GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
PL
 
EN
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aktualności

WannaCry – globalny paraliż spowodowany przez ransomware
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-05-15 15:32 - dodaj komentarz
Atak z użyciem ransomware (oprogramowania wymuszającego okupy) o nazwie WannaCry zapoczątkowany 12 maja sprawił, że dziesiątki tysięcy urządzeń na całym świecie zostały zablokowane. Ofiarą padły między innymi: brytyjska służba zdrowia, rosyjskie MSW, firmy transportowe, telekomunikacyjne, ośrodki szkolnictwa i wiele innych organizacji. Koszt odblokowania każdego urządzenia dotkniętego atakiem to $300 płatne w walucie Bitcoin.
Roaming na nowych zasadach w T-Mobile
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-05-15 15:30 - 1 komentarz
Od 15 czerwca br. w Unii Europejskiej wszyscy będziemy korzystali z usług telekomunikacyjnych na nowych zasadach. Będzie dużo taniej, co jednak nie oznacza, że usługi telekomunikacyjne poza granicami kraju będą bezpłatne. Co do zasady, wyjeżdżając na wakacje lub w podróż służbową, za połączenie telefoniczne czy SMSa zapłacimy stawkę bazującą na, ale nie wyższą niż cena jednostkowa za odpowiednią usługę krajową
Coraz więcej cyberataków w Polsce i miliony dolarów strat na świecie
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-05-15 15:27 - dodaj komentarz
Liczba wykrytych cyberataków w firmach w 2016 r. wzrosła na świecie o 38%, a w Polsce aż o 46% wynika z danych PwC. W Stanach Zjednoczonych w tym samym roku straty wynikające z cyberataków oszacowano na sumę 17,36 mln dolarów informuje Ponemon Institute. Największe koszty związane z cyberatakami dotykają sektor finansowy (16,53 mln dolarów – średni roczny koszt), energetyczny (14,80 mln dolarów) i technologiczny (11,04 mln dolarów).
Ericsson i MTS testują nowe funkcjonalności sieci 5G
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-05-15 15:25 - dodaj komentarz
Ericsson (NASDAQ: ERIC) i MTS, największy operator komórkowy w Rosji, stworzyli prototypową sieć 5G i z powodzeniem zakończyli testy nowych funkcji sieci radiowej. Zakres testów obejmował funkcjonalności takie jak Masowe i Wielodostępowe MIMO (wielokrotne wejścia-wielokrotne wyjścia), śledzenie wiązki i dynamiczny TDD (dwufazowy podział transmisji w czasie), znajdujące się wśród koncepcji i technologii dostępnych w portfolio komercyjnym firmy Ericsson, a także scenariusze
66proc. Polaków nigdy nie słyszało o chatbotach
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-05-15 15:19 - dodaj komentarz
Jak wynika z danych zgromadzonych w analizie Mobile Travel Report przez KAYAK.pl, wzrasta popularność i wykorzystanie chatbotów — programów komputerowych, które w aplikacjach, takich jak np. Facebook Messenger prowadzą zautomatyzowane konwersacje z użytkownikami i odpowiadają na ich pytania. Biorąc pod uwagę fakt, że aż 66% ankietowanych Polaków nigdy nie słyszało o chatbotach, można wnioskować, że droga do pełnego wykorzystania tej technologii wśród polskich użytkowników będzie długa.
Bank BGŻ BNP Paribas z szybkimi płatnościami internetowymi Paybynet
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-05-15 15:17 - dodaj komentarz
Klienci Banku BGŻ BNP Paribas mogą już korzystać z płatności internetowych Paybynet – szybkiego i wygodnego sposobu na płacenie za zakupy w sieci. Rozwiązanie dostarcza KIR, instytucja pełniąca kluczową rolę w rozliczeniach międzybankowych. Bank BGŻ BNP Paribas udostępnił swoim klientom, dostarczaną przez KIR, unikalną usługę umożliwiającą realizację płatności online bezpośrednio z rachunku klienta na rachunek sklepu internetowego Dane przelewu są automatycznie wypełniane przez system
Oryginalne prezenty komunijne firmy ARCHOS
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-05-15 15:15 - dodaj komentarz
Z okazji trwającego okresu komunijnego firma ARCHOS, francuski producent urządzeń mobilnych i elektronicznych, przygotowała trzy oryginalne propozycje prezentów, które mogą przypaść do gustu najmłodszym. Mimo iż hulajnogi nigdy nie były środkiem transportu pierwszego wyboru, to przez lata moda na nie regularnie wracała i niezmiennie cieszyły się zainteresowaniem. W dobie popularyzacji pojazdów elektrycznych hulajnoga przeszła metamorfozę i dołączyła do grona elektrycznych
Aktualizacja aplikacji mPay płatności mobilne
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-05-12 15:30 - dodaj komentarz
Miło nam poinformować o pojawieniu się w sklepach Google Play, App Store oraz Microsoft nowej wersji aplikacji mPay. Najnowsza aktualizacja aplikacji pozwoli nam na: zakup kilku biletów na raz, zakup biletów bez kasowania w mieście Grudziądz, zakup biletów miesięcznych w miastach Grudziądz oraz Zduńska Wola. W dniu 22 maja 2017 r. nastąpi aktualizacja modułu biletów komunikacji miejskiej w sklepie mPay i po aktualizacji zakup biletów w starszych wersjach aplikacji będzie niemożliwy.
Play: Tylko w ten weekend – Mistrzostwa Polski w Snake
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-05-12 15:25 - dodaj komentarz
W piątek, sobotę i niedzielę Play razem z Nokią rusza z bardzo fajną inicjatywą – organizuje Mistrzostwa Polski w Snake. W 12 salonach w całym kraju będziecie mogli sprawdzić swoje siły. Na najlepszych graczy czekają – nie mogło być inaczej – same telefony, czyli nowe wersje kultowej Nokii 3310! A gdzie dokładnie można zagrać?
Interia wciąż rośnie
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-05-12 15:22 - dodaj komentarz
Grupa Interia.pl rozwija się w dynamicznym tempie. Kwiecień br. był dla portalu kolejnym rekordowym miesiącem - według badania Gemius/PBI ze stron i aplikacji Grupy korzystało 19,04 milionów użytkowników, co umacnia pozycję Interii w gronie liderów polskiego internetu. W kwietniu 2017 Grupa Interia.pl zanotowała następujący wzrost oglądalności na poszczególnych platformach:
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: