GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Konkurs InnoApps szansą dla młodych deweloperów

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-07-24 18:21 - czytano: 1000 razy - dodaj komentarz
Konkurs InnoApps szansą dla młodych deweloperówInnoApps to konkurs, w którym młodzi deweloperzy mają zaprojektować innowacyjne aplikacje mobilne wspierające integrację społeczną. Zwycięzca otrzyma 5000 Euro oraz pełne wsparcie komercyjne w promocji aplikacji. Konkurs jest wspólną inicjatywą firmy Microsoft, Huawei oraz Europejskiego Forum Młodych Innowatorów (EYIF).Konkurs, którego pełna nazwa brzmi: InnoApps, Huawei Apps Developers European Challenge Powered by Microsoft jest skierowany do studentów i młodych
REKLAMA
profesjonalistów poniżej 27 roku życia, którzy są mieszkańcami Unii Europejskiej. Projekt ma na celu wspieranie integracji społecznej poprzez wzmacnianie „eUmiejętności” oraz „ePartycypacji”, a także promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

Zgłoszenia można wysyłać do 8 września 2013 roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na oficjalnej ceremonii w Brukseli w trakcie Global Entrepreneurship Week, które to wydarzenie odbędzie się w dniach 18 - 24 listopada 2013 roku.

- Technologia to możliwości, które wykraczają poza codzienne użytkowanie i pozwalają rozwiązywać jedne z najtrudniejszych problemów na świecie. Konkurs InnoApps stawia przed młodymi ludźmi zadanie, którym jest uczynienie Europy społeczeństwem bardziej zintegrowanym, poprzez tworzenie rozwiązań opartych na technologii. Równocześnie dąży do rozwijania ich ducha przedsiębiorczości oraz pomysłowości – wyjaśnia Jan Muehlfeit, Prezes Microsoft Europe.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w postaci 5000 Euro oraz pełnego wsparcia komercyjnego w promocji jego aplikacji. Deweloperzy, którzy zajmą odpowiednio pierwsze i drugie miejsce oraz najlepsza spośród deweloperek, zostaną wysłani przez firmę Huawei do Chin, gdzie będą mieli okazję zwiedzić tamtejsze centra innowacji. Ponadto aplikacje zwycięskich deweloperów oraz dewelopera wybranego przez publiczność będą promowane w Sklepie Windows. Sześcioro finalistów będzie mogło wziąć udział w technicznym oraz marketingowym szkoleniu w Brukseli, a dodatkowo każdy z nich będzie promowany na stronach internetowych organizatorów konkursu. Ponadto wspomniani finaliści oraz 6 kolejnych uczestników z najlepszymi wynikami otrzyma telefony Huawei.

W celu stymulowania rozwoju talentów w Europie muszą być tworzone szanse dla następnych pokoleń liderów: szacuje się, że od dziś do roku 2015 Unia Europejska nie będzie w stanie zapełnić 900 000 miejsc pracy w sektorze IT. Konkurs jest elementem starań jego organizatorów dążących do uzmysłowienia tego problemu przy jednoczesnym zaangażowaniu Unii Europejskiej w cel, jakim jest stworzenie inteligentnej, zrównoważonej i sprzyjającej społecznemu włączeniu gospodarki do 2020 roku.

Europejskie Forum Młodych Innowatorów (EYIF) jest wiodącą fundacją wspierającą innowacyjne projekty europejskiej młodzieży. Założyciel i dyrektor fundacji, Kumardeva Chatterjee zaznacza: Kluczowe dla przyszłości Europy i dla wyjścia z obecnego kryzysu jest udostępnienie młodym ludziom konkretnych szans na własny rozwój oraz wspieranie ich w podejmowaniu ryzyka w dziedzinie innowacji oraz przedsiębiorczości. EYIF jest fundacją zaangażowaną w tworzenie takich szans wraz z partnerami oraz przy wsparciu wielu grup społecznych, rządów oraz biznesu.
Microsoft wspiera Komisję Europejską w jej strategii eUmiejętności oraz intensywnie współpracuje z interesariuszami Unii Europejskiej nad rozwojem i implementacją Agendy Cyfrowej dla Europy.
Źródło: Microsoft
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: