GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj

Przegląd prasy - Rzeczpospolita

Nadchodzą zmiany w Prawie Telekomunikacyjnym
dodał: TK - 2010-10-11 12:02 - dodaj komentarz
Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego, zakres usługi powszechnej, polityka rozporządzania częstotliwościami i uprawnienia prezesa UKE w tym zakresie oraz model regulacji. Magdalena Gaj, wiceminister infrastruktury, w rozmowie z rpkom.pl zdradza resortową wizję rozwoju rynku.
T-Mobile i Orange UK tną zatrudnienie o 1200 etatów
dodał: TK - 2010-10-05 08:24 - dodaj komentarz
Połączone spółki po raz pierwszy poinformowały o dużych cięciach zatrudnienia. To żadna niespodzianka. Redukcja etatów miała być jednym ze źródeł 4-miliardowych oszczędności, jakich firmy spodziewają się poczynić. Dalszych redukcji zatrudnienia można się spodziewaćw również w przyszłości wraz z postępująca integracją firm. Najłagodniej traktowana jest sprzedaż i obsługa klienta.
Operatorzy, zapomnijcie o neutralności technologicznej sieci
dodał: TK - 2010-09-30 10:51 - dodaj komentarz
Nie ma wątpliwości, operatorzy będą musieli wypracować nowe modele biznesowe korzystania ze swojej infrastruktury. Wygląda na to, że nieuniknione jest pożegnanie się z zasadą neutralności technologicznej i uprzywilejowanie tych klientów, którzy będą chcieli płacić za usługi - wynika z badania "Consumers & Convergence IV" firmy KPMG, które po raz pierwszy objęło także Polskę.
Nowe zasady unijnych grantów na ostatnią milę
dodał: TK - 2010-09-28 11:08 - dodaj komentarz
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i MSWiA chcą przyspieszyć inwestycje w internetową ostatnią milę i projekty związane z przeciwdziałaniem cyfrowemu wykluczeniu. Mają pojawić się ułatwienia i krótsze terminy.
UOKiK tropi zmowę na rynku mobilnej telewizji
dodał: TK - 2010-09-24 11:30 - dodaj komentarz
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko czterem operatorom komórkowym. Według urzędu Era, Plus, Orange i Play mogły utrudniać uruchomienie telewizji mobilnej w Polsce, porozumiewając się pomiędzy sobą w niedozwolony sposób. Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, szefowa UOKiK, może ich ukarać łączną kwotą 2,5 mld zł
Rząd zirytowany powolną budową infrastruktury dostępowej
dodał: TK - 2010-09-17 20:12 - dodaj komentarz
Opóźnienia w budowie infrastruktury szerokopasmowej zirytowały już nie tylko branżę telekomunikacyjną, ale najwyższe kręgi rządowe. Minister Michał Boni, szef zespołu doradców strategicznych premiera zapowiedział reaktywację zespołu „Polska Cyfrowa” oraz wymuszenie lepszej współpracy między resortami infrastruktury, spraw wewnętrznych i rozwoju regionalnego.
Deutsche Telekom patrzy w przyszłość
dodał: TK - 2010-09-17 10:38 - dodaj komentarz
Systemy zarządzania domem, nowy sposób konsumowania multimediów i integracja usług telekomunikacyjnych ­- połączeń głosowych i wideo, wiadomości tekstowych i innych - w jedno technologiczne doświadczenie dostępne w domu, urządzeniu mobilnym czy w samochodzie. Tak przyszłość oferty konsumenckiej widzi Deutsche Telekom.
Polski rynek dostępowy: kablówki i ethernet silniejsze niż gdziekolwiek
dodał: TK - 2010-09-15 08:28 - dodaj komentarz
Ponad 5,7 mln stacjonarnych linii szerokopasmowych było w Polsce w połowie bieżącego roku – wynika z najświeższych danych zgromadzonych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Być może po raz pierwszy uda się oszacować realną liczbę abonentów usług dostępowych w Polsce. Również w lokalnych sieciach. Do UKE spływają bowiem dane z analizy lokalnych rynków szerokopasmowych. Alternatywne technologie trzymają się w Polsce nadzwyczaj dobrze. Zmiany demograficzne sprzyjają rynkowi dostępowemu.
Nokia: czas desperackich decyzji
dodał: TK - 2010-09-13 09:45 - dodaj komentarz
Wymiana prezesa na kilka dni przed rozpoczynającym się jutro Nokia World to krok ryzykowny. Właśnie się decyduje, czy Nokia będzie jeszcze walczyć na dochodowym rynku smartfonów i usług dodanych, czy też skupi się na prostych urządzeniach dla mniej wymagających rynków.
Mediatel zbuduje biznes na asymetrycznych rozliczeniach
dodał: TK - 2010-09-10 12:12 - dodaj komentarz
Giełdowa spółka zamierza rozszerzyć hurtową ofertę o usługi w sieciach mobilnych. Liczy, że dzięki asymetrii interkonektowej z zasiedziałymi operatorami uda jej się wypracować odpowiednią marżę. Zarówno dla siebie, jak i dla swoich partnerów. Umowa MVNO, zdaniem Mirosława Janisiewicza, prezesa zarządu Mediatela, to dzisiaj nie problem.
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: