GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

LG i SES prezentuja pierwszą transmisję obrazu w technologii 4K HFR

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2017-05-19 15:17 - czytano: 283 razy - dodaj komentarz
LG i SES prezentuja pierwszą transmisję obrazu w technologii 4K HFR Podczas dziesiątej konferencji SES Industry Days w Luksemburgu, konsorcjum SES oraz firma LG Electronics zademonstrowały transmisję audycji w najnowocześniejszej technologii 4K High Frame Rate (HFR). Transmisja treści 4K HFR odbyła się za pośrednictwem satelity ASTRA na pozycji 19,2°E wprost na ekran telewizora LG OLED z oferty na rok 2017. W ten sposób, używając prototypowego oprogramowania HFR, firmy LG i SES zaprezentowały uczestnikom konferencji wyjątkowy obraz o podwyższonej jakości.
REKLAMA
HFR to nowa metoda przesyłania audycji, która zapewnia wyższą jakość ruchomego obrazu 4K Ultra HD poprzez zwiększenie prędkości wyświetlania do 120 klatek na sekundę (większość dostępnych obecnie treści wyświetlana jest z prędkością nie przekraczającą 50 kl./s). Dzięki temu, programy z szybką akcją, czy transmisje sportowe wyglądają dużo bardziej realistycznie. Technologia HFR pozwala na uzyskanie obrazu z płynnie odwzorowanym ruchem przy jednoczesnym wyeliminowaniu rozmyć i drgań, widocznych na ekranach konwencjonalnych telewizorów.

Do wprowadzenia drugiej fazy standardu Ultra HD, opartej na specyfikacji DVB UHD-1 z technologią 4K HFR, przygotowują się zarówno producenci wyświetlaczy, jak i ogólnoświatowi nadawcy. Specyfikacja UHD-1 obejmuje także inne nowoczesne technologie, takie jak HDR (High Dynamic Range) czy NGA (Next-generation Audio).

- Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować, jak znakomicie telewizor LG OLED sprawdza się przy wyświetlaniu treści 4K HFR oraz innych materiałów o najwyższej jakości. Firma LG chce zapewnić konsumentom z całego świata dostęp do najnowszych technologii telewizyjnych, takich jak HFR, dzięki którym na ekranie telewizora OLED można podziwiać niewiarygodnie realistyczny obraz. Oglądając treści 4K HDR transmitowane przez satelitę ASTRA na telewizorze OLED, można na własne oczy przekonać się o ogromnych możliwościach najnowszych technologii telewizyjnych. - komentuje Sam Kim, wiceprezes oraz szef oddziału planowania produktów TV w dziale Home Entertainment firmy LG

- Konsorcjum SES konsekwentnie rozwija standard Ultra HD, a konferencja Industry Days zawsze stanowiła doskonałą okazję do prezentacji nowych technologii telewizyjnych. Większa prędkość wyświetlania klatek jest ważnym krokiem w stronę podwyższania jakości transmisji satelitarnych Ultra HD, zwłaszcza w przypadku zawodów sportowych oraz innych dynamicznych obrazów. Nasza stała współpraca z firmą LG Electronics ma kluczowe znaczenie dla ustanawiania przyszłościowych standardów transmisji oraz wyznaczania trendów rozwoju technologii telewizyjnych. Praca z firmą LG nad tak ważnym kamieniem milowym była prawdziwą przyjemnością. - powiedział Thomas Wrede, wiceprezes ds. nowych technologii i standardów w konsorcjum SES
Źródło: LG
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: