GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

S&P podwyższył rating Polkomtelu

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-07-31 21:07 - czytano: 350 razy - dodaj komentarz
S&P podwyższył rating PolkomteluAgencja ratingowa Standard&Poor’s podwyższyła rating korporacyjny z poziomu B+ na BB- dla grupy kapitałowej kontrolującej Polkomtel. Poprawie uległ również rating obligacji wyemitowanych przez grupę. Podwyższenie ratingu dla Metelem Holding Company, do której należy Polkomtel, to efekt korzystnych zmian w strukturze zadłużenia - przedpłaty kredytu uprzywilejowanego w grudniu 2012 r. oraz korzystnego zrefinansowania pozostałej jego części - 7.95 mld złotych w czerwcu
REKLAMA
2013 r., jak również korzystnej oceny bieżącej działalności operacyjnej Polkomtelu.

 - Oceniamy profil ryzyka biznesowego Metelem jako „satysfakcjonujący", co wynika z silnej pozycji rynkowej spółki zależnej Polkomtel na polskim rynku telefonii komórkowej, w szczególności w segmencie kontraktowym. Dodatkowym czynnikiem jest konsekwentna poprawa rentowności Polkomtelu, wynikająca ze skutecznych inicjatyw obniżających koszty, oraz znacząco wyższy poziom przychodów w przeliczeniu na użytkownika w porównaniu do lokalnych konkurentów. Traktujemy wysoką rentowność Polkomtelu w zestawieniu z wynikami innych operatorów jako główny czynnik mający wpływ na naszą ocenę profilu biznesowego spółki – podała agencja w raporcie z dnia 31 lipca 2013 r.

- Cieszy nas poprawa postrzegania spółki przez agencję Standard&Poor’s. To dla nas potwierdzenie, że Polkomtel zmierza we właściwym kierunku. Trzeba mieć na uwadze, iż podniesienie ratingu uzyskujemy w niełatwej dla dojrzałej branży telekomunikacyjnej sytuacji rynkowej i makroekonomicznej. Cały czas odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, zapewniając im najbardziej atrakcyjną ofertę nowoczesnych usług wysokiej jakości. Jednocześnie jednak rozsądnie gospodarujemy pieniędzmi, przeznaczając nadwyżki na sukcesywne oddłużanie spółki. Eksperci śledzący europejskie i światowe rynki telekomunikacyjne – jak widać – doceniają naszą strategię oraz efekty działań, co motywuje nas na przyszłość - mówi Joanna Nieckarz, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Finansowych Polkomtelu.

Nowo nadany rating posiada perspektywę stabilną, co oznacza, iż aktualnie agencja nie przewiduje kolejnych zmian w najbliższym okresie.
Źródło: Plus
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: