środa, 24 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Ericsson upowszechnia Internet Rzeczy (IoT) na dużą skalę dla Vodafone, AT&T i Verizon

    Zobacz również

    Ericsson (NASDAQ: ERIC) wypuścił pierwszą w branży ICT kompleksową ofertę LPWA, wspierany przez wiodących operatorów Vodafone, AT&T i Verizon. Ericsson Networks Software 17A dla IoT na dużą skalę przeznaczone jest dla kompletnej gamy aplikacji IoT, wspierając ponad 1 milion połączeń z urządzeniami na komórkę. Aktualizacje oprogramowania wprowadzają nowe kategorie urządzeń dla połączeń LTE – LTE-M i wąskopasmowy IoT (NB-IoT)

    - Reklama -

    do istniejącej infrastruktury sieciowej, pozwalając na szybkie wejście na rynek, bezpieczną mobilną łączność i niski całkowity koszt posiadania.

    LTE-M, NB-IoT, i wypuszczony poprzednio Extended Coverage GSM (EC-GSM) wzajemnie się uzupełniają i odpowiadają na złożoność wymagań i scenariuszy wdrożeń przypadków użycia LPWA IoT jak najlepiej wykorzystując istniejące sieci. Interoperacyjność jest bardzo ważna w IoT – na przykład, 5G to nowa technologia, która łączy nowe i istniejące technologie dostępu radiowego i oprócz polepszania szerokopasmowych usług mobilnych odpowiada na potrzeby rosnącej gamy przypadków użycia IoT.

    Ericsson działa w kierunku polepszenia i ustandaryzowania nowych komórkowych technologii IoT w projekcie 3rd Generation Partnership Project (3GPP), branżowego porozumienia dotyczącego technologii komórkowych w sieciach telekomunikacyjnych. Ericsson w największym stopniu przyczynił się do opracowania technologii NB-IoT i czynnie współpracuje z partnerami i operatorami ekosystemu, aby przyspieszyć komercjalizację zaawansowanych rozwiązań komórkowego IoT.

    Według najnowszego raportu Ericsson Mobility Report, sieci LTE obejmą 75 procent ludności na świecie do 2021 roku. Technologia LTE już teraz jest szczególnie dobrze przystosowana do wspierania zastosowań o wysokiej wydajności i krótkim czasie oczekiwania. Wymagania niższej mocy, kosztów i skomplikowania towarzyszące NB-IoT i LTE-M doprowadzą do rozszerzenia technologii komórkowych na więcej nowych zastosowań.

    EC-GSM obsługuje zastosowania IoT dla wszystkich rynków GSM. LTE-M wspiera szeroki zakres zastosowań IoT, takich jak system monitorowania miejsca pobytu dziecka, aplikacje medyczne do ciągłego monitorowania ciśnienia krwi i rozwiązania bezpieczeństwa do zdalnej kontroli zamków. Nowo zdefiniowana kategoria NB-IoT obejmuje tanie zastosowania IoT, takie jak systemy pomiarowe i monitorowanie czujników, z większymi kosztami i zaletami zasięgu niż LTE-M.

    Razem, NB-IoT i LTE-M poszerzą LTE o więcej zróżnicowanych zastosowań. LTE-M stosuje dynamiczny, wspólny podział środków, by obsłużyć ponad 1 milion połączeń na komórkę. NB-IoT ma najbardziej elastyczne możliwości wdrożeń, dzięki zastosowaniu specjalnego nośnika (200 kHz), który może zostać wykorzystany wewnątrzpasmowo, w paśmie ochronnym, lub samodzielnie. Każdy nośnik NB-IoT może obsłużyć do 200 000 połączeń, któych ilość może zostać z łatwością zwiększona poprzez dodanie kolejnych nośników zgodnie z zapotrzebowaniem pojemności.

    Te nowe rozwiązania pozwalają na jeszcze większe cięcie kosztów urządzeń, przy jednoczesnym wydłużaniu żywotności baterii do ponad 10 lat i rozszerzaniu zasięgu, a NB-IoT oferuje rozwiązania o 20dB lepsze od istniejących.

    Obejmująca cały świat sieć dla IoT już istnieje, a standaryzacja da skalę potrzebną na miliardy nowych połączeń. Korzystanie z tego samego podstawowego rozwiązania radiowego zmniejszy wysiłek związany z zarządzaniem operacyjnym i awariami oraz stopień skomplikowania.

    Technologie komórkowe mają wyjątkową pozycję na rynku IoT, by wykorzystać zalety globalnego zasięgu, jakości usług, bezpieczeństwa, skalowalności i całkowitego kosztu posiadania.

    LTE nadal się rozwija, zwiększając zasięg dzięki nowym kategoriom na niezwykle proste i tanie urządzenia jak LTE-M i NB-IoT oraz funkcjom oszczędzania baterii, takim jak Extended Long DRX oraz funkcji Extended Coverage która jest nowością także w Network Software 17A, dostępnym na rynku w IV kwartale 2016 roku

    • Extended Coverage dla LTE zapewnia do siedmiu razy lepszy zasięg, by dotrzeć do miejsc odległych i zlokalizowanych głęboko wewnątrz budynków, dla aplikacji takich jak śledzenie pojazdów w parkingach podziemnych lub dokonywanie pomiarów w piwnicach. Jest to możliwe dzięki ulepszeniu zasięgu nawet o 20dB dla urządzeń NB-IoT oraz ulepszeniu o 15dB la LTE-M.
    • Extended Long DRX zapewnia żywotność baterii 10 lat i więcej, przy jednoczesnej dostępności downlink wymaganej przez takie przypadki użycia jak monitorowanie przemysłowych procesów maszyn i kontroli automatyki domowej.

    Próby komórkowych rozwiązań LPWA będą kontynuowane w 2016 roku, a operatorzy skupią się na testowaniu scenariuszy sieciowych przypadków zastosowań IoT na żywo. Ericsson przeprowadzi także prezentacje komórkowego IoT podczas Consumer Electronics Show (CES), który odbędzie się w dniach 6-9 stycznia 2016 roku w Las Vegas, USA. Przypadki użycia obejmują połączone skutery/rowery, inteligentne systemy pomiarowe i zarządzanie siecią, monitorowanie jakości wody, inteligentne rozwiązania rolnicze i odzieżowe.

     

    Chris Penrose, Senior Vice President, IoT Solutions, AT&T Mobility  – Po raz kolejny ekosystem komórkowy udowadnia, że potrafi przystosować się do zmiennych potrzeb i możliwości rynku i potwierdza, że inwestycje już poczynione w sieciach mogą zostać ponownie wykorzystane w nowych sektorach rynku. Wprowadzenie mobilności do procesów branżowych jest jedną z największych możliwości, jakie otwierają się przed dzisiejszym światem biznesu. IoT jest wspaniałą szansą, bo jest on wdrażany pionowo do każdej branży i dotyka każdego produktu używanego na co dzień. Zaczęliśmy widzieć trend w kierunku komórkowemu LPWA – najpierw w naszych branżach M2M i IoT, wziąwszy pod uwagę korzyści dla bezpieczeństwa, niezawodności i wszechobecnym zasięgiem.

    – Jesteśmy podekscytowani mogąc wieźć prym we wprowadzaniu na rynek tej nowej technologii o szerokiej gamie zastosowań, która połączy wszystkie rodzaje urządzeń. Obserwujemy, jak coraz więcej firm z różnych branż stosuje ICT do dokonywania zmian swoich procesów biznesowych. Ogólna dostępność ustandaryzowanych sieci będzie kluczem w tym tworzeniu wartości.

    Jamie Moss, Principal Analyst, IoT, Ovum – W przypadku sensorycznego i monitorującego sektora IoT, rozwój nie będzie możliwy bez skali, którą niesie ze sobą standaryzacja. W odniesieniu do skali, własnościowe rozwiązania nie będą mogły zaoferować szerokiej gamy opcji dostępnych z LTE, nawet jeśli miałyby one dekadę, która była potrzebna LTE, by dojrzeć. Nielicencjonowane rozwiązania o niskim poborze mocy często nie mogą być stosowane na wielką skalę — ale komórkowe LPWA może zadziałać w mniejszej skali.

    Aicha Evans, Corporate Vice President, Platform Engineering Group, Intel – Nowe wymagania związane ze zróżnicowanymi przykładam użycia coraz bardziej kształtują możliwości technologii w znaczny sposób. Nasz ruch w kierunku mikrokontrolerów, jak NB-IoT to innowacja nastawiona na zasianie zamętuw branży, lecz nie w systemach. Napędzamy architekturę by ucelować we wszystkie parametry, których potrzebujemy.

    Arun Bansal, Senior Vice President and Head of Business Unit Radio, Ericsson – Kilka miesięcy temu Ericsson ogłosił innowacje przyspieszające przyjęcie IoT, w tym naszą ofertę EC-GSM; teraz realizujemy naszą obietnicę usunięcia barier dla IoT z pierwszą w branży kompletną komórkową ofertą LPWA, pozwalającą operatorom odpowiadać na różnorodność przypadków użycia IoT w ich sieciach. Dzięki obsłudze ogromnej ilości połączeń, rok 2016 będzie rokiem IoT.

    IoT obiecuje zmienić nasz sposób życia i pracy poprzez wykorzystanie łączności, aby wprowadzić nowy poziom inteligencji, który połączy nas ze światem w sposób, który nigdy dotąd nie był możliwy. Będzie to wymagało ogromnej ilości połączeń – rzędów wielkości większych niż te używane przez obecne systemy – i rozwiązań, które będą współpracować i rozwijać się, by sprostać tym rosnącym potrzebom.

    ŹródłoEricsson
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli i usługi zarządzania AI

    SAS, lider technologii z obszaru danych i sztucznej inteligencji, wprowadza na rynek nowe produkty i usługi, które usprawnią zarządzanie...