GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Zwolennicy rozwiązań w chmurze bardziej świadomi zagadnień informatycznych

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-06-25 14:11 - czytano: 442 razy - dodaj komentarz
Zwolennicy rozwiązań w chmurze bardziej świadomi zagadnień informatycznych Małe i średnie firmy w Polsce deklarujące korzystanie z rozwiązań cloud computing są bardziej świadome zagadnień informatycznych i kwestii bezpieczeństwa danych w firmie – pokazuje badanie Ipsos MORI, przeprowadzone na zlecenie Microsoft. Badanie SMB Cloud Survey 2013 miało na celu m.in. określenie jakimi parametrami kierują się firmy przy wyborze zarówno szeroko pojętych rozwiązań IT i oprogramowania dla firm, jak i usług cloud computing.
REKLAMA
Wyniki pokazały, że w obu obszarach przedsiębiorstwa korzystające z usług w chmurze wykazują większe zaangażowanie w kwestie IT zanim zdecydują się na wdrożenie.

Na bezpieczeństwo jako istotny parametr w rozwiązaniach IT i oprogramowaniu wskazuje 89% deklarujących korzystanie z chmury i 79% pozostałych firm. W przypadku zapewnienia prywatności jest to odpowiednio 83% i 73%. Większe rozbieżności występują w odniesieniu do takich parametrów jak: możliwość integracji z istniejącymi zasobami IT (83% użytkowników chmury i 64% pozostałych), skalowalność (60% użytkowników chmury i 43% pozostałych) czy zdalny dostęp (81% użytkowników chmury i 65% pozostałych).

Prawidłowość ta jest również widoczna w podejściu do usług w chmurze, w odniesieniu do obecnych i planowanych wdrożeń. Redukcja wydatków na infrastrukturę jest istotna dla 78% korzystających z chmury i 48% spośród pozostałych firm, bezpieczeństwo danych odpowiednio dla 85% i 59%. Na ciągłość pracy w przypadku awarii wskazuje 67% użytkowników chmury i 38% pozostałych. Spośród firm, które nie korzystają z usług w chmurze ok. 30% podaje w większości pytań o cloud computing odpowiedź „nie wiem”, co również pokazuje jaka jest ich świadomość w obszarze nowoczesnych rozwiązań IT – odsetek ten w przypadku firm korzystających z chmury rzadko przekracza 7%.

- Patrząc na wyniki badania nasuwa się jeden wniosek – firmy korzystające z rozwiązań w modelu chmury obliczeniowej dogłębnie analizują różne scenariusze IT zanim zdecydują o wyborze tego najbardziej dla nich właściwego i optymalnego. Pozostałe firmy często ograniczają się do już stosowanych, nierzadko przestarzałych rozwiązań i nie zastanawiają się nad tym, jak IT może im pomóc w rozwoju biznesu – powiedział Piotr Chrobot, dyrektor działu Small & Medium Business Solutions and Partners, Microsoft.

O tym jak istotne jest świadome podejście do IT w firmie i roli, jaką odgrywa we wspieraniu biznesu na co dzień przekonują sami przedsiębiorcy.
- W przypadku pożaru lub innego nagłego zdarzenia losowego nie ma ryzyka przerwania ciągłości biznesowej. Dokonujemy zakupu nowych komputerów i otrzymujemy natychmiastowy dostęp do naszych danych, bez potrzeby czasochłonnych instalacji. Dla działalności usługowej, w której przewagę uzyskuje się często właśnie dzięki sprawnej i szybkiej komunikacji i obsłudze klienta ma to kluczowe znaczenie – powiedział Wojciech Skoczyński, prezes Grecos Holiday, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich touroperatorów. W firmie wdrożono Office 365.

Inny aspekt Office 365 podkreśla Andrzej Bednarek, prezes AK NOVA, firmy inżynierskiej i doradczej działającej w obszarze gospodarki odpadami i ochrony środowiska: -Funkcja udostępniania kalendarzy współpracownikom i możliwość ich przeglądania pozwala równocześnie sprawdzać dostępność poszczególnych osób i proponować terminy spotkań. Dzięki temu zaplanowanie spotkania jest dużo łatwiejsze i nie wymaga osobistego uzgadniania kwestii organizacyjnych z każdą osobą oddzielnie. To duża oszczędność czasu dla naszych pracowników.

O badaniu
Badanie SMB Cloud Survey 2013 zostało przeprowadzone na zlecenie Microsoft przez agencję badawczą Ipsos MORI między 6 lutego a 3 marca 2013 r. w 23 krajach. Badanie przeprowadzono za pomocą kwestionariuszy online (6600 respondentów) oraz wywiadów telefonicznych/metodą CATI (200 respondentów). Odpowiedzi udzielali pracownicy etatowi w przedsiębiorstwach zatrudniających do 25 osób. Respondenci otrzymali kwestionariusze w języku właściwym dla danego kraju.
Źródło: Microsoft
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: