GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Stan prac w ramach Memorandum w sprawie współpracy na rzecz podnoszenia jakości usług

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-07-30 23:30 - czytano: 550 razy - dodaj komentarz
Stan prac w ramach Memorandum w sprawie współpracy na rzecz podnoszenia jakości usługPrzedstawiamy podsumowanie i efekty dotychczasowej współpracy Inicjatora – UKE i 39 Sygnatariuszy Memorandum w sprawie współpracy na rzecz podnoszenia jakości usług. Podstawowym celem podejmowanych wspólnie działań jest opracowanie wskaźników jakości usług, które pozwolą aby dostawcy usług telekomunikacyjnych w sposób przejrzysty informowali klientów o poziomie jakości świadczonych usług. Wspólne prace mają na celu określenie wskaźników w sposób jak najbardziej zharmonizowany, w
REKLAMA
oparciu o jednolite definicje, metody pomiarów i kalkulacji.

Uczestniczący w pracach Memorandum Sygnatariusze wykazali duże zaangażowanie w pracę poszczególnych zespołów. Wykorzystują doświadczenie i wiedzę dotyczącą stosowanych rozwiązań w dziedzinie badania jakości usług pochodząca z wielu krajów. Należy podkreślić, że rozwiązania, które zostaną wspólnie wypracowane będą dobrze służyły zarówno operatorom, jak i Regulatorowi a przede wszystkim konsumentom. To właśnie konsumenci usług telekomunikacyjnych będą głównymi beneficjentami wypracowanych rozwiązań.

W ramach Memorandum powołano do życia Grupy Robocze, w których aktywnie współpracują przedstawiciele Sygnatariuszy i UKE. Należy podkreślić, że dzięki zaangażowaniu operatorów, Grupy Robocze mają możliwość zaproponować konstruktywne rozwiązań rozwiązania oparte na doświadczeniach dostawców usług.

Aby prace były jak najbardziej efektywne oraz zgodne z przyjętym planem działań zaplanowano cotygodniowe spotkania poszczególnych Grup Roboczych. Taki sposób pracy wymaga od wszystkich uczestników pełnego zaangażowania oraz potwierdza ich wolę do poszukiwania wspólnych rozwiązań.

Podczas ostatniego spotkania - 24 lipca wspólnie ustalono, że dane nt. jakości usług realizowanych w sieciach mobilnych będą pozyskiwane wyłącznie w oparciu o ruchu generowany (testowy).

Otwartą pozostaje kwestia dotycząca sposobu zbierania danych o jakości usług, która zostanie do rozstrzygnięcia w ramach spotkaniu Zespołu Roboczego planowanego na 6 sierpnia 2013 r.

Rozważane są 3 warianty:
 •     wspólne i jednoczesne testy wszystkich po tych samych trasach tzw. drive testy,
 •     wspólne i jednoczesne testy za pomocą sond stacjonarnych
 •     zarówno testy w ruchu jak testy wykonywane przy pomocy sond stacjonarnych

Na prośbę Sygnatariuszy do Zespołu Roboczego i Grup Roboczych Memorandum w sprawie współpracy na rzecz podnoszenia jakości usług włączeni zostali Przedstawiciele UOKiK tak aby potwierdzić czy planowane rozwiązanie polegające na wspólnych pomiarach jakości usług przez różnych Dostawców będzie zgodne z zasadami prawa ochrony konkurencji

UKE przewiduje, że prace w ramach Memorandum zostaną zakończone na przełomie września i października, zgodnie z wcześniejszymi założeniami.

Wszystkim Sygnatariuszom Memorandum Prezes UKE przekazuje podziękowania za zaangażowanie i wkład merytoryczny.
Źródło: UKE
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: