sobota, 20 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Huawei oraz SAP podpisały umowę o współpracy w zakresie Industry 4.0 oraz Internetu Rzeczy

    Zobacz również

    Podczas targów CeBIT 2015 firma Huawei ogłosiła, że rozszerza umowę partnerską z SAP, dzięki czemu wspólne rozwiązania Huawei i SAP powstawać mają zarówno w chińskim Shenzen, jak i w niemieckim Walldorf. Współpraca Huawei i SAP skupi się na zaawansowanych badaniach w zakresie Internetu Rzeczy (IoT), co pozwoli na dostarczanie nowych innowacyjnych rozwiązań na rynek.

    - Reklama -

    Projekt „Industry 4.0” uznawany jest za początek czwartej rewolucji przemysłowej, będącej kolejnym etapem rozwoju technologicznego po takich wynalazkach, jak silnik parowy, elektryczność czy technologie informacyjne. „Industry 4.0” polega na zastosowaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w celu zintegrowania systemów cyber-wirtualnych (CVS) i cyber-fizycznych (CPS). Stanowić będą one wsparcie dla inteligentnych procesów produkcji, ponieważ maszyny i przedmioty mogą być podłączone do jednej inteligentnej sieci, dostarczając tym samym do głównego systemu precyzyjnych informacji. Oczekuje się, że technologia ta umożliwi wprowadzenie zautomatyzowanych procesów produkcji, a także pozwoli na usuwanie błędów i zapobiegnie awariom, co na pewno zmaksymalizuje efektywność i opłacalność produkcji.

    – Huawei docenia korzystną dla obu stron umowę partnerską z firmą SAP, która jest światowym liderem w dziedzinie aplikacji biznesowych i oprogramowania. Wspólnie zależy nam na zbudowaniu odpowiedniego modelu współpracy między Chinami a Europą. Razem działaliśmy już przy okazji projektu SAP HANA, we wdrożeniu którego wykorzystano certyfikowany przez SAP sprzęt Huawei. Pozwoliło to na stworzenie jednego centrum obsługi, systemu Big Data, projektów inteligentnych miast i technologii BYOD. Decyzja o pogłębieniu współpracy Huawei i SAP w zakresie „Industry 4.0” oraz Internetu Rzeczy (IoT) jest strategicznym punktem naszej umowy. Dzięki bogatemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy w zakresie infrastruktury ICT, firma Huawei podejmuje się współpracy z SAP z myślą o wykorzystaniu wszystkich możliwości technologicznych i z uwzględnieniem różnorodnych wymagań rynku wobec rozwiązań IoT i chmur obliczeniowych. Rozwiązania te pomagają przedsiębiorstwom działającym w różnych sektorach i na całym świecie – w szybkim i łatwym wdrażaniu nowych technologii– powiedział William Xu, Dyrektor Strategii i Marketingu Huawei.

    W ramach rozszerzonego partnerstwa, Huawei i SAP będą pracować na rzecz integracji rozwiązań teleinformatycznych Huawei z platformą SAP HANA Cloud, aplikacjami SAP i innymi narzędziami analitycznymi. W początkowym etapie współpracy Huawei i SAP, firmy skupiać się będą na dostosowaniu rozwiązań inteligentnej produkcji, inteligentnej energii i transportu do platformy SAP HANA Cloud. Działania te wymagają integracji sprzętu, aplikacji i narzędzi analitycznych. Huawei i SAP wspólnie dążą do ułatwienia procesów wdrażania rozwiązań dla klientów korzystających z usług analitycznych w sektorze transportowym, przewozowym i samochodowym, a także w zakresie konserwacji i przemysłowych systemów ostrzegania w Chinach i regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

    Bernd Leukert, członek Zarządu Products & Innovation spółki SAP, powiedział:
    Huawei i SAP uzupełniają się wzajemnie: Huawei posiada doświadczenie w rozwoju infrastruktury ICT, podczas gdy SAP skupia się na rozwoju otwartej platformy i oprogramowania dla przedsiębiorstw. Nasza współpraca oparta będzie na platformie SAP HANA Cloud, która stworzy naszym klientom nowe możliwości w dobie technologii IoT i „Industry 4.0”. Wierzymy, że kooperacja technologiczna, która łączy doświadczenia dwóch przedsiębiorstw, pozwoli stworzyć jeszcze lepsze rozwiązania i przyniesie istotne korzyści klientom w Chinach, Europie i na rynkach wschodzących.

    Firmy Huawei i SAP pracują wspólnie nad rozwiązaniami wysokiej wydajności od 2012 roku. Sprzęt Huawei – FusionCube, FusionServer RH8100 i RH5885 – wykorzystano do wsparcia platformy i aplikacji SAP HANA. W roku 2014 platformę SAP HANA wyposażono w rozwiązania sprzętowe Huawei. Przedsięwzięcie zakończyło się ogromnym sukcesem i zdobyło uznanie branży przemysłowej w Chinach, krajach EMEA i innych regionach. Wraz z uzgodnieniem wspólnych działań w zakresie innowacji, Huawei i SAP rozwinie także współpracę technologiczną w zakresie chmur obliczeniowych, dla „Industry 4.0” i technologii IoT. Dzięki integracji danych w chmurze Huawei i oferty sieci przemysłowych SAP Business Suite 4 SAP HANA (SAP S/4HANA) wraz z aplikacjami Cloud, obie firmy rozszerzą możliwości na rynku usług zarządzania danymi w chmurze. Wspólne działania Huawei i SAP koncentrują się na zaawansowanych badaniach i dostarczeniu nowych rozwiązań na rynek a ich celem jest wyznaczenie nowych standardów w sektorach przemysłowym, telekomunikacyjnym, usług komunalnych, energetycznym i innych.

    Targi CeBIT odbywają się w Hanowerze i tradycyjnie gromadzą ponad 850 tysięcy uczestników z całego świata. Na targach CeBIT 2015, w Hali 2 i lokalizacji B30, Huawei zaprezentował swoje najnowsze produkty i rozwiązania dla projektu „Industry 4.0”, w tym serwery, systemy pamięci masowej, technologie chmur obliczeniowych, rozwiązania dla centrów danych oraz rozwiązania zintegrowane z platformą SAP HANA.

    ŹródłoHuawei
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Smartfony za pół ceny – doskonała oferta dla przenoszących numer do Plusa i Plusha

    Klienci przenoszący numer do Plusa lub Plusha będą mogli skorzystać z bardzo atrakcyjnej promocji i kupić wybrane smartfony za...