piątek, 29 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Orange Polska sygnatariuszem Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce

    Zobacz również

    Orange Polska dołączyło do Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Jego sygnatariusze zobowiązują się do działań zwiększających dostęp do edukacji cyfrowej, podnoszących kompetencje cyfrowe niezbędne m.in. na rynku pracy. Porozumienie objął honorowym patronatem prezydent Bronisław Komorowski. Dokument podpisano 3 lipca w obecności przedstawicieli Komisji Europejskiej, Kancelarii Prezydenta oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

    - Reklama -

     Sygnatariuszami porozumienia są przedstawiciele m.in. administracji rządowej i samorządowej, biznesu, organizacji pozarządowych i mediów. Inicjatywę zapoczątkowali Michał Boni, Minister Administracji i Cyfryzacji, oraz Włodzimierz Marciński, Lider Cyfryzacji w Polsce.

    Nowe technologie to najszybciej rozwijający się sektor gospodarki przodujących państw świata i ma coraz większy udział w ich PKB. Powszechność i zaawansowanie umiejętności cyfrowych mieszkańców danego kraju staje się wyznacznikiem dynamiki rozwoju społeczeństwa –  mówi Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji.

    Chcemy zapewniać naszym klientom nie tylko najwyższej jakości usługi, ale też dbać o ich edukację i wiedzę o cyfrowym świecie, niezależnie od wieku. Czujemy się odpowiedzialni za teraźniejszość i przyszłość, bo umiejętności cyfrowe to umiejętności dla przyszłości – zapewnia Maciej Witucki, Prezes Orange Polska.

    W ramach porozumienia Orange Polska, do czerwca przyszłego roku zapewnia bezpłatny dostęp do Internetu dla 3300 bibliotek publicznych oraz 50 pracowni Orange – nowoczesnych centrów aktywności lokalnej, które działają w niewielkich miejscowościach w całej Polsce. Zorganizuje też 850 godzin szkoleń dla lokalnych liderów tego projektu.

    Orange Polska w ramach działań swojej fundacji przeszkoli też 3 tysiące dzieci z zasad świadomego korzystania z sieci. Uczniowie gimnazjum będą mogli korzystać m.in. z kursów otwartej platformy e-learningowej. Fundacja Orange dba również o rozwój e-wolontariatu w Polsce i Europie. Z kolei do 5 tysięcy osób 50+ skierowana jest akcja ABC internetu, czyli szkolenia z podstawowych umiejętności cyfrowych.

    Jak podkreśliła obecna na inauguracji Neelie Kroes, Komisarz Komisji Europejskiej ds. Agendy Cyfrowej, porozumienie nawiązuje do najlepszych inicjatyw europejskich, które odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów posiadających zaawansowane kompetencje cyfrowe, w szczególności do Wielkiej Koalicji na rzecz cyfrowych miejsc pracy i Manifestu w sprawie e-Umiejętności.

    Będziemy poszukiwać synergii pomiędzy realizowanymi przez siebie inicjatywami, gromadzić informacje o dobrych praktykach i propagować je nawet w środowiskach z pozoru odległych od zagadnień cyfryzacji. Porozumienie ma otwartą formułę i zakłada możliwość przystępowania kolejnych członków, którzy zadeklarują poparcie dla tej idei oraz działania wpisujące się w misję Porozumienia – wyjaśnia Włodzimierz Marciński, lider cyfryzacji.

    Porozumienie powstało przy wsparciu organizacji, które identyfikują się z jego celami oraz aktywnie włączają się w ich realizację, działając na rzecz rozwoju umiejętności cyfrowych, zwiększenia dostępu do wiedzy, informacji, kultury oraz partycypacji cyfrowej w życiu publicznym, skupionych m.in. wokół Koalicji „Dojrz@łość w sieci”.

    ŹródłoOrange
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Kwiecień w serwisie CANAL+ online — seriale, dokumenty, filmy

    W kwietniu zapraszamy do obejrzenia produkcje oryginalne i koprodukcje CANAL+: BRYGADA, serial kryminalny o walce z przestępczością i niesubordynacją...