GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Onyx BOOX i65S Metropolitan - nowy czytnik eBooków dla uczniów

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-08-20 14:39 - czytano: 698 razy - dodaj komentarz
Onyx BOOX i65S Metropolitan - nowy czytnik eBooków dla uczniówFirma Arta Tech, wyłączny dystrybutor czytników Onyx BOOX w Polsce, wprowadza na rynek budżetowy model BOOX i65S Metropolitan, skierowany przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Czytnik, wyróżniający się estetyką wykonania oraz niską ceną, już przy zakupie zawiera listę dwóch tysięcy lektur szkolnych. BOOX i65S Metropolitan posiada sześciocalowy ekran E Ink Pearl o rozdzielczości 800x600 pikseli.
REKLAMA
BOOX i65S Metropolitan
Arta Tech
BOOX i65S Metropolitan
Arta Tech
Zamiast standardowej, czarnej obudowy, czytnik zaprojektowano w dwóch stylowych wersjach kolorystycznych, niebieskiej i brązowej. Podobnie jak inne urządzenia marki Onyx, Metropolitan jest bardzo pojemny i wydajny. W wersji podstawowej (4 GB pamięci) urządzenie pomieścić ok. 7000 książek. Po rozszerzeniu pamięci do 32 GB za pomocą karty microSD możemy na czytnik załadować nawet kilkadziesiąt tysięcy książek. Bateria zapewnia do kilku tygodni ciągłego działania.

BOOX i65S Metropolitan jest pierwszym urządzeniem Onyx opartym na systemie operacyjnym Android. Oznacza to, że użytkownik może ściągać na czytnik i korzystać z aplikacji i programów zgodnych z wersją Android OS zainstalowaną na czytniku. System Android OS został przystosowany do współpracy z urządzeniami opartymi na ekranach E Ink, co zapewnia stabilność i szybkość działania.

Dla ułatwienia nawigacji oprogramowanie zostało zintegrowane z serwisem booxsource.com, oferującym kilka tysięcy eKsiążek z różnych gatunków literackich. Zakupioną za pośrednictwem komputera książkę można ze swojego konta w sklepie ściągnąć od razu na czytnik. Dodatkowo system syntezy mowy IVONA TTS umożliwia odczytywanie plików tekstowych, zaś integracja z chmurą danych Skydrive ułatwia transfer plików i aplikacji pomiędzy czytnikiem a komputerem.  

BOOX i65S Metropolitan obsługuje praktycznie wszystkie pliki typowe dla e-booków: ePub, pdf (z reflow), Adobe DRM, txt, rtf, html, chm, doc, fb2, formaty audio – mp3 i wav oraz pliki obrazkowe jpg, gif, tiff, bmp i png.

Czytnik jest dostępny w sieciach Agito.pl oraz MediaExpert. Cena urządzenia nie przekracza 400 zł brutto.
Źródło: Arta Tech
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: