czwartek, 28 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    T-Systems wygrywa przetarg RWE

    Zobacz również

    T-Systems – spółka teleinformatyczna należąca do globalnej grupy Deutsche Telekom – wygrała międzynarodowy przetarg Grupy RWE. Firma otrzymała zlecenie na usługi umożliwiające zarządzanie infrastrukturą IT jednej z największych firm energetycznych w Europie. W ramach pięcioletniego kontraktu, T-Systems dostarczy usługi i systemy desktopowe, a także techniczne wsparcie IT zarówno w placówkach firmy, jak i zdalnie. Od lutego 2014 r. T-Systems będzie obsługiwać ok. 40 000 komputerów RWE w całej

    - Reklama -

    Europie. Wdrożenie to sprawi, że dostawca energii zredukuje koszty operacyjne w tym obszarze o 30 proc. Na polskim rynku Grupa RWE (dawniej Stoen) obsługiwana jest przez lokalny oddział T-Systems.

    Chcemy zmodernizować i ujednolicić nasze rozwiązania IT. Dzięki temu zredukujemy koszty i zyskamy większą elastyczność, która jest kluczowa wobec naszych planów rozwoju w przyszłości. Jesteśmy przekonani, że współpracując z T-Systems, korzystamy z usług doświadczonego partnera – tłumaczy Michael Neff, Chief Information Officer (CIO) w Grupie RWE.

    Sektor energetyczny jest dla T-Systems jednym z kluczowych rynków – mówi Maciej Plebański, Prezes Zarządu T-Systems Polska. – Usługi IT dla tej branży, szczególnie w Polsce, mają ogromny potencjał rozwoju. W obliczu zmian, jakie – zgodnie z prawem unijnym – czekają polską energetykę, spodziewamy się istotnego wzrostu zapotrzebowania na zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne w perspektywie kilku najbliższych lat. Współpraca z RWE – jednym z liderów branży energetycznej w Europie – jest zatem kamieniem milowym w naszej strategii – dodaje Maciej Plebański z T-Systems Polska.

    Zgodnie z prawem unijnym, do 2020 roku Polska musi wdrożyć narzędzia optymalizujące zużycie energii, czyli inteligentne sieci i liczniki, tzw. system smart grid. Wdrożenie ma obejmować 80 proc. z ok. 16,8 mln odbiorców energii w Polsce. Szacuje się, że zmiany te będą kosztowały ok. 7,6 mld zł.
    Ich wdrożenie ma przynieść aż 10 proc. oszczędności energii pierwotnej, zredukować koszty operacyjne działalności dystrybutorów i sprzedawców energii oraz – dzięki zwiększeniu świadomości społeczeństwa – doprowadzić do 30 proc. oszczędności energii u użytkowników końcowych.

    T-Systems dysponuje odpowiednimi technologiami, które mogą ułatwić realizację tych planów. Doświadczenie i know-how firm z grupy Deutsche Telekom, do której należy T-Systems, pozwolą przenieść na polski rynek rozwiązania wykorzystywane w sektorze energetycznym w Niemczech, Austrii czy Wielkiej Brytanii.

    T-Systems Polska jest – obok sieci komórkowej T-Mobile – jednym z dwóch podmiotów Grupy Deutsche Telekom obecnych na polskim rynku.  W przeciwieństwie do młodszej spółki-siostry, T-Systems świadczy usługi wyłącznie dla klientów biznesowych, polegające na integracji systemów informatycznych i telekomunikacyjnych, outsourcingu IT oraz budowie sieci lokalnych i rozległych. T-Systems oferuje m.in. rozwiązania w modelu cloud poprzez sieć dziewięćdziesięciu data center na świecie, w tym jednym w Katowicach.

    ŹródłoT-Systems
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service

    OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury...