GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Rozwiązania w chmurze wspierają równowagę między pracą a życiem prywatnym

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-07-03 13:45 - czytano: 464 razy - dodaj komentarz
Rozwiązania w chmurze wspierają równowagę między pracą a życiem prywatnymJak wynika z badania Ipsos MORI małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) zwiększają swoją efektywność przy jednoczesnym zachowaniu równowagi między pracą a życiem prywatnym ich pracowników. Ponad trzy czwarte polskich małych i średnich firm korzystających z usług w chmurze twierdzi, że rozwiązania IT pozwalają im działać sprawniej i wydajniej. Jednocześnie aż 67% użytkowników rozwiązań chmurowych uważa, że mobilność i elastyczność nowoczesnych rozwiązań IT ma pozytywny wpływ na
REKLAMA
równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.

Temat równowagi między życiem zawodowym a prywatnym (work–life balance) zyskał na znaczeniu na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Mimo zmian, jakie dokonały się na przestrzeni lat, dwa czynniki pozostały niezmienne: dążenie pracodawcy do zwiększania efektywności przedsiębiorstwa oraz dążenie pracownika do zachowania równowagi między pracą a życiem prywatnym.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT, takim jak usługi w chmurze, które z natury są dostępne z każdego miejsca i urządzenia, zwiększanie wydajności biznesu może iść w parze z work-life balance. Pracodawcy mogą dzięki temu zaoferować swoim pracownikom bardziej elastyczne warunki pracy, przyspieszyć i usprawnić wiele procesów, ułatwić wykonywanie zadań pracownikom zdalnym i jednocześnie obniżyć koszty.

O korzyściach rozwiązań chmurowych mówi  z firmy Aberos, która komunikację i współpracę zdecydowała się oprzeć na uNatalia Kaczmareksługach Office 365: - Komunikacja w firmie została znacznie usprawniona. Na bieżąco przesyłamy sobie informacje, dokumenty czy komunikujemy się ze sobą za pomocą udostępnionych nam narzędzi. Dzięki możliwości gromadzenia aktualnych, kompletnych informacji czy dokumentów, takich jak projekty i oferty, możemy szybciej i łatwiej podejmować kluczowe dla firmy decyzje.

Badanie Ipsos MORI pokazuje, że 67% użytkowników rozwiązań chmurowych w Polsce uważa, że mobilność i elastyczność ma pozytywny wpływ na równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Tego samego zdania jest 51% badanych, którzy z takich rozwiązań jeszcze nie korzystają. Ponadto, ponad trzy czwarte (77%) polskich firm korzystających z usług w chmurze twierdzi, że ich rozwiązania IT pozwalają na bardziej efektywne wykonanie pracy.

O badaniu
Badanie SMB Cloud Survey 2013 zostało przeprowadzone na zlecenie Microsoft przez agencję badawczą Ipsos MORI między 6 lutego a 3 marca 2013 r. w 23 krajach. Badanie przeprowadzono z pomocą kwestionariuszy online (6600 respondentów) oraz wywiadów telefonicznych/metodą CATI (200 respondentów). Odpowiedzi udzielali pracownicy etatowi w przedsiębiorstwach zatrudniających do 25 osób. Respondenci otrzymali kwestionariusze w języku właściwym dla danego kraju.
Źródło: Microsoft
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: