GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Zapowiada się kolejny bardzo dobry rok Plusa

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-09-02 15:04 - czytano: 290 razy - dodaj komentarz
Zapowiada się kolejny bardzo dobry rok PlusaTrzy miliony użytkowników mobilnego internetu, rosnąca liczba klientów, atrakcyjne oferty windujące sprzedaż i coraz więcej Polaków w zasięgu najnowocześniejszego internetu LTE. Niezmiennie najwyższa na rynku rentowność, satysfakcjonujące przychody oraz dalsza modernizacja sieci. Taki był drugi kwartał br. w wykonaniu operatora sieci Plus. Drugi kwartał bieżącego roku, to kolejny okres z dynamicznie rosnącą liczbą użytkowników usług internetowych świadczonych przez sieć Plus:
REKLAMA
już blisko 3 mln osób korzysta z mobilnej formy dostępu do internetu, co pozwala po raz kolejny wyraźnie zwiększać przychody spółki z tego perspektywicznego obszaru działalności. Jednocześnie Plus konsekwentnie utrzymuje pozycję lidera segementu kontraktowego.

Plus konsekwetnie poszerza portfolio sprzętu o najnowocześniejsze smartfony i tablety, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń pozwalających na korzystanie z internetu w technologii LTE. Jednocześnie są one coraz częściej poszukiwane przez klientów i operator przez całe pierwsze półrocze obserwował stale rosnącą ich sprzedaż. W drugim kwartale br. Plus zapropnował również najlepszą na rynku ofertę nielimitowanego dostępu do stron www i nielimitowanego oglądania filmów na serwisach YouTube i ipla oraz wprowadził pierwszy starter internetowy z dostępem do technologii LTE.

Polkomtel konsekwentnie przyczynia się także do realizacji rządowej idei cyfryzacji Polski. Trwająca obecnie kolejna faza wielkiej modernizacji sieci pozwoliła objąć już zasięgiem LTE sieci Plus 54,3% Polaków, a 94,3% mieszkańcom kraju pozwala na korzystanie z szerokopasmowego internetu HSPA/HSPA+ dostarczanego przez operatora.

- Wprowadzamy coraz ciekawsze oferty, w każdym z dostępnych pakietów internetowych proponujemy LTE. Cieszymy się coraz większym zaufaniem klientów i to w sposób widoczny przekłada się na „wielkie liczby", czyli nasze wyniki finansowe. - powiedział Tobias Solorz, członek Zarządu Polkomtelu odpowiadający za sprzedaż i marketing, i dodaje - W drugim kwartale 2013 roku koncentrowaliśmy się przede wszystkim na ofertach internetowych, a to dlatego, że Polacy coraz więcej czasu spędzają surfując po sieci – tam pracują, szukają rozrywki, robią zakupy, płacą rachunki. Dlatego też w naszej ofercie znaleźć można zarówno routery, jak i modemy, tablety, oraz smartfony z dostępem do szybkiego internetu LTE.

EBITDA Polkomtelu jest niezmiennie najwyższą w porównaniu do wyników wypracowanych przez pozostałych operatorów telefonii mobilnej. W drugim kwartale 2013 r. wyniosła ona 755 mln zł, a łącznie za całe pierwsze półrocze to już 1.471 mln zł. Pozwala to utrzymać miano najbardziej rentownego polskiego telekomu z marżą EBITDA w drugim kwartale na poziomie 44,3%. Mimo widocznego na całym rynku telekomunikacyjnym efektu sukcesywnie obniżanych stawek MTR, Plus utrzymuje satysfakcjonujący poziom przychodów, które w pierwszym półroczu wyniosły 3.382 mln zł.

- Polkomtel rozwija się dzięki konsekwentnej realizacji swoich założeń i strategii. Cały czas intesywnie pracujemy też nad zmniejszeniem naszego zadłużenia, a efekty tego są widoczne w sukcesywnie obniżającej się relacji długu do EBITDA. Cieszymy się wysokim zaufaniem instytucji finansowych, które zdecydowały się korzystnie dla nas zrefinansować całe istniejące zadłużenie uprzywilejowane oraz agencji ratingowych, z których jedna podwyższyła nasz rating korporacyjny, jak i ratingi wyemitowanych przez grupę obligacji. – mówi Joanna Nieckarz, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Finansowych Polkomtel sp. z o.o. – Zarówno osiągane przychody, jak i wskaźniki rentowności, są nieco lepsze od naszych tegorocznych założeń i wszystko wskazuje, że Plus w całym 2013 roku po raz kolejny osiągnie bardzo dobre wyniki.

Z usług sieci Plus na koniec czerwca 2013 roku korzystało ponad 13.935 tys. klientów.
Źródło: Plus
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: