GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aktualności

HomeHack: Jak hakerzy mogli przejąć kontrolę nad smart-sprzętem LG?
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-10-27 15:32 - dodaj komentarz
Firma Check Point Software Technologies, będąca wiodącym dostawcą rozwiązań cyberbezpieczeństwa, poinformowała, że jej zespół badaczy odkrył tzw. „HomeHack” - lukę, która naraża miliony użytkowników inteligentnych urządzeń domowych LG SmartThinQ na ryzyko nieautoryzowanego zdalnego sterowania. W ramach współpracy, Check Point pomógł koreańskiej firmie załatać poważną podatność w urządzeniach SmartThinQ.
Zainstalowałeś odtwarzacz Elmedia Player? Twój komputer może być zainfekowany
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-10-27 15:29 - dodaj komentarz
Eltima Software, producent aplikacji dla systemu macOS, w tym m.in. odtwarzacza Elmedia Player, padł ofiarą cyberataku. W plikach instalacyjnych aplikacji tej firmy umieszczono złośliwego konia trojańskiego (Protona). Zagrożenie potrafi wykradać hasła oraz zawartość portfeli Bitcoin. Szybka reakcja ekspertów z firmy ESET sprawiła, że szkodliwe oprogramowanie zostało bardzo szybko wykryte, a następnie usunięte z aplikacji i serwerów Eltimy.
Huawei Mate 10 Pro zawitał w przedsprzedaży do Orange
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-10-27 15:27 - dodaj komentarz
Był Lite, teraz czas na Pro. Huawei mówi, że to nie smartfon, to coś zupełnie nowego – inteligentna maszyna. Może nie tak inteligenta jak HAL 9000, ale dzięki zastosowaniu procesora Kirin 970, który obok dwóch czterordzeniowych segmentów, ma wbudowany NPU, ma on posiadać kilka ciekawych możliwości. NPU to skrót od Neural Processing Unit, czyli układu scalonego, który ma zdolność uczenia się i samodzielnego porządkowania, analogicznego do tego występującego w mózgach żywych stworzeń.
Nawigacja GPS, radio samochodowe i transmiter FM w Biedronce
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-10-27 15:20 - dodaj komentarz
Już w najbliższy poniedziałek 30 października w Biedronce pojawią się trzy urządzenia marki Hykker dla zmotoryzowanych – nawigacja samochodowa myNavi 7 z ekranem o wielkości 7 cali, radio samochodowe Tune oraz wielofunkcyjny transmiter FM Wave. Produkty zwiększające przyjemność i bezpieczeństwo jazdy posiadające certyfikat TÜV Rheinland, dostępne będą odpowiednio za: 229 zł, 89,90 zł i 39,99 zł.
Jak wykorzystać outsourcing w strategicznym rozwoju biznesu?
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-10-27 15:13 - dodaj komentarz
Prowadzenie dużej organizacji, bez korzystania z usług firm zewnętrznych, to dziś duże wyzwanie. Outsourcing stał się dziś wszechobecny i oferuje firmom znacznie więcej, niż tylko proste narzędzia do optymalizacji kosztów. Przedsiębiorstwa współpracują z firmami outsourcingowymi, aby zwiększyć swoją konkurencyjność. Model outsourcingu dość mocno się upowszechnił, zwłaszcza wśród dużych organizacji i to w wielu obszarach ich działalności.
Poczta Polska uczciła stulecie polskiej awangardy
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-10-27 15:09 - dodaj komentarz
Wystawy, koncerty, konferencje, wykłady – to tylko niektóre z wydarzeń przygotowanych przez instytucje kultury z okazji obchodów stulecia ruchu awangardowego w Polsce. Poczta Polska włączyła się w nie 27 października br. wprowadzając do obiegu znaczek „100 lat polskiej awangardy”. Agata Tobolczyk, artystka projektu, zamieściła na znaczku o wartości 2,60 zł - okładkę pisma Kurier Bloku, autorstwa Mieczysława Szczuki, na znaczku o wartości 3,20 zł okładkę kwartalnika modernistów Praesens,
Medyczne science-non-fiction, czyli badania diagnostyczne przyszłości coraz bliżej
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-10-27 15:07 - dodaj komentarz
Krótka wizyta u lekarza: pacjent wchodzi, lekarz pobiera próbkę, umieszcza ją w komputerze i za chwilę dokładnie wie, co dolega choremu. W książkach czy filmach science-fiction często mniej więcej tak wygląda proces diagnozowania – czy jednak taka wizja kiedyś się ziści? Okazuje się, że jesteśmy tego bliżej, niż można by się spodziewać. Dziś, gdy lekarz stwierdza potrzebę wykonania badań diagnostycznych, musi wypisać skierowanie, odesłać pacjenta do laboratorium, poczekać na wynik –
Eleven Sports w ofercie WP Pilot
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-10-26 16:14 - dodaj komentarz
Od 25 października WP Pilot oferujący dostęp do stacji telewizyjnych przez internet, wprowadza nowe kanały sportowe: Eleven, Eleven Sports oraz Eleven Extra. Dostęp do kanałów ELEVEN SPORTS w serwisie WP Pilot w cenie 14,90 zł/mc uruchomiony został 25 października. Aby oglądać kanały telewizyjne za pomocą serwisu WP Pilot, użytkownicy nie muszą zawierać umów, do których zobowiązują klasyczne kablówki.
Czy jesteśmy gotowi na technologię 5G? [artykuł ekspercki]
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-10-26 16:12 - dodaj komentarz
Sieci 2G, 3G czy 4G w mniejszym czy większym stopniu zaspokajały potrzeby użytkowników urządzeń mobilnych. Jednak nowe otoczenie biznesowe – nowe usługi, klienci, zwiększona konkurencja oraz wysokie ceny za pasmo sprawiły, że pojawiła się potrzeba stworzenia rozwiązania technologicznego, które poprawi szybkość transmisji, ograniczy zapotrzebowanie na kanały radiowe oraz zmniejszy czas zestawienia połączenia. Taką technologią ma być właśnie 5G.
Priorytety cyfrowe UE – Polska bierze udział w Radzie TTE
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-10-26 16:08 - dodaj komentarz
24 października br. w Luksemburgu odbyło się posiedzenie Rady Unii Europejskiej ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii. Centralnym tematem obrad był jednolity rynek cyfrowy. Uwaga ministrów skupiła się również na cyberbezpieczeństwie oraz na sieciach 5G. Stanowisko Polski przedstawił Krzysztof Szubert, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Pełnomocnik Rządu ds. JRC.
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: