GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ponad połowa użytkowników uważa, że dane są cenniejsze niż sprzęt

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-25 13:20 - czytano: 341 razy - dodaj komentarz
Ponad połowa użytkowników uważa, że dane są cenniejsze niż sprzętW badaniu przeprowadzonym latem 2013 roku przez Kaspersky Lab i B2B International, 56% respondentów przyznało, że ich zdjęcia i dokumenty przedstawiają dla nich większą wartość niż drogi sprzęt. Jednocześnie ponad 50% użytkowników nie było w stanie odzyskać wszystkich swoich danych po ataku szkodliwego oprogramowania. Co jest cenniejsze: drogi komputer czy pamiątkowe - nawet nieostre - pierwsze zdjęcie dziecka, które znajduje się na dysku twardym?
REKLAMA
Laptop czy zapisane w jego pamięci e-maile wymieniane z najbliższymi? Błyszczący tablet najnowszej generacji czy nakręcone jego kamerą filmy rejestrujące spotkania po latach ze starymi przyjaciółmi. Respondenci byli w większości konsekwentni w swoich preferencjach – prywatne informacje mają większą wartość niż jakiekolwiek urządzenie, nieważne jak drogie.

Niestety ludzie często tracą cenne informacje: jak pokazuje badanie, jeden na pięć ataków przy użyciu szkodliwego oprogramowania spowodował utratę danych osobistych. 61% użytkowników, którzy zostali zaatakowani, nie mogło odzyskać wszystkich swoich danych. Prywatne informacje stanowią towar wymienny dla cyberprzestępców: mogą ukraść cenne dane i wykorzystać je do dalszych oszustw, np. do manipulowania finansami online użytkownika lub zablokowania mu dostępu do istotnych informacji i żądania okupu. Sytuację pogarsza jeszcze powszechne wykorzystywanie urządzeń mobilnych: każdy nowy prywatny smartfon czy tablet to dla oszustów dodatkowy cel ataków.    

Chociaż zwiększa się zakres i liczba cyberataków, z pomocą skutecznego rozwiązania bezpieczeństwa prywatne informacje mogą pozostać bezpieczne.

Jak zadbać o ważne rzeczy
Od 16 lat Kaspersky Lab rozwija technologie, które skutecznie zwalczają cyberzagrożenia. Przez ten czas, dzięki wysiłkom ekspertów, udało się zwiększyć nie tylko skuteczność wykrywania wszystkich typów szkodliwego oprogramowania ale również jakość ochrony prywatnych danych użytkowników. Kaspersky Internet Security multi-device to rozwiązanie, które chroni urządzenia działające pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, stworzone specjalnie z myślą o wykonywaniu tych zadań.

Produkt łączy najlepsze ze sprawdzonych technologii opracowanych przez Kaspersky Lab w celu zwalczania cyberzagrożeń. Niezależnie od rodzaju urządzenia i wykonywanych na nim operacji: np. przelewanie pieniędzy rodzinie czy znajomym za pośrednictwem systemu e-płatności z komputera PC, pobieranie pakietu nowych wirtualnych instrumentów muzycznych na komputerze Mac, uruchamianie nowej popularnej gry na smartfonie lub tablecie z Androidem, Kaspersky Internet Security multi-device zapewnia ochronę zasobom cyfrowym na wszystkich urządzeniach. Produkt integruje wiele zaawansowanych technologii, które zwalczają szkodliwe oprogramowanie, phishing, spam, ataki finansowe, ataki, których celem są dzieci, oraz kradzież prywatnych danych lub urządzeń.   

Oprócz skutecznej ochrony przed cyberzagrożeniami rozwiązanie posiada jeszcze jedną cenną funkcję – może zaoszczędzić czas użytkownika podczas aktualizacji licencji dla każdego urządzenia. Wszystkie rozwiązania zawarte w Kaspersky Internet Security multi-device są aktywowane i aktualizowane w ramach jednej licencji, a użytkownicy mogą wybrać określoną kombinację i liczbę chronionych urządzeń. W razie aktualizacji urządzenia do nowszej wersji, aktualna licencja może zostać przeniesiona na nowy sprzęt.
Źródło: Kaspersky Lab
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: