GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

T-Mobile i Komenda Główna Policji wspólnie dla bezpieczeństwa najmłodszych

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2017-05-25 15:46 - czytano: 1092 razy - tylko 1 komentarz
T-Mobile i Komenda Główna Policji wspólnie dla bezpieczeństwa najmłodszychW czwartek 25 maja Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. W tym dniu, na całym świecie będą podejmowane działania mające na celu zwrócenie uwagi na zjawisko zaginięć dzieci. T-Mobile i Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji zachęcają wszystkich Klientów do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień Child Alert.
REKLAMA
Policyjne statystyki pokazują, że każdego roku ginie ok. 8 tys. osób małoletnich. Dla odnalezienia dziecka szczególnie ważne jest niezwłoczne poinformowanie Policji o jego zaginięciu, a co za tym idzie jak najszybsze rozpoczęcie działań poszukiwawczych. Te z kolei będą przebiegać sprawnie, jeśli wizerunek dziecka, wraz z informacją o tym, iż jest ono poszukiwane, trafi do jak najszerszego kręgu ludzi.

Child Alert

Od listopada 2013 r. Polska, podobnie jak wiele innych państw na całym świecie, korzysta z Child Alert, czyli systemu którego głównym celem jest wspieranie poszukiwań zaginionych dzieci. Jego główną ideą jest natychmiastowe informowanie społeczeństwa o toczących się poszukiwaniach dziecka, gdy z okoliczności zaginięcia wynika, że jego zdrowie, życie lub wolność są, bądź mogą być zagrożone. Informacje o zaginionym dziecku udostępniane są za pośrednictwem wszystkich dostępnych mediów.

W 2016 roku T-Mobile, jako pierwszy operator w Polsce rozpoczął współpracę z Komendą Główną Policji w ramach Child Alert.

Jak mogę pomóc?
Wszyscy klienci T-Mobile zainteresowani otrzymywaniem powiadomień Child Alert są proszeni o wysłanie bezpłatnego SMS-a o treści TAK na numer 80040. Wysłanie wiadomości jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie MMS-ów z wizerunkiem zaginionego dziecka, podczas ogłoszenia Child Alert przez Policję. Zachęcamy do dołączenia do programu i do dzielenia się informacjami o Child Alert z bliskimi.
Źródło: T-Mobile
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
inicjatywa istotna. w kadym przypadku zaginiecia im wiecej osob o tym słyszy tym lepiej
2017-05-25 19:35
~tomek
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: