GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

SMS-y działają prawie jak alkohol?

Dodał: AK - opublikowano: 2007-08-09 16:59 - czytano: 687 razy - dodaj komentarz
Amerykanie są bardzo zgodni w sprawie SMS-owania podczas prowadzenia auta. 89 proc. ankietowanych jest zdania, że jest to niebezpieczne i powinno być zabronione. Aż 92 proc. badanych stwierdziło, że jest to równie niebezpieczne jak prowadzenie samochodu po kilku drinkach (DI)
REKLAMA
Jednakże, aż dwie trzecie z nich (66 proc.) przyznało, że czyta wiadomości tekstowe podczas jazdy, a 57 proc. nie tylko czyta, ale również wysyła SMS-y prowadząc samochód.

Osobami, które najczęściej czytały i wysyłały wiadomości tekstowe podczas prowadzenia samochodu byli respondenci w wieku 18-34 lat, bez względu na płeć. Siedmiu na dziesięciu ankietowanych kierowców w tym wieku przyznało, że wysyła SMS-y w samochodzie. Jeszcze więcej, bo 79 proc. kierowców tej kategorii wiekowej czyta wiadomości tekstowe.

Badania przeprowadzone przez Instytut Transportu Uniwersytetu Virginia Tech i rządową jednostkę ds. bezpieczeństwa na autostradach potwierdzają, że jest to bardzo niebezpieczne. Według naukowców z Virginii niemal 80 proc. wypadków spowodowanych jest przez kierowców, których uwaga była czymś rozproszona.

Tragedii spowodowanych używaniem komórki podczas jazdy nie trzeba długo szukać. W czerwcu br. w wypadku samochodowym niedaleko Nowego Jorku zginęło pięciu nastolatków. Dochodzenie wykazało, że telefon 17-letniego kierowcy był wykorzystywany do wysyłania i odbierania SMS-ów bezpośrednio przed wypadkiem.

- Nie róbcie tego. Korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu jest bardzo niebezpieczne. Ludzie powinni pamiętać, że prowadzenie jest złożonym zadaniem, więc uwaga kierowcy powinna być skupiona tylko na nim - ostrzega Barbara Harsha ze stowarzyszenia Governors Highway Safety Association.

Ankieta przeprowadzona została między 29 czerwca a 3 lipca br. przez firmę Harris Interactive. Wzięło w niej udział ponad 2000 internautów.

  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: