czwartek, 28 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Współpraca OSE z największymi miastami

    Zobacz również

    Współdziałanie z miastami, przebieg realizacji programu OSE i współpraca z operatorami to najważniejsze tematy, podjęte podczas konsultacji przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji i NASK z Unią Metropolii Polskich. W spotkaniu, które odbyło się 19 lutego w Warszawie, uczestniczyli przedstawiciele władz miast zrzeszonych w Unii oraz pracownicy urzędów miast odpowiedzialni za sprawy informatyzacji.

    - Reklama -

    – Środowiska samorządowe są kluczowe z punktu widzenia realizacji programu OSE i dlatego staramy się podejmować szeroką i systematyczną współpracę z władzami miast oraz przedstawicielami społeczności lokalnych – mówi Agnieszka Marciniak, kierująca programem OSE w NASK. – Bardzo zależy nam na tym, aby samorządy miały wiedzę o aktualnym statusie realizacji programu i jego kolejnych etapach, aby efektywnie i harmonijnie wdrażać nasze założenia – dodaje Agnieszka Marciniak.

    Przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji i NASK – operatora OSE zaprezentowali podczas spotkania główne założenia projektu OSE, w tym sposoby rozwoju sieci, harmonogramy podłączeń, jak i zagadnienia związane ze współpracą z operatorami. Reprezentanci miast pytali o szanse wykorzystania sieci miejskich do podłączania za ich pośrednictwem placówek oświatowych do OSE, co będzie przedmiotem dalszych konsultacji. NASK planuje organizację systematycznych posiedzeń roboczych z przedstawicielami samorządu terytorialnego oraz lokalnymi władzami oświatowymi.  

    Unia Metropolii Polskich powstała w 1990 roku jako forum solidarności władz metropolitalnych w działaniach zmierzających do sieciowego powiązania miast postkomunistycznych z demokratycznymi miastami Europy i świata, według projektu Instytutu Miasta p.t. „Tyle państwa ile miasta”. Początkowo UMP działała w formie konwentu prezydentów miast. W 1993 r. Unia Metropolii Polskich zarejestrowała się jako fundacja miast i została jednym z inicjatorów utworzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, której Stronę Samorządową współtworzy razem z Unią Miasteczek Polskich, Związkiem Miast Polskich, Związkiem Powiatów Polskich, Związkiem Gmin Wiejskich RP, Związkiem Województw RP. Dziś w Unii Metropolii Polskich solidarnie współdziała 12 głównych miast Polski: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

    ŹródłoNASK
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service

    OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury...