GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Liderzy technologiczni partnerami w inicjatywie upowszechniającej internet

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-08-21 15:42 - czytano: 315 razy - dodaj komentarz
Liderzy technologiczni partnerami w inicjatywie upowszechniającej internetMark Zuckerberg, twórca i CEO Facebooka, ogłosił dziś uruchomienie Internet.gor, globalnego partnerstwa liderów technologicznych. Celem działania Internet.org jest uczynienie internetu dostępnym dla 5 mld osób, które obecnie z niego nie korzystają. Obecnie, tylko 2,7 miliarda ludzi (1/3 całej populacji) ma dostęp do internet. Celem Internet.org jest uczynienie internetu dostępnym dla dwóch trzecich świata, które obecnie nie są połączone i jednocześnie wyrównanie szans dla wszystkich.
REKLAMA
- Wszystko co Facebook robi, służy temu by dać ludziom na całym świecie możliwość łączenia się – powiedział Zuckerberg. - Istnieją ogromne bariery w krajach rozwijających się, które utrudniają łączenie się i branie udziału w gospodarce opartej na wiedzy. Internet.org to globalne partnerstwo, którego celem będzie likwidacja tych barrier i jednocześnie upowszechnienie internet wśród ludzi, których obecnie nie stać na korzystanie z niego.

Członkami założycielami Internet.org są: Facebook, Ericsson. MediaTek, Nokia, Opera, Qualcomm i Samsung. Liderzy technologiczni będę wspólnie realizować projekty, dzielić się wiedzą i mobilizować branżę oraz ustawodawców by szerzyć świat online. Założyciele Internet.org mają długoletnie doświadczenie we współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi i oczekują, że również oni odegrają istotną rolę w sukcesie inicjatywy, w której udział wezmą również NGOsy, świat akademicki i organizacje eksperckie.Na powstanie Interent.org  duży wpływ miał sukces Open Compute Project – inicjatywy branżowej, której celem było obniżenie kosztów technologii chmury obliczeniowej poprzez uczynienie produkcji i designu sprzętu bardziej efektywnym i innowacyjnym.

Aby osiągnąć zakładany cel podłączenia do internetu dwóch trzecich światowej populacji, która nie jest obecnie online, Internet.org skupi się na trzech wyzwaniach w krajach rozwijających się:

Uczynienie dostępu przystępnym: Partnerzy będą współpracować by rozwijnąć i zaadoptować technologie, które uczynią mobilną łączność bardziej przystępną i obniżą koszty transferowania danych na całym świecie. Wśród potencjalnych projektów jest stworzenie taniego smartfona o wyższej jakości niż aktualne sprzęty z tego segmentu, co pozwoliło wdrożyć internet mobilny na szeroką skalę.

Bardziej efektywne wykorzystanie danych: Partnerzy będą inwestować w narzędzia, które istotnie zmniejszą ilość danych potrzebną do używania większości aplikacji i do korzystania z internet. Potencjalne projekty to narzędzia do kompresji danych, zwięszkania możliwości sieci, budowa systemów efektywniej wykorzysujących pamięć podręczną.

Wsparcie biznesu w zwiększaniu dostępu: Partnerzy będą wspierać rozwój nowych modeli biznesowych i usług, które uczynią korzystanie z internet łatwiejszym.

- Przez ponad 100 lat Ericsson udostępniał technologię dla ludzi na całym świecie i obecnie ponad 6 miliardów ludzi ma dostęp do mobilnej telekomunikacji – powiedział Hand Vestberg, prezydent i CEO w firmie Ericsson. - Jesteśmy oddani wizji kształtowania Networked Society – gdzie wszyscy i wszystko będzie połączone w czasie rzeczywistym, dając wolność, uprawomocnienie i szanse by zmieniać społeczeństwo. Wierzymy, że łączność i dostęp do internetu w przystępnej formie zwiększa jakość życia ludzi i pomaga tworzyć bradziej zrównoważoną planetę, dlatego też jesteśmy podekscytowani z możliwości uczestniczenia w inicjatywie interent.org.

Strona internetowa Internet.org została uruchomiona dziś i daje wgląd w misję i cele inicjatywy. Wymienieni są tam również wszyscy partnerzy. W nadchodzących tygodniach pojawią się tam wywiady z liderami technologii oraz wiadomości związane z aktywnościami Internet.org.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: