GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Konkurs InnoApps Challenge: szansa dla młodych, by zmienić świat

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-07-22 18:29 - czytano: 692 razy - dodaj komentarz
Konkurs InnoApps Challenge: szansa dla młodych, by zmienić światHuawei, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT) wraz z partnerami - firmą Microsoft, wiodącym producentem oprogramowania, a także Europejskim Forum Młodych Innowatorów (EYIF) zaprasza młodych programistów do udziału w konkursie na projekt aplikacji mobilnej. Celem konkursu jest walka z wykluczeniem społecznym.W konkursie InnoApps, Huawei Apps Developers European Challenge, Powered by Microsoft mogą wziąć udział studenci i młodzi profesjonaliści z branży
REKLAMA
którzy nie ukończyli 27 roku życia i są mieszkańcami Unii Europejskiej. Celem inicjatywy jest walka z wykluczeniem społecznym poprzez rozwój „e-umiejętności”, popularyzację procesu „e-partycypacji” oraz promowanie przedsiębiorczości wśród osób młodych.

- Organizujemy konkurs, aby dotrzeć do młodych talentów programistycznych i dać im szansę na realizację swoich pomysłów, promując tym samym przedsiębiorczość wśród młodych Europejczyków – wyjaśnia Leo Sun, Dyrektor Europejskiego Biura Komunikacji i PR Huawei w Brukseli.

-Technologia niesie ze sobą wielki potencjał. Wykraczając poza codzienne zastosowania oferuje szansę na rozwiązanie niektórych problemów społecznych. Młodzi Europejczycy, którzy wezmą udział w konkursie, będą mieli za zadanie zmierzyć się z problemem wykluczenia społecznego, poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Równocześnie chcemy rozbudzać w europejskiej młodzieży przedsiębiorczość i pomysłowość  – dodaje Jan Muehlfeit, Prezes Microsoft Europe.

Zdobywcy głównej nagrody otrzymają 5 tys. Euro oraz wsparcie podczas komercyjnego wdrożenia swojej aplikacji, co ułatwi im promocję produktu i przyczyni się do popularyzacji przedsiębiorczości wśród młodych osób. Osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsce, a także najlepiej oceniona zawodniczka (Female Developer Prize) zostaną zaproszone w podróż po centrach badawczo-rozwojowych Huawei w Chinach. Wszystkie nagrodzone osoby oraz zdobywca nagrody publiczności, otrzymają możliwość promocji swoich produktów w sklepie z aplikacjami Microsoft Windows. Szóstka finalistów weźmie udział w szkoleniu technicznym i marketingowym podczas warsztatów w Brukseli. Dwunastu najlepiej ocenionych uczestników otrzyma smartfony z oferty Huawei.

Specjaliści IT przyszłością nowoczesnej Europy
Szacuje się, że do 2015 roku, pracodawcy Unii Europejskiej nie będą w stanie znaleźć pracowników na ok. 900 tys. wakatów w branży IT. InnoApps, Huawei Apps Developers European Challenge, Powered by Microsoft jest jednym z wielu projektów realizowanych przez organizatorów, które wpisują się w przyjętą przez UE strategiczną politykę budowy inteligentnej, zrównoważonej gospodarki, sprzyjającej integracji społecznej do roku 2020. Jej celem jest powstrzymanie młodych specjalistów przed emigracją, stworzenie nowych szans i możliwości.Europejskie Forum Młodych Innowatorów (EYIF) jest wiodącą fundacją, która wspiera innowacyjne inicjatywy młodych osób.

- Tworzenie możliwości samodzielnego rozwoju dla młodych osób oraz zachęcanie ich do podejmowania działań związanych z innowacjami i przedsiębiorczością, odgrywa zasadniczą rolę w procesie budowy przyszłości Europy. Celem działalności fundacji EYIF jest stwarzanie takich szans wspólnie z partnerami ze wszystkich grup społecznych, instytucji rządowych i sektorów biznesu - podkreśla Kumardeva Chatterjee, założyciel i dyrektor EYIF.

Microsoft wspiera przyjętą przez Komisję Europejską strategię rozwoju e-umiejętności oraz intensywnie pracuje nad budowaniem partnerstwa z instytucjami Unii Europejskiej, którego celem jest rozwój i realizacja Agendy Cyfrowej dla Europy.

W Polsce Huawei również prowadzi intensywne działania z zakresu edukacji. Długofalowa współpraca z Politechniką Warszawską w zakresie rozwoju naukowego i technicznego pozwoliła wyposażyć laboratoria dydaktyczne na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych w nowoczesny sprzęt działający w oparciu o technologie Long Term Evolution (LTE) i IP Multimedia Subsystem (IMS). Firma realizuje programy szkoleń technologicznych i praktyk przemysłowych dla studentów uczelni. W czerwcu br. powstała Akademia HANA, której celem jest pogłębienie wiedzy oraz umiejętności praktycznych studentów w zakresie nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych, w tym technologii LTE. W zajęciach mogą uczestniczyć nie tylko studenci, ale również osoby, które chcą pogłębić swoją wiedzę w zakresie nowoczesnych technologii teleinformatycznych.

Propozycje konkursowe można nadsyłać do 8 września 2013. Zwycięzcy odbiorą nagrody podczas ceremonii końcowej, która odbędzie się w Brukseli, podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości pomiędzy 18 a 24 listopada 2013.

Źródło: Huawei
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: