GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Polska wśród najczęściej atakowanych państw w maju

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2018-06-14 15:35 - czytano: 201 razy - dodaj komentarz
Polska wśród najczęściej atakowanych państw w majuolska znalazła się w ogonie Europy pod względem bezpieczeństwa sieciowego. Pomimo mniejszej statuystycznie ilości ataków, nadal jesteśmy lepsi jedynie od sześciu państw: Macedonii, Ukrainy, Hiszpanii, Bośni i Hercegowiny, Litwy oraz Białorusi….. To wyniki badania indexu zagrożeń firmy Check Point Software Technologies. Podczas gdy najbezpieczniejszymi krajami Starego Kontynentu znów są Islandia i Irlandia, Polska ulokowała się na 36 miejscu i znalazła się za pierwszą piątką najczęściej
REKLAMA
atakowanych krajów. Wśród najpopularniejszych typów ataków wciąż dominują cryptominery, które wykorzystują moc komputerów do kopania kryptowalut.

Islandia (indeks 10), Irlandia (10,9) i Słowacja (12,6) – to pierwsza trójka europejskich krajów, które w maju okazały się najmniej narażone na ataki hakerskie. Warto odnotować, że w ich przypadku, majowy indeks zagrożeń był blisko trzykrotnie niższy niż w kwietniu, co wskazuje na znaczący spadek incydentów w sieciach firmowych tych krajów!

Maj 2018 r. był kolejnym miesiącem z rzędu, w którym tzw. cryptomining malware zdominował indeks najpopularniejszych programów typu malware. Coinhive ponownie jest najpowszechniejszym typem złośliwego oprogramowania na świecie, z 50% wzrostem względem zeszłego miesiąca oraz udziałem na poziomie 23%. W Polsce udział ten jest jeszcze wyższy i sięga blisko 26%! Drugim najpopularniejszym cryptominerem jest Cryptoloot, osiągający globalny zasięg na poziomie 11% (blisko 9% w Polsce). Podium zamyka kampania malvertisingowa Roughted ze światowym udziałem na poziomie blisko 8%.

Analiza firmy Check Point Software Technologies przedstawia ranking bezpieczeństwa, oparty o dane, zdobyte dzięki technologii ThreatCloud, badającej ponad 250 milionów adresów pod kątem wykrywania botów, ponad 11 milionów podpisów złośliwego oprogramowania oraz ponad 5,5 miliona zainfekowanych stron internetowych.
Źródło: Bellini Capital
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: