GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson uruchamia usługi sieciowe dla masowego IoT

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2017-07-13 14:43 - czytano: 400 razy - dodaj komentarz
Ericsson uruchamia usługi sieciowe dla masowego IoT Wraz z wprowadzeniem pierwszych komercyjnych sieci Internetowych (IoT) firma Ericsson (NASDAQ: ERIC) uzupełnia oprogramowanie Cellular IoT i oferty przyspieszające IoT z pełnym zestawem usług sieciowych. Usługi te umożliwiają usługodawcom efektywne rozwiązywanie rozmieszczania i obsługi ogromnej liczby urządzeń IoT wprowadzanych do sieci LTE.
REKLAMA
Zastosowanie w technologiach Cat-M1 (zwanych także LTE-M) i Narrow Band IoT (NB-IoT) obejmuje usługi projektowania i optymalizacji sieci IoT, wdrażania, obsługi i zarządzania oraz obsługiwane przez niedawno rozszerzone usługi pomocy technicznej.

Peter Laurin, szef Business Area Managed Services, Ericsson, mówi: -  Przewidujemy, że urządzenia IoT będą przewyższały telefony komórkowe jako największą kategorię podłączonych urządzeń już w 2018 roku, a według najnowszego raportu mobilności firmy Ericsson pojawią się 18 miliardów IoT Urządzeń w 2022 r. Ta ogromna absorpcja wymaga innego podejścia do planowania sieci, projektowania, operacji i możliwości niż tradycyjne mobilne sieci szerokopasmowe.

Firma Ericsson wprowadza również nowe funkcje oprogramowania IoT, takie jak Voice over LTE (VoLTE) dla Cat-M1. Pozwoli to operatorom na zbadanie nowych przypadków użycia, w których może być korzystne, aby urządzenia IoT mogły obsługiwać usługi głosowe, otwierając możliwości rozszerzenia usług przedsiębiorstwa na takie obszary, jak alarmy alarmowe, zdalne zestawy pierwszej pomocy, urządzenia do noszenia, cyfrowe zamki, jednorazowe Ubrania ochronne i inne rodzaje aplikacji i usług z obsługą protokołu IoT.

Projektowanie sieci i optymalizacja: heterogeniczne sieci IoT i różnorodne przypadki użycia o różnych potrzebach wymagają innego podejścia do planowania i projektowania sieci. Aby to osiągnąć, Ericsson wprowadza ocenę scenariuszy, modelowanie sieci, projektowanie i ocenę rozwojową dla masowych sieci IoT.

Obsługa i zarządzanie siecią: Aby zaspokoić zapotrzebowanie na dostosowane podejście do zarządzania siecią operatorów i ich eksploatacji, firma Ericsson wprowadza do swoich centrów operacyjnych sieci automatyczną naukę maszyn. Narzędzia te pomogą operatorom zarządzać kosztami dostawy i podejść do proaktywnego podejścia do zarządzania wydarzeniami i incydentami. W próbie 80% wszystkich incydentów zostało zidentyfikowanych na drodze uczenia się bez udziału człowieka, a przyczyna była prawidłowo zidentyfikowana w 77% przypadków.

Jamie Moss, główny analityk ds. Technologii konsumenckich i IoT w Ovum mówi: - Operatorzy potrzebują partnerów, którzy mogą pomóc im w szybkim i szybkim wprowadzaniu nowych technologii. Jest to szczególnie ważne w przypadku LTE-M i NB-IoT. Jako ulepszenia dla LTE wydają się reprezentować główną kompetencję operatorów. Ale LTE-M i NB-IoT będą używane, i będą musiały wykonać, w sposób zupełnie nowy. Ich wdrożenie, obsługa ruchów, jakie generują i zarządzanie nimi, umożliwiają wymaganie usług sieciowych, które oferują wszechstronne możliwości. Nauka maszyn i sztuczna inteligencja to nie tylko buzzwords, ale ważne i ekscytujące narzędzia wykorzystywane przez firmę Ericsson do użytku w sieci, aby pomóc operatorom zarządzać nowymi urządzeniami, z którymi będą musieli służyć w przyszłości .

Usługi sieciowe Ericsson i VoLTE dla oprogramowania IoT w sieciach radiowych i core są już powszechnie dostępne.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: