GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

KRMC o e-zdrowiu i naziemnej telewizji cyfrowej

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-08-22 18:26 - czytano: 401 razy - dodaj komentarz
KRMC o e-zdrowiu i naziemnej telewizji cyfrowej23 lipca zakończył się proces przechodzenia z sygnału analogowego telewizji naziemnej na sygnał cyfrowy. Dzięki temu 99,5 proc. mieszkańców kraju może korzystać z telewizji publicznej za pośrednictwem cyfrowych nadajników naziemnych. Dla obywateli oznacza to telewizję w cyfrowej jakości, ale także uwolnienie częstotliwości, które posłużą do świadczenia usług telefonii komórkowej i internetu. Dzięki uruchomieniu na wniosek MAC rezerwy celowej w wysokości 31 mln zł,
REKLAMA
udało się m.in. doświetlanie części kraju nowymi nadajnikami, dzięki czemu sygnał cyfrowy dotarł do dodatkowych 1,5 mln osób.

Cyfrowa telewizja – więcej i lepiej
Przechodzenie na sygnał cyfrowy udało się dzięki ścisłej współpracy MAC m.in. z samorządami i instytucjami centralnymi, harcerzami z ZHP, Cyfrowymi brygadami, czyli uczniami ze szkół technicznych, którzy informowali o cyfryzacji, organami władzy kościelnej, mediami i organizacjami społecznymi i wolontariuszami.

- Projekty informatyzacji administracji publicznej wdrażane są po to, by obywatele mieli poczucie, że jakość ich życia się poprawia – mówił minister Michał Boni podczas posiedzenia Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji. KRMC omawiał m.in. postępy w realizacji projektów e-zdrowia oraz zakończony proces cyfryzacji telewizji naziemnej.

Najlepszym przykładem zmian na lepsze, które następują dzięki nowoczesnym technologiom jest przełączenie analogowego sygnału telewizji naziemnej na cyfrowy.

Projekty e-zdrowia
O poprawie jakości życia obywateli decydować będą m.in. systemy e-zdrowia: Projekt P1 (Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępnienia zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych) oraz Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (KUZ). W przypadku P1 podpisane zostały już umowy na wszystkie części systemu, trwają też odbiory poszczególnych produktów.

KUZ będzie kartą pozwalającą m.in. na identyfikację prawa obywatela do ubezpieczenia (zastąpi system eWUŚ, w którym identyfikujemy się przy pomocy dowodu osobistego). Jej zdrożenie przewidywane jest na 2015 r.
Źródło: MAiC
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: