GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Rusza II edycja konkursu Dobre praktyki. Dojrz@łość w sieci

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-08-27 12:42 - czytano: 270 razy - dodaj komentarz
Rusza II edycja konkursu Dobre praktyki. Dojrz@łość w sieciKoalicja „Dojrz@łość w sieci” oraz Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych ogłaszają rozpoczęcie II edycji konkursu „Dobre praktyki. Dojrz@łość w sieci”, nad którym patronat sprawuje Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Celem konkursu jest stymulowanie działań edukacyjnych poprzez zebranie, przedstawienie i promocję wzorcowych praktyk edukacji cyfrowej mających charakter międzypokoleniowy, ze szczególnym uwzględnieniem osób po 50-tym roku życia.
REKLAMA
Według raportu opublikowanego przez Koalicję  „Dojrz@łość w sieci” pt. „„Między alienacją a adaptacją. Polacy 50+ wobec Internetu.”, aż 10 milionów Polaków po pięćdziesiątym roku życia jest wykluczona cyfrowo.

Magdalena Gaj, Prezes UKE, która objęła przedsięwzięcie swoim patronatem, podkreśla: - W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu i nowych technologii oraz umiejętność posługiwania się tymi narzędziami stają się nieodzowne. Najnowsze badania wskazują, że ma to ogromne znaczenie dla wzmacniania pozycji społecznej i zawodowej. Internet i nowe technologie to dziś jedno z podstawowych dóbr –  takie jak prąd, woda czy gaz, dlatego żaden człowiek nie powinien być z tego obszaru wykluczony.”

O konkursie
Adresatami konkursu są organizacje, instytucje i firmy, które podejmują różnorodne działania na rzecz edukacji cyfrowej dojrzałych Polaków. Poprzez konkurs Koalicja „Dojrz@łość w sieci” oraz Porozumienie chcą popularyzować inicjatywy zmierzające do zmniejszenia poziomu wykluczenia cyfrowego, zwłaszcza w grupie szczególnie na to narażonej, jaką są seniorzy. Konkurs ma się przyczynić do kontynuacji realizowanych inicjatyw a także do inspirowania innych podmiotów do korzystania z najlepszych, skutecznych rozwiązań.

Do konkursu można zgłaszać działania z zakresu edukacji cyfrowej mające charakter międzypokoleniowy, które mogą odbywać się zarówno cyklicznie, długofalowo (np. autorski kurs internetowy), jak również akcyjnie i jednorazowo (np. spotkanie zorganizowane w ramach „Tygodnia z Internetem 2013”). Poza prezentacją działania należy również pokazać jego wymiar indywidualny, czyli przykład konkretnej osoby, która skorzystała z uczestnictwa w danym przedsięwzięciu (należy opisać, jak udział w akcji wpłynął na życie konkretnej osoby). Działania zgłaszane do konkursu nie muszą się ograniczać wyłącznie do Internetu, ale powinny dotyczyć wykorzystania nowych technologii np. możliwości aparatów fotograficznych czy telefonów komórkowych wykorzystywanych w połączeniu z komputerem.

Przewidziano dwie kategorie konkursowe: edukacja cyfrowa 50+ i działania zwiększające kompetencje cyfrowe o wymiarze międzypokoleniowym. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będzie firma audytorska, która jest partnerem Koalicji „Dojrz@łość w sieci”.

Konkurs będzie miał następujący przebieg:
 • od 21 sierpnia do 30 września br. wnioski w formie opisów będą zgłaszane za pośrednictwem aplikacji na stronie internetowej Koalicji;
 • w październiku br. Kapituła Konkursu, złożona z przedstawicieli różnych sektorów – administracji, biznesu, organizacji pozarządowych, mediów – dokona oceny wniosków typując zwycięzców oraz grupę wniosków, która będzie poddana głosowaniu Internautów, w celu wyłonienia laureata nagrody publiczności. Kryteria oceny dla Kapituły będą zarówno kierunkowe, jak i jakościowe – chodzi o identyfikację najciekawszych przykładów, możliwie prostych rozwiązań o dużych możliwościach adaptacji i replikacji.
 • wyniki konkursu zostaną ogłoszone 14 października br.
Najciekawsze przykłady dobrych praktyk zgłoszonych do konkursu będą promowane przez Koalicję oraz Szerokie Porozumienie i zostaną opisane w publikacji zamieszczonej m.in. na stronach internetowych Koalicji i Porozumienia.
Źródło: UKE
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: