GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Internet coraz ważniejszy dla Polaków

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-06-27 14:56 - czytano: 422 razy - dodaj komentarz
Internet coraz ważniejszy dla PolakówDziś w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej miała miejsce prezentacja pierwszych wniosków z Diagnozy Społecznej 2013, największego panelowego badania pokazującego warunki i jakość życia Polaków. Wśród zauważalnych zjawisk widać dalsze zmiany w sposobie korzystania z nowych technologii: Polacy więcej kupują online, także zagranicą, na globalnym rynku produktów i usług. Niemal 1/3 internautów włącza komputer tylko po to, by skorzystać z sieci.
REKLAMA
Coraz więcej gospodarstw domowych ma dostęp do  Internetu, w 2013 roku odsetek ten wynosił 67%. Jednocześnie rośnie liczba osób, które pomimo posiadania dostępu do sieci, nie korzystają z niej.  Wśród  75,7% Polaków mających  dostęp do Internetu w domu, 63,2% z niego korzysta. O ile w poprzedniej edycji z 2011 roku 35% niekorzystających miało dostęp do Internetu, w 2013 ten odsetek wzrósł do 40%. To potwierdza, że dla korzystania z internetu kluczowe są umiejętności i motywacja.
 
Rola korzystania z Internetu staje się coraz bardziej istotna. Widać to między innymi po tym, że dla 30%  Polaków jedynym zastosowaniem komputera jest korzystanie z Internetu.

Wszechstronność korzystania z Internetu jest związana z wykształceniem,  im wyższe, tym bogatsze są doświadczenia z siecią, którą wykształceni Polacy wykorzystują nie tylko do rozrywki, ale także w celach zawodowych, czy usług online. Mężczyźni częściej szukają w Internecie rozrywki, dla kobiet ważniejsze są sprawy zawodowe , ekonomiczne i komunikowanie się.

Globalny rynek online
Wśród różnych sposobów korzystania z Internetu, ważną pozycją są zakupy online. 70% badanych deklaruje, że dokonywało zakupów w sieci a 30% robi to regularnie. Aż 38% kupowało online zagranicą. To dowodzi, że dzięki internetowi rynek produktów i usług stał się globalny.  Polacy chcą z tego korzystać, a polskie firmy muszą konkurować w skali międzynarodowej.
Źródło: UPC
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: