwiązanie proste i wszechobecne zdominowało duży obszar sieci transmisyjnych.

Realizację projektu zaplanowano do końca 2013 r.
Źródło: Exatel
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: